Отговори
  • Мнения: 1 817
Привет чужбински мами  Hug ! Следя с интерес темата, която Бискара пусна и ме налегнаха разни размисли по въпроса къде е по-хубаво - тук или в България и защо. Чудя се кои са причините за това човек категорично да реши да остане в чужбина. А кои са причините, които ви накараха да дойдете тук и защо избрахте точно тази държава? Мислите ли да останете тук за винаги? Чувствате ли се добре или близките ви липсват? Промениха ли се отношенията ви и чувствата ви с/към родителите и по-близките роднини? Как реагират родителите ви на вашето решение да остането за дълго зад граница? Колко често се прибирате и колко често родителите ви идват на гости? Липсва ли ви нещо тук и какво е то? Има ли причини поради които бихте се вънали в България? И ако да, какви са те?
Бих се радвала, ако ми отговорите честно и както се казва от сърце! Благодаря ви за което!  bouquet    bouquet     bouquet
Допълних 2-3 въпроса, които възникнаха докато четях първите отговори!  Hug

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 05:48 от ZiMa

# 1
  • Мнения: 1 436
А кои са причините, които ви накараха да дойдете тук и защо избрахте точно тази държава?
Главно авантюризъм. САЩ избрах защото говоря английски, а в Англия не ми се ходеше.

Цитат
Мислите ли да останете тук за винаги?
Засега ми е добре и мисля да остана тук. За "завинаги" не се заричам.

Цитат
Чувствате ли се добре или близките ви липсват?
И двете. Чувствам се добре, но ми липсват близките. Повечето ми приятели, брат ми и всичките ми братовчеди не са си в България, така че щяха да ми липсват даже ако си бях в България  Peace.

Цитат
Промениха ли се отношенията ви и чувствата ви с/към родителите и по-близките роднини?
Не

Цитат
Колко често се прибирате и колко често родителите ви идват на гости?
Прибираме се веднъж годишно (мъжът ми е българин). В интерес на истината, започваме да предпочитаме да си караме ваканцията другаде. В България ни е добре, но искаме и друг свят да видим, а отпуската е малко. За последните седем години майка ми е идвала веднъж, догодина ще идва за втори път. Баща ми и свекърите чакат полетите да станат по-кратки  Mr. Green

Цитат
Липсва ли ви нещо тук и какво е то?

Нямаше да е зле майка ми и баща ми да са по-близко. От друга страна, майка ми е тип 'майка-орлица' и ако бях близко до нея, сигурно и досега щях да живея у тях и тя да ми готви. Така че май е добре, че е далеч  Wink.

# 2
Добър вечер и от мен,
Аз живея извън Бг защото съпругът ми е чужденец, гринго е. Заради работата му пътуваме, тоест местим се  на всеки 3-4 години. Сега вятъра ни отвя в Централна Америка, ех, екзотично е, ама много буболечки и животинки има  Rolling Eyes(и аз съм от тези които не се оплакват много от тези неща). Бих искала децата ми (засега е едно, ама планираме допълнения) да израснат в щатите, ще имат възможност за по-добър старт в живота.  Да, липстват ми близките, особено на празници и когато искам да си побъбря надълго и нашироко. Вече съм 7г извън Бг, някои близки не са сред нас, нови попълнения малки и големи се появиха за тези години и мисля че бъдейки далеч се научих да оцениявам близките ми по-добре, да прощавам повече, да бъда по-толерантна. Оценявам бълг си семейство по-пълно, даже мисля че ги обичам повече, защото ми липстват толкова много. И сега с skype поддържаме контакт почти всекидневно, нещо което ме е срам да кажа но не съм правила винаги когато си бях в Бг.
Иронично, но мисля че бъдейки далеч ме прави по-добра самата мен, носталгията ме прави по-добъл човек. newsm78 newsm78
Иначе се опитваме да отидем до Бг през година, после нашите идват да ни видят и така.
Хайде много целувки!! Grinning

# 3
  • Мнения: 198
....тук съм заради съпруга ми  Embarassed ...когато е дошъл с родителите си в Канада е бил дете...не се и опитах да го "придърпам" към бг..
...определено роднини,родители,приятели ми липсват..няма как..
...за последните 3 години ..аз бях веднъж в бг и майка беше тук веднъж..след няколко месеца планираме пак да си ходим..  Hug ех носталгия..
....дали ще живея тук завинаги...  newsm78 .. е това не знам.. подреждам си живота тук..сякаш ще остана завинаги..а дали ще е така времето ще си покаже..  Thinking
.....хубаво ми е .... не се оплаквам... но пък си поплаквам от време навреме като ме налегнат разни мисли.. какво да се прави ...съдба!
 Wink

# 4
  • Мнения: 664
Дойдох да уча тук. Впоследствие се запознах със съпруга си, който е французин...Не мислим да останем тук за постоянно, искаме да пообиколим различни държави, да натрупаме опит на различни места и тогава ще решим. Не се чувствам зле тук, но не е идеалното място за деца и затова искаме да пробваме и друго.
Липсват ми близките и ако се върна, ще е главно заради тях...заради баща ми, да се порадва повече на внучето си в залеза на живота си . А може би и заради самите нас, аз и преди да замина не се чувствах зле в България. Иначе си ходя по веднъж годишно, горе-долу на толкова време идват и баща ми и сестра ми....не ми е достатъчно, но засега не може да си позволим по-често да си ходим.

# 5
  • Мнения: 7 914
само мъжа ми  Heart Eyes

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
преди 3 години имах голямата дилема : да си остана в България при всичките си приятели, роднини и любими кътчета за посещаване или да дойда в Германия. Беше ми трудно, но някакси реших бързо.

на един лист написах всички "за" и "против".

знаех, че като дойда тук няма да имам приятели, че ще ми е трудно, че ще се сблъскам с дискриминация (колкото и добре да е прикрита).

не съжалявам до сега за моето решение, защото от България ме отблъснаха :

1.чалгаризирането - стана начин на живот и на мислене, които определено не ми допадат
2.липсата на гражданските ми права
3.липсата на култура на шофиране
4.безхаберието на политиците
5.липсата на дългосрочно планиране и решаването на проблемите на парче

сигурно има още.

понякога ми липсват не сами приятелите, а старите времена с тях. вече нищо не е същото, но дали съм в Бг или те, няма значение.

не ми се е променило отношението към никой, просто от разстояние прецених по-добре кои са ми истинските приятели.

незнам дали ще живея завинаги в Германия. Завинаги не ми харесва като дума.

ходя си 1 път в годината.

# 7
  • Мнения: 5 475
Цитат
А кои са причините, които ви накараха да дойдете тук и защо избрахте точно тази държава?
 При мен стана случайно,преди доста години следвах в Италия,после учих и работих в САЩ.Дойдох в командировка тук и се запознах с настоящия ми съпруг,който е италианец. Wink

Цитат
Мислите ли да останете тук за винаги?

 Едва ли някой може да каже.Мисля да остана завинаги съ съпруга си ,пък заедно може да идем да живеем и някъде другаде. Wink

Цитат
Чувствате ли се добре или близките ви липсват?Колко често се прибирате и колко често родителите ви идват на гости? Има ли причини поради които бихте се вънали в България? И ако да, какви са те? 

 Чувствам се добре,естествено знам кои са положителните и отрицателните страни на живота тук,но съм си у дома. Hug
 Близките не ми липсват- имам само родителите ми ,с които се чуваме почти всеки ден и се виждаме поне веднъж годишно.Или те идват тук или аз ходя при тях. Wink
  За момента не планирам да се връщам в Бг,но никога не е изключено. Peace

# 8
  • Мнения: 764
Дойдох в Италия,за6тото се запознах със съпруга ми и ре6ихме да живеем заедно и в последствие се оженихме.Исках на практика то4но тук да дойда,знаех италиански,знаех 4е италианците са по отговорни към семействата си/сега знам 4е не вси4ки са такива,но пък аз попаднах на отговорен 4овек/,бях влюбена в Италия като място на истори4ески ценности и стра6ен футбол.... WinkНямам кой знае колко близки в БГ-майка ми и сестра ми,баба и дядо.Майка ми бе6е по-доволна да ме види дале4,но 6тастлива,отколкото до полата й не6тастна.Виждаме се съ6то поне 1 в годината,сега за 1ви път 6те си ходим ние....от 3 год.От както съм до6ла истината е,4е не ми се прибира6е,и други проблеми има6е,но вероятно при желание се намира на4ин.Не съм изпитвала грам носталгия.Не обмисляме на този етап да живеем в БГ,но в живота ни6то не се знае,може в късна възраст....

# 9
Е никой ли няма да си признае?

За мен причините бяха и все още са финансови.
Искам да се напътувам (тоест да живея и в други държави) и да се върна в Бг като се пенсионирам. На колко години ще е това - според зависи...  newsm78

# 10
  • Мнения: 3 388
Мъжът ми, който е италианец. Решихме да живеем тук ...засега  Crazy

# 11
  • Мнения: 7 914
Мислите ли да останете тук за винаги? Чувствате ли се добре или близките ви липсват? Промениха ли се отношенията ви и чувствата ви с/към родителите и по-близките роднини? Как реагират родителите ви на вашето решение да остането за дълго зад граница? Колко често се прибирате и колко често родителите ви идват на гости? Липсва ли ви нещо тук и какво е то? Има ли причини поради които бихте се вънали в България? И ако да, какви са те?

мисля, че  ще остана да живея тук...
Липсва ми страшно много майка ми и баба ми.... други близки роднини нямам в БГ!
 Майка ми винаги казва:" бъди там където си по-щастлива"
В началото се прибирах по няколко пъти в годината, сега и един път ми е достатъчно, искам мама да идва!
Липсват ми много малко неща и това са придимно приятелите  в БГ!
Единственото заради , което се връщам в БГ (освен емоционалните причини) това е здравеопазването, че тукашното хич го няма... но окончателно едва ли бих се върнала някога!


Darlington

финансови определено не са... Mr. Green Mr. Green Mr. Green малко хора в зпадна европа мога да се похвалят със собствена къща пък било и на другия край на европа  Whistling

# 12
Привет чужбински мами  Hug ! Следя с интерес темата, която Бискара пусна и ме налегнаха разни размисли по въпроса къде е по-хубаво - тук или в България и защо.

няма верен отговор

Чудя се кои са причините за това човек категорично да реши да остане в чужбина. А кои са причините, които ви накараха да дойдете тук и защо избрахте точно тази държава?

Мъжът ми е италианец. Ли4но за нас е по_лесно да живеем тук.

Мислите ли да останете тук за винаги?

Не мисля в такава перспектива. Думата за винаги ме притеснява.

Чувствате ли се добре или близките ви липсват?

4увсвам се много добре, липсват ми някои хора
Промениха ли се отношенията ви и чувствата ви с/към родителите и по-близките роднини?

С годините отноШениата еволЮират

Как реагират родителите ви на вашето решение да остането за дълго зад граница?

не помня


Колко често се прибирате и колко често родителите ви идват на гости?

прибирам се рядко, не ми е приоритена дестинация, нямаме график на посеЩенията, както доиде

Липсва ли ви нещо тук и какво е то?

ли4но усеЩане, но мисля 4е в България се живее по безотговорно ако може така да се каже.... по _леко се гледа на много неЩа и се импровизира пове4е в ежедневието

Има ли причини поради които бихте се вънали в България? И ако да, какви са те?

не знам

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 13:23 от gioia

# 13
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Е никой ли няма да си признае?За мен причините бяха и все още са финансови.
Искам да се напътувам (тоест да живея и в други държави) и да се върна в Бг като се пенсионирам. На колко години ще е това - според зависи...  newsm78

аа, Ще да има и други, не се коси, просто до момента, гледам, болШинството отговорили са със смесени бракове та за това Laughing

ина4е по темата, и аз съм от омъжилите се.
тогава беШе немислим вариантът мъжът ми да дойде да живее в България, така 4е не сме го и обсъждали.
категори4но ниЩо не съм реШавала, ако има някакви възможности, Ще се мерят плЮсове и минуси.
4увствам се добре, не страдам от носталгия, много малко хора ми останаха в България, успявам да ги виждам достатъ4но 4есто, някои дори прекалено Twisted Evil

липсват ми неЩа, да, но те зависят от мен, а не от това, 4е съм в 4ужбина. и в България да си бях, пак Щяха да ми липсват.

никакви при4ини нямам, за да се върна.

единственото, което ми тежи, е 4е майка ми е там сама, със здравословни проблеми и въпреки, 4е вси4ките и документи са ок и може спокойно да стои тук, тя не желае. но всеки си е с правото на избор, и нея я разбирам.

# 14
много хора със смесени бракове избират страната, в която Ще са по_добре финансово , така 4е пак има връзка

Общи условия

Активация на акаунт