дали ще го заразя?

  • 394
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Изписаха ни тази седмица във вторник и дъщеря ми беше болна. Опиахме се да я изолираме веднага от бебето, но се получи един 24 часов период, в който тя бе у дома, с мен. Сега е при баба си, аз съм с бебето и съм вече болна. Май е грип, защото и кихам и кашлям и ме боли всичко. Кърмя на поискване и имам достатъчно кърма засега, но се притеснявам дали няма да заразя и бебето. Слагам си маска на лицето, когато съм с него, проветрявам и пия ефералган, вит С и проспан. Педито не вдига телефона и няма с кой да се посъветвам. Имате ли опит в такива случаи. ужасно ми е притеснено...

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много е неприятно да се разболееш толкова скоро след раждането, когато още не си се възстановила достатъчно и се притесняваш и за новороденото бебенце.
За щастие обаче кърмиш - и това е изключително важно за бебето. Предвид че боледуваш и ти самата, твоят организъм изработва антитела, с които се бори срещу болестта - и те се излъчват в кърмата готови и в голямо количество, за да предпазят бебето.
Гаранции няма, но най-вероятно мъничкото изобщо няма да се разболее. А дори да стане, кърмейки го ще помогнеш да изкара боледуването максимално леко и бързо.
Мерките, които взимаш, са подходящи за кърмачки - пий много течности и се гушкайте с бебето в леглото, за да можеш да почиваш и да се оправиш бързо Hug

# 2
  • Мнения: 214
благодаря ти, Хедра! Както винаги си насреща. Силно се надявам да го размине, че дъщеря ми вече е на антибиотик.

# 3
  • Мнения: 257
Честито ти бебенце   bouquet
hedra ти обясни всичко, аз ще кажа, че откакто се роди малкия, вече 3 пъти боледувах от нещо като грип със кихане, кашляне, сополи и всичките му "прелести" (нещо ми се развали имунитета тотално  Sad ) Не съм спирала да кърмя, нито да гушкам бебето, и той не се зарази нито веднъж.
Дано да ти мине по-бързо и бебенцето ти да не се разболее.

# 4
  • Мнения: 56


кърмата явно е вълшебна
три пъти се разболявах докато бях кърмачка и нито веднъж синът ми не се зарази
 Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт