Отичането на глезените?

  • 1 904
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
След 4-5 месец започнаха да ми отичат глезените. Не че не мога да го изтърпя, но според мен не може да е нормално! Не е обяснение това, че на всички бременни им отичали! Някой да е чувал теорията, че се получава от смъкване на свода на стъпалото вследствие на рязкото покачване на килограми? И че всички бременни трябва да носят профилактично ортопедични стелки след 4-5 месец? Сега съм в 8 мес. и последните 2 дена е нещо ужасно. Но 2 дена не съм излизала. А като походя пеша 3-4-5 часа, че и си подложа глезените под рязък студен душ през това време - спадат до най-елегантното си състояние... Всички изследвания засега са ми нормални. Но защо за стелките никъде не съм срещала да се говори? Биха ли помогнали? Ако наистина се дължи най-вече на спаднал свод, си е направо липса на обща култура това да не се знае... А този свод се възстановявал много трудно...

# 1
  • Мнения: 3 069
Това може да ти помогне.
Трябва да ти се направят по обстойни изследвания.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=193184.0

# 2
  • Мнения: 1 174
По време на бременността ми също ми отичаха глезените.Изследванията не показваха наличие на албумин в урината или нещо друго ненормално, но през последния месец каквото и да правех неможех да помогна на краката си!
По въпроса ти за падането на свода и килограмите мога само да кажа, че когато бях на физиотерапевт в началото на бременността си, той също ме предупреди за това, че е възможно да ми се случи, имам тази предразположеност и ще е хубаво профилактично да понося подложки за ходило (анатомични стелки), за да нямам проблеми.
Темата ти ме подсети, че ще е добре пак да посетя доктора, за да ми види стъпалата! Wink Simple Smile

# 3
  • Мнения: 215
Sedada, не се притеснявай. Аз бях същата. И отначало 5-6 м не беше чак такъв проблем, но когато станаха жегите и аз вече бях с големия корем. Родих септември 2006г. Не можех да си сгъвам краката в глезените и в коленете. Нещо страшно беше и нямаше спадане и нощно време... По принцип ми е нисък свода и не мога да ходя на обувка без лек ток.  Мажех се с разни гелове , но ефект нямаше. Изследванията ми си бяха в нормата , но... има и по-тежки случаи като нас... просто търпение. Накрая ме сърбеше кожата на краката от разширяването й. Прасците ми бяха като баджаци на нормален човек... Когато се разхождах се чувствах малко по-добре, защото се раздвижваше кръвта. Влязох да раждам, качила 20 кг. Една седмица след раждането бях 14 кг. по-малко. Като родих падна едно пишкане... то водата се източваше от мен. И така леко и бавно се оправиха. Геловете за мазане само моментно успокояват, защото разхлаждат за малко, но после е все тая. Спасение няма - само да имаш добро настроение. Не искам да те отчайвам, а да знаеш какво да очакваш. Все гледах в краката на другите - че те не са като мен, но ...  Желая ти леко бременеене , внимателно по жегите, и здраво бебенце!!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт