Разлика Мейду Първо и Второ Дете

  • 1 240
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Цитат
Vse oshte sme na stapka planirane na parvoto i vaznikna vaprosat : kolko shte e nai-dobrata razlika m/u parvoto i sledvashtoto dete/ca. Dali shte e po-udobno za maikata i vaobshte roditelite da sa po-nablizo, ili da imat malko razlika. Mnogo mi e interesno kak beshe pri vas, kak ste go planirali i kakvo mislite po vaprosa.  newsm12 newsm63

 Все още сме на стъпка планиране на първото и възникна въпросът : колко ще е най-добрата разлика м/у първото и следващото дете/ца. Дали ще е по-удобно за майката и въобще родителите да са по-наблизо, или да имат малко разлика. Много ми е интересно как беше при вас, как сте го планирали и какво мислите по въпроса.

--------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 09:25 от Ellypr

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ние не сме планирали голяма разлика - 7г., просто така се стекоха обстоятелствата, докато се наканим, то времето си лети.
По-удобно за майката е да е голяма разликата, но не и за децата. Ти си прецени, кое да избереш - твоето или на децата ти удобство.
Разликата с брат ми е 9г. и освен родствена връзка друга нямаме. Tired

# 2
  • Мнения: 234
Между нас също се случи така,че разликата между децата ни е 8 години.За мен това беше добър вариант,защото така се гледат по-лесно.Но в интерес на децата мисля,че няма да е от голяма полза,понеже имат съвсем различни интереси.Разликата с брат ми е 2 години и бих казала,че винаги сме се разбирали добре.Така,че самичка трябва да прецениш какво да решиш.   Hug 
Каквато и разлика да избереш те поздравявам от сега,за решението ти да не оставиш детенцето си единствено.Успех  Peace

# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
3 години – голямото тогава става по-разумно човече. Но човек планира, ама не винаги се получава както си го планирал.

# 4
  • Мнения: 2 431
Когато първото ни дете стана на 3,5 години планирахме второто, което се роди с разлика 4,5 години.

# 5
  • Мнения: 4 965
Ако имах 1 дете, задължително щях да се стремя разликата с второто да е по-малка (до 3 г.), което е добре за самите деца - общи интереси, общи приятели и т.н., но определено на мен би ми било трудно да издържа вкъщи 2 поредни майчинства.
Сега, понеже имам 2 деца - искам разликата с 3-тото да е по-голяма (между 5 и 10 г.) - така дъщерите ми ще са поотраснали, а и аз ще мога да работя няколко години любимата си професия, след което пълноценно да бъда майка на 3-тото си дете (само да сме живи и здрави  Praynig).

# 6
  • Мнения: 216
 Mного ви благодаря за отговорите, и аз  бях на мнение 4 едо три години или около три години би била добра разлика за да не боря с дже безпомосхтни беб4ета едножременно ако са породени , но да не е и доста голяма 4е да имат пропаст в интересите и т.н., мьжьт ми би предпо4ел по-наблизко за да ги избутаме наведньнж.

# 7
  • Мнения: 1 426
И аз смятам, че до три години е най-добрата разлика, но както дойде! Всичко си има и добрите, и лошите страни.

# 8
  • Мнения: 7 723
Винаги съм смятала, че малката разлика
е най- добре не толкова за майката,
калкото е хубаво децата да растат връстници.
Самата аз имам брат с година и половина по- малък.
Когато голямата ми дъщеря стана на годинка-
започнахме работа по второто дете.
Преживях 3 последователни спонтанни аборта между
двете си раждания и в крайна сметка-
резултатът е 5 години и 3 месеца разлика-
също чудесна разлика- каката вече може и да ми помага,
да забавлява съвсем адекватно сестричката си....

Та, искам да кажа, че нещата не винаги стават така,
както ги планираш- всичко е Божа работа...  Hug

# 9
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
...нещата не винаги стават така,
както ги планираш- всичко е Божа работа...  Hug
newsm10
Мислехме за около 3 години разлика, две години правихме второто (нямаше причини да не става уж) и накрая разликата излезе 5г и 19дни. Доволна съм и от тази разлика Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 631
Под 3 г. разлика ми се вижда малка, над 5 г. - голяма. Rolling Eyes
Планирахме и се получи при нас! Peace

# 11
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз изхождам от себе си, със сестра ми се ужасно близки -разлика 7 г, децата големите са през 2.5 г но нищо общо, нито интереси, нито приятели, нито даже желание за общуване   понякога! вси4ко е до характери, до нагласа, не до години!синът  ми на 18, си играе с  племенника ,бебе на месеци! и с малката си сестра ще е по-близък, от колкото с каката! както дойде!

# 12
  • Мнения: 7 831
Mного ви благодаря за отговорите, и аз  бях на мнение 4 едо три години или около три години би била добра разлика за да не боря с дже безпомосхтни беб4ета едножременно ако са породени , но да не е и доста голяма 4е да имат пропаст в интересите и т.н., мьжьт ми би предпо4ел по-наблизко за да ги избутаме наведньнж.
Но в началото ще ги избутваш основно ти  Wink.

Моите са с 2г. разлика. Трудно беше когато малкия стана на година. Сега вече си играят заедно и общо взето в къщи е веселба, но и лудница.
Успех в бебеправенето.

# 13
  • Мнения: 4 965
....
Та, искам да кажа, че нещата не винаги стават така,
както ги планираш- всичко е Божа работа...  Hug

Така е. За съжаление или за радост.

# 14
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Нашите са с разлика от 40 месеца - достатъчно голяма, за да се чувства голямата кака, но пък и достатъчно малка, за да играят заедно. И аз имах време да отдъхна между двете майчинства, да поработя, да поуча.

Общи условия

Активация на акаунт