знае ли някой рецепта за ...

  • 944
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 906
От доста време се опитвам да намеря рецепта за сладки с овесени ядки. Преди доста време бях правила и вкуса им беше божествен. Единствено помня, че се слагаше горе-долу равни количества брашно и овесени ядки и пакетче масло  - друго не помня Embarassed. Не запазих рецептата и сега безуспешно се мъча да я намеря.

# 1
  • Мнения: 13 682
Аз имам една рецепта, но доста отдавна не съм я правила и затова пропорциите малко ми убягват. Спомням си, че някои неща намалявах, напр. маслото. А това 2 пакета ядки, убий ме, но не знам колко е като грамаж. Във всеки случай е от малките пакетчета newsm78

Както и да е, ето ти я, пък ти ще си дотъкмяваш на око Laughing

2 яйца
1 масло
1 чаша захар
няколко лъжици брашно - 5-6
около 2 пакета овесени ядки

Всичко се смесва добре. Оформят се малки топчета, сплескват се леко и се редят върху намазнена и набрашнена тава, още по-добре -върху хартия за печене.

Пекат се на средна фурна 15-30 минути.

.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
мОГА ДА ДАМ РЕЦЕПТА ЗА ОРЕХОВКИ,НАПРАВЕНИ С ОВЕСЕНИ ЯДКИ.вКУСНИ СА.
1 ПАКЕТ ОВЕСЕНИ ЯДКИ,4 С.Л.БРАшНО,2 яйца,1 ч.ч. пудра захар,1 чаша смлени орехи,1 пакет масло(размекнато).Всичко се размесва и обърква.Сипваме  с лъжица  в намазана тава.Печем в лека фурна.

# 3
  • Мнения: 1 906
мОГА ДА ДАМ РЕЦЕПТА ЗА ОРЕХОВКИ,НАПРАВЕНИ С ОВЕСЕНИ ЯДКИ.вКУСНИ СА.
1 ПАКЕТ ОВЕСЕНИ ЯДКИ,4 С.Л.БРАшНО,2 яйца,1 ч.ч. пудра захар,1 чаша смлени орехи,1 пакет масло(размекнато).Всичко се размесва и обърква.Сипваме  с лъжица  в намазана тава.Печем в лека фурна.
Мисля, че това беше рецептата newsm78. Благодаря   bouquet!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 951
Моля!

# 5
# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=190755.0

направих рецептата с бананите, намалих захарта и маслото. станаха супер.

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Преди време бях правила такива по рецептата на Фийби от приятели. Много се харесаха, но трябва да поровя за рецептата.

# 8
  • Мнения: 1 906
Виж и тук

Рецептата е от опаковката на фини овесени ядки Brueggen

100 гр овесени ядки;
75 гр мазнина (не се уточнява каква, но германците си падат по маслото);
1 яйце;
125 гр захар;
1 ч.л. бакпулвер;
1 с.л. брашно бяло.

Мазнината се разтопява в тиган и овесените ядки се запържват в нея до златисто. Белтъкът се разбива на сняг, добавят се жълтъкът и захарта, след това изстиналите ов. ядки и последно брашното, разбъркано с бакпулвера.
С чаена лъжичка се сипва на големи купчинки от сместта в тавата. Пекат се 10-20 мин. на умерена температура (което ще рече 180 град.).

Направих тези като спазих на 100 процента пропорциите. Въпреки че винаги експериментирам този път правих всичко по рецептата и ... УЖАС!!! Много старателно направих купчинки в тавата и след известно време като погледнах се беше получил един голям блат! ВСИЧКО СЕ БЕШЕ РАЗТЕКЛО И СЛЯЛО. Незнам защо се получи така, но като изекох блата го нарязах на малки квадратчета. Вкуса е превъзходен (вида не чак толкова  Mr. Green). Вкуса наистина си заслужава и пак ще опитам, но този път ще добавя повечко брашно.

Благодаря Ви за рецептите!!!  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
Опитай от рецептата ,която ти бях дала аз.Досега не съм имала провал с нея,а и стават много вкусни ореховките.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт