Кога се установи сърдечна дейност на зародиша?

  • 914
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 60
Привет!В 5г.с. съм, имам едно успешно раждане.Не взимам лекарства, общо взето здрава съм.Наред с хубавата новина, че съм бременна дойде и съобщението за киста от ляво/5см/.Двете лекарки, на които ходих казаха, че здраве и живот ще резорбира до 3мес., само да не я спукам.Сега съм се тръшнала, че едната лекарка каза, че още не чува сърдечна дейност.Моля ви, кажете ми кога мога да очаквам такава?На всичкото отгоре се виждат две плодни сакчета.И това ме притеснява много.Мола, дайте съвет!!! Praynig

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Спокойно! Рано е още - сърдечна дейност се чува/вижда на ехографа около 7 г.с. Стискам палци всичко да е наред Praynig!
За кистата - при първата бременност имах 3 см. киста в матката, на следващия преглед се беше резорбирала...

# 2
  • София
  • Мнения: 60
Е, нищо не ми остава ,само да чакам понеделник, тогава съм на преглед.Ще пиша какво е станало.

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Всичко ще е наред! Успех Peace!

# 4
  • Мнения: 7 718
Рано е.

# 5
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Не знам дали темата е много, много за този подфорум. Ако я пуснеш в МАЙКИТЕ всички ще могат да ти отговорят.
   При мен в 5.4 г.с. се видя плоден сак, семица по-късно видяха съречна дейност. И при мен имаше 2 плодни сака, но единия не оцеля.  Cry Дано при теб всичко е наред. Знаеш за фолиевата киселина, нали?

# 6
  • Мнения: 4 700
Най рано в 6 г.с. може да се види сърдечна дейност. Не се притеснявай zа това.   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 546
Рано е 5 г.с.Нашата сърдечна дейност я видяхме в 6 г.с.Спокойно, всичко ще е наред! Hug

# 8
  Здравеите и аз съм в 5.7г.с и се притеснявам дали бебенцето ми е наред и дали сега може да му види сърчицето.Нормално ли е да е от 10-13мм в момента? SickЛекарката ми каза че неотчита ръзтеж за 6 дни.Притеснена съм..... Embarassed

# 9
  • Мнения: 526
При мен видяха пулса в 7г.с.  Peace

# 10
  • Мнения: 4 700
При мен в края на 6 г.с. беШе 0,22 см

# 11
  • Мнения: 174
Сърде4на дейност се установява в 6-8 г.с.

За средните размери на ембриона/ зародиша вижте тук (на англ., но се разбира):
http://baby2see.com/medical/charts.html

Общи условия

Активация на акаунт