автобронзант

  • 477
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Някой запознат ли е, дали може да се използва  автобронзант през бременността? Срещнах различни мнения по въпроса. Някои казват че не са вредни, защото представляват боя, която не прониква през кожата. Други- че проникват през кожата и се просмукват през плацентата. Не съм се консултирала с лекаря си по този въпрос и ще съм ви благодарна, ако споделите опита си.

# 1
  • Мнения: 1 691
Най-вероятно не е опасно, но все пак говори с лекар или поне с някого в аптеката да ти кажат какви са активните съставки.

# 2
  • Мнения: 18
Активната съставка е Дихидроксиацетон (DHA). Тя не била токсична и взаимодейства с най-повърхностния слой на епидермиса, който съдържа мъртви клетки. В следствие на това взаимодействие се получавало потъмняването. Но мненията са противоречиви (както е почти за всичко) за това, дали прониква  по-дълбоко от повърхността на кожата или не.

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Не зная дали може да се използва автобронзант по време на бременност. Лично аз за нещата за които мненията са били противоречиви или съм имала съмнения, съм ги избягвала. Може и да не навреди, но ако пък стане нещо...

# 4
  • София
  • Мнения: 551
Аз не бих използвала.Мненията са противоречиви и не е сигурно кое е правилното.

# 5
  • Мнения: 1 098
Аз също се чудех, но предпочитем да не рискувам Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 896
Някои казват че не са вредни, защото представляват боя, която не прониква през кожата.

Автобронзантите не са боя. Активната им съставка е химикал, при чиято реакция с кожата се образуват много голямо количество свободни радикали (същите, с които се борят повечето кремове за лице). Свободните радикали състаряват и убиват огромен брой клетки в повърхностния слой на кожата и така я карат да потъмнява - горе-долу както обелено парче ябълка потъмнява от контакта с въздуха.
Едва ли това нещо е по-вредно за плода от останалата козметика, но пък е супер гадно за кожата. Тъй че всеки си решава дали да го използва.

# 7
  • Мнения: 941
не бих те съветвала да използваш такъв сега,а и защо ти е,сигурна съм,че си хубава и по-беличка,все пак си бременна,поизчакай малко Wink

Общи условия

Активация на акаунт