Плацента превия?

  • 3 204
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 960
Това е последната ми придобивка, цялата ми плацента е долу и покрива изцяло маточната шийка....От самото начало е така, но до сега лекарката се надяваше, че може да се измести, но не стана....По-малката злина е планирано секция, което не ме притеснява. По-голямата злина е опасност от кръвоизлив и преждевременно раждане... Има ли някой опит с такова чудо? Как завърши всичко? Благодаря на всички мами!
Мира

# 1
  • Мнения: 2 978
Знам, че в такъв случай не трябва да се возиш дълго с кола.
На мен ми бяха казали само в София.
Това за вдигането на тежки предмети предполагам няма смисъл да ти го казвам. Thinking

Т.е. сега трябва да си много внимателна..!!!

П.п. При мен се вдигна..към края.

Успех и леко раждане!

# 2
  • Мнения: 1 246
Не съм била така,но близка моя приятелка -да,роди със секцио,и много се пазе6е,по4ива6е си,беше под по-4ест и по-строг лекарски контрол,и вси4ко завърши благополу4но....има си беб4е на 6 месеца Stuck Out Tongue
Кураж и късмет ти желая Stuck Out Tongue

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: vini77
Знам, че в такъв случай не трябва да се возиш дълго с кола.
На мен ми бяха казали само в София.
Това за вдигането на тежки предмети предполагам няма смисъл да ти го казвам. Thinking

Т.е. сега трябва да си много внимателна..!!!

П.п. При мен се вдигна..към края.

Успех и леко раждане!

vini77 неможах да се здържа много ти е сладко бебето, да не те е уруки.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 960
Цитат на: vini77
Знам, че в такъв случай не трябва да се возиш дълго с кола.
На мен ми бяха казали само в София.
Това за вдигането на тежки предмети предполагам няма смисъл да ти го казвам. Thinking

Т.е. сега трябва да си много внимателна..!!!

П.п. При мен се вдигна..към края.

Успех и леко раждане!


Оф, да и на мен така ми казаха....Без тежести , секс и пътувания...И да пия магнезий...

# 5
  • София
  • Мнения: 11 654
Мира не губи кураж.Моята плацента също е ниско,но не са ми казали да е превиа.
Но инструкциите са същите да се пазя,по възможност да избягвам сексуалните контакти до 28 г.с. и  евентуално пак да отида за да се види какво е положението, защото в този период можело да се вдигне.Е другата ми е 28 г.с. та живот и здраве,другата или по-другата седмица ще отида да видя.
А аз отидох на преглед като теб в 21 г.с.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 960
Цитат на: Ali97
Мира не губи кураж.Моята плацента също е ниско,но не са ми казали да е превиа.
Но инструкциите са същите да се пазя,по възможност да избягвам сексуалните контакти до 28 г.с. и  евентуално пак да отида за да се види какво е положението, защото в този период можело да се вдигне.Е другата ми е 28 г.с. та живот и здраве,другата или по-другата седмица ще отида да видя.
А аз отидох на преглед като теб в 21 г.с.


Ох, явно ще се лежи....

# 7
  • София
  • Мнения: 11 654
А казаха ли ти да лежиш?Просто наистина се пази!Аз се опитвам да спазвам това,което са ми казали,но ми трепери душичката.При добър лекар ли беше на преглед?

# 8
  • Мнения: 3 663
Аз имах ниска плацента и си седя така до доста късно, но накрая хвана, че се вдигна. Но тъй като ми беше почти в кърпа вързана тази превия да ти кажа какво знам
никакв далечни пътувания
никакъв секс
никакво скачане, тичане, друсане и подобни движения
никакво носене на тежко
не проскай пране на високи прстори, къдете трябва много да се протягаш и навдигаш на пръсти
въобще пази си коремчето
много много лежане и почиване
ще родиш със секцио, друг начин няма (просто плацентата ти е като тапичка на шийката и бебето няма как да излезе)
много много се пази
наистина не е хубаво ако изкървиш
само искам да ти кажа, че моята се вдигна някъде към 25-26 седмица доколкото си спомням, така че според мен имаш още време...
само недей да се притесняваш излишно, бъди по-спокойна, но се пази Simple Smile и ходи по-честичко на лекар
аз ходех на всеки 20 дни
леко бременеене Simple Smile и стискаме палци да няма никакви проблеми Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 978
Уж казват, че в повечето пъти се вдигала Praynig

Чак пък да лежиш... Confused незнам...ако ти се лежи си лежи...ама като знам как не се свърта човек на едно място. ooooh!

Не се притеснявай , ама ти все пак го карай по-полека. Wink

# 10
  • Мнения: 3 663
Мира, само за лежането да кажа Simple Smile
като казвам, да лежиш повечко не значи непрекъснато Simple Smile
но не да не хванеш да се юрнеш на тричасова разходка из София Simple Smile
или да прахосмучеш, переш и готвиш цял ден Simple Smile
просто се пази
не се напрягай
винаги когато имаш време и можеш си лежи
в никакъв случай не искам да те стряскам или шашкам, просто е важно наистина Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 978
Цитат на: T o n i
Мира, само за лежането да кажа Simple Smile
като казвам, да лежиш повечко не значи непрекъснато Simple Smile
но не да не хванеш да се юрнеш на тричасова разходка из София Simple Smile
или да прахосмучеш, переш и готвиш цял ден Simple Smile
просто се пази
не се напрягай
винаги когато имаш време и можеш си лежи
в никакъв случай не искам да те стряскам или шашкам, просто е важно наистина Simple Smile
newsm26  newsm10

# 12
# 13
  • Мнения: 2 258
Аз също бях с поставена такава диагноза след куп кръвоизливи в първите месеци от бременността.В последствие се оказа,че имам отлепване на плацентата,но в никакъв случай не е плацента превиа....Обикновено в Шейново ги поставят тези диагнози....

# 14
  • Мнения: 2 978
Цитат на: SAYONARA
Обикновено в Шейново ги поставят тези диагнози....
Wink

Или ако трябва да бъдем по-точни, ги поставят тези доктори, които държат на секциото Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт