Моята маска за красива коса!

  • 6 051
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 398
Мили мами,
след второто раждане на сина ми косата ми съвсем изгуби блясък и... абе направо бях като ударена с мокър парцал,т.к. дъщеричката ми е с две години по голяма ... направо ми се е.а майката , раждане след раждане.Та,така.До преди да родя имах разкошна коса.Винаги съм била подстригана на стъпала и косата ми е чуплива,даже къдрава.Но след две поредни раждания с кратък интервал от време косата ми стана една опърпана,изправена...с две думи не беше моята коса отпреди.Скоро започнах да си правя маска и още от първият път за мое учудване имаше резултат,макар да използвам евтин шампоан.Начупи се , бухна,придоби формата която си мислех,че никога вече няма да имам.Ето я и моята маска:
1 жълтък
1с.л. мед
1с.л. ракия
2с.л. зехтин
3-4 капки вит.А

Така обърканата кашица се втрива в косата,отзад напред.Престоява 1 час.Правя я веднъж седмично.Това е за коса с дължина до раменете.Поне на мен ми е достатъчна,т.к. съм подстригана на стъпала.
Опитайте и вие!Аз съм много доволна от резултата. Peace

# 1
  • Мнения: 398
Забравих да напиша, че най-вече косата ми спря да пада на снопчета кичури.Дори и при сресване не остава и косъм на гребена. Naughty Grinning

# 2
  • Мнения: 1 234
Здравей,маската ти наистина е хубава,чувала съм добри отзиви за нея,но не съм я правила.
Погледни обаче ето тази тема.Става въпрос за една маска,различаваща се от твоята само по това че вместо вит.А се слага едно лекарство съдържащо 3 витамина,които ти излизат и по-евтино,отколкото вит.А.Много хора(не само от форума)-в това число и-аз съм доволна от въпросната маска.Дано ти хареса Peace

# 3
  • Мнения: 398
Четох за тази маска  Peace.Майка ми е много доволна от нея,т.к. я прилага от месец.В нея има газ,тривитаминол и св.мас.Доста са различни с моята маска,но ти благодаря  bouquet.При моята маска ракията може да се замени и с бира,която също подхранва косата,т.к. съдържа мая.

# 4
  • Мнения: 5 647
Наистина маската е много добра. Може да се прибави и вит. Е, алое и жожоба. За съжаление маска на косата си не съм си правила от години.

# 5
  • Мнения: 1 975
И аз съм много доволна от тази маска и също я правя веднъж седмично  Peace Peace Peace

# 6
  • Sf
  • Мнения: 808
Благодаря, mama Barba, за чудесната маска, която също спаси и възвърна предишния блясък, гъстота и живот на изтощената ми и стресирана коса!

И аз ползвах веднъж тази с Тривитаминол, но не сложих газ, просто защото няма отмирисване после, а не мога в офиса да всявам и разпространявам подобен аромат...

Ефект се достига и със зехтин и другите съставки. Също така забележителен Simple Smile

П.П. После, за да измиете лесно дори и след шампоана, използвайте оцетена вода - малко оцет, разтворен във вода.

# 7
  • Мнения: 398
Ммм.. да Кроасанке,за оцета си много права.Пробвай с лимонтозу разтворено във вода - ефекта е зашеметяващ.Косата "скърца" от чистота,става една мекичка , а какъв блясък вади на слънце....не`ам думи. Peace

# 8
  • Мнения: 3 622
mama Barba смятям да си направя маската, но имам едно питане. Самата смес в корените ли се втрива или само по косата  newsm78.

# 9
  • Мнения: 348
А колко време да седи намазана? Имам предвид някои маски са за 5 минутки, а други за няколко часа  Wink

# 10
  • Мнения: 3 456
А колко време да седи намазана? Имам предвид някои маски са за 5 минутки, а други за няколко часа  Wink
При домашните е нужен поне половин час... Sick

# 11
  • Sf
  • Мнения: 808
mama Barba , идеята за лимонтозу е интересна. Аз лично ползвам ябълков оцет, че да е по-щадящ скалпа ми  Grinning А и с оцет или разтворено във вода лимонтозу се възвръща киселинният баланс на кожата на главата Simple Smile

Маската се маже, както в корените, така и до самите връхчета Simple Smile Страшно похранва! Моята фризьорка всеки месец ме пита: "Бе, аз не те ли постригвах миналия месец?! Кога толкова порасна пак?!"

Маската спомага, както за подхранване на косъма, така и за растеж, сгъстяване и против косопад Simple Smile Стар изпитан трик още от времето на баба ми, само че тя добавяше и хума и така сместта не се разтичаше изпод найлоновата шапка Simple Smile Стои се поне половин час, в най-добрия случай час. Аз си я правя в неделя и през това време чистя, подреждам и така включеният алкохол в маската загрява кожата на главата и активизира съставките Simple Smile

# 12
  • Мнения: X
А защо лимонтузу, вярно е по - евтино, но с прясно изцеден сок от половин лимон си става още по - добре  Whistling

# 13
  • Мнения: 2 673
приятелка ми каза за маска с 150 грама мед и масло от жожоба\ама не помня то кво количество беше.\

# 14
  • Мнения: 398
mama Barba смятям да си направя маската, но имам едно питане. Самата смес в корените ли се втрива или само по косата  newsm78.
да,втривам в корените и масажирам - много отпускащо и приятно ми действа това занимание Grinning
А колко време да седи намазана? Имам предвид някои маски са за 5 минутки, а други за няколко часа  Wink
ами поне един час е хубаво да престои,а ако не разполагаш с толкова време съкрати процедурата на две /30 мин/

Общи условия

Активация на акаунт