Помощ - маски за прясна блондинка

  • 2 162
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте момичета !
Нуждая се от Вашата помощ ! Преди 2 дена /с цената на нечовешки усилия на фризьорката ми /и с 5 часово цапотене с какво ли не ,се преобразих от червенокоска на блондинка .Много харесах промяната ,но нали се сещате какво е положението с косата ми.Сега трябва да се погрижа да замажа неприятните последици /доколкото е възможно/от химическата интервенция .Моля, да ми споделите Вашите хитринки за маски в домашни условия .
Благодаря !

# 1
  • Мнения: 1 313
наскоро имаше разни такива теми. Не мога нищо конкретно да ти препоръчам освен готовите маски за боядисани и за руси коси, но да те предопредя, че от домашни маски, бадемово масло и разни такива боята пада. Ако искаш можеш да си мажеш само връхчетата със зехтин, но пак се отразява на цвета

# 2
# 3
  • Мнения: 105
 Peace При мен професионалната на Лореал - за трерирана коса, в жълтата опаковка

# 4
  • Мнения: X


Аз не спирам да препоръчвам тази на Керастаж.Тя е за силно изтощени коси.

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 11:28 от Анонимен

# 5
Аз използвам маската на Деси,по която повечето мами луднахме.Тя е следната:
2 суп.л. Тривитаминол
1 суп.л. свинска мас
1 суп. л. ракия
1 суп. л. оцет
2-3 капки газ
В зависимост от вида на косата може да се прибави кис.мляко,мед или жълтък.
  Аз лично избягвам газта,тъй като съм блонди и разбрах че от нея се губел цвета.Тривитаминола е овче лекарство,купува се от ветиринарните аптеки-струва около 4-5 лева,зависи къде ще го намериш.
Днес ще пробвам с бадемово масло вместо ракия и оцет,пък да видим какво ще стане .Реших да разнообразя малко,защото правя маската от 2 месеца и косата ми взе да привиква.
Успех!

# 6
  • Мнения: X
Аз използвам маската на Деси,по която повечето мами луднахме.

От тази маска ще и падне веднага боята.От бадемовото масло също.
Поне при мен така действат.От маски на Фито,също ми е падала боята.Аз също съм блондинка и като ползвам нещо такова,като се измия и косата ми станала жълта. ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 234
Аз използвам маската на Деси,по която повечето мами луднахме.

От тази маска ще и падне веднага боята.От бадемовото масло също.
Поне при мен така действат.От маски на Фито,също ми е падала боята.Аз също съм блондинка и като ползвам нещо такова,като се измия и косата ми станала жълта. ooooh!

Не е точно така NaughtyИ аз съм блондинка,правя се с въпросната маска с Тривитаминола и нямам особенна промяна в цвета.Много зависи от боята която си сложила-има бои които са с пигменти,предотвратяващи жълтеникавите оттенъци,и такива които почват да жълтеят на 5-тото измиване.И от самата коса много зависи.Иначе aniMcBeel   го е казала-цвета се губи от газта,като я махнеш всичко е Ок Stop

# 8
  • Мнения: X


Много зависи от боята която си сложила-има бои които са с пигменти,предотвратяващи жълтеникавите оттенъци,и такива които почват да жълтеят на 5-тото измиване.


Би ли споделила какви са тези бои!Наистина се интересувам!
Защото аз от 6 год.съм блондинка,няма боя която да не съм пробвала.И на никоя цвета не е същия след  5-тото измиване.Краищата да,но не и в корените(не където пониква естествения цвят,а по средата).Ама го обясних ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 234
Би ли споделила какви са тези бои!Наистина се интересувам!
Защото аз от 6 год.съм блондинка,няма боя която да не съм пробвала.И на никоя цвета не е същия след  5-тото измиване.Краищата да,но не и в корените(не където пониква естествения цвят,а по средата).Ама го обясних ooooh!


Лично аз се правя с L'oreal и от нея специално моята коса не става рижава.Учудвам се,че след като си руса от толкова години-6 не са никак малко-и си пробвала най-вероятно много повече бои от мен,не си запозната с различните серии на утвърдените марки бой за коса.Palette имат серия Анти Ориндж,която аз лично не съм пробвала,понеже нямам проблем с рижавото,но съм чела доста от темите за бои тук във форума и една от тях беше именно за тази боя.Ако моето мнение е некомпетентно(за което не споря по въпроса за рижавото) погледни тази тема и тази.

# 10
  • Мнения: X
Ох,изчела съм ги всички теми.Пробвала съм всичко(поне така мисля),което е на Бг пазара.
Може би си е и до косата!Незнам! Tired
Не ми става рижаво NaughtyПожълтява ми след 4-тото измиване.За това и се боядисвам(без краищата) в месеца 2 пъти.

# 11
  • Мнения: 1 234
Не ми става рижаво NaughtyПожълтява ми след 4-тото измиване.За това и се боядисвам(без краищата) в месеца 2 пъти.

Май наистина си е от косата newsm78А да не е заради степента на изрусяване-предполагам че първо се обезцветяваш с блондор?Аз съм изрусена почти до бяло,отгоре слагам боя,която пада равномерно и остава пак бяло русо-мога с месеци да си ходя така ако искам-въобще не жълтее.Да не би да си изрусена с кофти блондор-от някой си става направо патешко жълто Sick или да е неравномерно изрусено и в корените да ти е по жълто,а на долу русо и затова да се получава така?Във всеки случай-то не че не го знаеш де-2 пъти в месеца май е много често(и вредно най-вече)да се боядисваш? ooooh!

# 12
  • Мнения: 928
Ох,изчела съм ги всички теми.Пробвала съм всичко(поне така мисля),което е на Бг пазара.
Може би си е и до косата!Незнам! Tired
Не ми става рижаво NaughtyПожълтява ми след 4-тото измиване.За това и се боядисвам(без краищата) в месеца 2 пъти.
И при мен е така,с каквато и боя да се намажа - пада на 3-4 измиване,затова около 5 измиване я наклепвам със шампоан оцветител в тъмно сив нюанс или слагам обикновенно сребро за бели коси. Peace

# 13
  • Мнения: 1 313
маската с Деси с тривитаминола наистина е много добра. На мен не ми повлия съществено на цвета, газ не съм слагала

# 14
  • Мнения: 211
Относно цвета най-важна е самата коса и цветя на естествената коса. Моята например е  с леко червеникав естествен оттенък и естествено ми беше много трудно да я поддържам бяла или пепелява. Сега като си е естесвена пак червенее, ген какво да се прави. Иначе много помагат балсамите и шампоаните, които "убиват" жълтото.
По темата тривитаминола наистина е добро предложение, но само ако не се прекалява. Според мен си купи някаква хубава маска и си прави домашни маски, но не прекален често, защото им се губи дейстието, а и съставките са адски силни. Избягвай скоро да си връзваш и упъваш косата носи я пусната и не я мий прекалено често.

Общи условия

Активация на акаунт