за майчинството

  • 1 253
  • 12
  •   1
Отговори
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте имам следния проблем и искам съвет какво да правя Rolling Eyes Rolling Eyes
Родих дъщеря си на 10.04.2007г. До днес не са ми превели един лев от НОИ.Водя се на работа(само заради майчинството иначе не работя там) в една фирма и там ме осигоряваха на 500 лв.Жената на която е фирмата ми е приятелка и е точна, всеки път когато и дам болничния тя го предава в нои на време.Всяка седмица звъня по телефона там и ги питам какво става с парите ми,а те ми отговарят,че тази седмица ще бъдат преведени.......е да ама не....минаха почти 3 месеца,а аз пари не съм взела изобщо,нито за 45 дни преди раждане нито за месеците до сега #2gunfire #2gunfireКажете какво да правя?Мъжа ми е на работа през деня и няма на кои да оставя детето и да ходя да се разправям,мислите ли че ако отиде работодателката ми ще направи нещо или аз лично трябва да ходя да се разправям.
Направо ми е писнало от такива нередности.Аз си плащам осигоровките на време,а после пари..............няма #2gunfire #2gunfire #2gunfireако не си платя и един месец не мога да се лекувам,а какво правим когато не ни плащат парите навреме трябва да ги стряскаме с дело ли?Значи държавата изисква от нас да сме редовни,а когато става въпрос те да дават пари все трябва да има скандали преди това #2gunfire #2gunfire

Ако някои има идея какво да правя да споделя,че вече много съм бясна #2gunfire #2gunfireи хич не мога да мисля ooooh!

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Можете да пуснете жалба за неплатените суми по пощата.
След забавянето би трябвало да ви ги платят с лихви, ако е по тяхна вина.

# 2
  • Мнения: 4 181
здравей, много съжалявам, че така се е получило  Sad
а пробва ли по телефона да получиш някаква информация  Rolling Eyes
926 19 87 Ето този телефон го взех от сайта.
Опитай да получиш информация и пиши моля те какво става  Praynig

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Другите телефони са 926 19 90, 926 19 86, 926 19 61

# 4
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здвънях и всеки път ми казваха че тази седмица ще ми ги платят,но минаха доста седмици вече Rolling Eyes

# 5
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Звънете им отново след като нямате възможност да отидете на място.

# 6
  • Мнения: 4 181
звънна ли отново, кажи какво става?
а на кой телефон точно си звъняла и какво ти отговарят?

# 7
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Мисля да почакам до утре (четвъртак) и ако не ги преведат ще звъня на " Господари на ефира" защото ми писна да ме бавят.Ако господарите ми откажат помощ ще си потърся адвокат и ще заведа дело,но ще си взема парите които се полагат за детето ми #2gunfire #2gunfire

# 8
  • Мнения: 4 181
Мисля да почакам до утре (четвъртак) и ако не ги преведат ще звъня на " Господари на ефира" защото ми писна да ме бавят.Ако господарите ми откажат помощ ще си потърся адвокат и ще заведа дело,но ще си взема парите които се полагат за детето ми #2gunfire #2gunfire
моля те кажи ми точно на кой телефон си звъняла и какво ти отговарят?
питам те, за да се обадя на юристите в НОИ от името на сдружението.

# 9
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Мисля да почакам до утре (четвъртак) и ако не ги преведат ще звъня на " Господари на ефира" защото ми писна да ме бавят.Ако господарите ми откажат помощ ще си потърся адвокат и ще заведа дело,но ще си взема парите които се полагат за детето ми #2gunfire #2gunfire
моля те кажи ми точно на кой телефон си звъняла и какво ти отговарят?
питам те, за да се обадя на юристите в НОИ от името на сдружението.
Аааа лошо не помня,защото ходих до приятелката на баща ми и понеже звънях от там тя ми продиктува телефона и не го помня,но и тя звъня от мое име няколко пъти да ги пита и ще и звънна да питам кой е номера.Ето днес е четвъртак и пак не са ги превели.Ще и звънна да питам на кой номер звъняхме тогава и на кой номер тя звъни от мое име да проверява всяка седмица и ще ти пиша Rolling Eyes

# 10
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
926 19 86

# 11
И при мен е абсолютно същия проблем!!!! Все едно аз съм го писала....Направо се подиграват с хората. Аз съм от Варна, но централата на работодателя ми е в София и познайте за какво звънене става въпрос......от 1 месец всеки път ми казват " чакайте пари следващата седмица". Е направо вече е ужас! Обаждах се, и културно и жалба искам да пиша, но навсякъде те пращат за зелен хайвер. Направо се подиграват с нас. Ако някой може да помага........

# 12
  • Мнения: 4 181
Момичета, поемам ангажимент другата седмица и аз да звънна на някой по висшестоящ юрист от НОИ да видим какво става.
Значи от първия ви болничен, този от преди раждането не сте получавали пари така ли?
А от НОИ провериха ли ви по ЕГН или нещо подобно дали болничните са при тях и са наред?

Общи условия

Активация на акаунт