Бисквитена торта-въпрос до мамите от В.Търново

  • 2 819
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
Здравейте Болярки!
Имах удовоствието да посетя прекрасния ви град и бях очарована !
Искам да ви попитам,някой знае ли как се прави тази бисквитена торта,която сервират в ресторант ЕГО.Ей страхотна беше и ще се радвам да помогне някой с рецепта.Бисквитите не бяха цели ,а натрошени,обаче крема не можах да установя какъв е и това си е.
Помогнете моля Hug
Желая ви много здраве и усмивки  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 591
е, не е задължително да е в "Его", и на други места има хубави торти тук  Rolling Eyes

аз бисквитената торта я правя стандартна и затова не мога да ти помогна, но може би е ванилов крем, приготвен по домашна рецепта, а не от нишесте! така става по-вкусно! може и някоя есенцийка да има или нещо такова  newsm78 ще гледам да я опитам тези дни, че ме заинтригува  Blush

# 2
  • Мнения: 261
schneee,сигурно я има и на други места,но там ни водиха.
И в ''Щастливеца'',по-нагоре по улицата.Мноооого приятни ресторанти и със страхотен изглед от терасите.Аз естествено се намествах веднага на най-хубавите места,и се наслаждавах на гледката и на манджите.
Като опиташ тортата ще пишеш ли, да я разкрием Wink
Ще пробвам да направя и още едно нещо-няколко вида сирена на сач.И то много ми хареса.Абе въобще това Велико Търново много хубав град.И магазините по-евтини от София  newsm10

# 3
  • Мнения: 2 591
ооооо, Щастливеца е the best! ама и там почнаха нещо да шмекеруват с грамажа и цените като навсякъде  #2gunfire

ама да ти кажа честно на мен малко ми се свиди да давам на заведение 2 лв. за парче бисквитена торта  Money защото вкъщи за толкова пари правя цяла  Mr. Green но ще се прежаля тези дни  hahaha само да сколасам!

нямаш ли поне догадки  newsm78

# 4
  • Мнения: 261
Дааа PeaceНаистина Щастливеца е страхотен ресторант.Другия път като идем,непременно пак там ще ядем.А за тортата нямам никакви предположения!Разглеждах я,премлясквах,опитвах и освен че са натрошени бисквитите-друго не установих.А крема отгоре-е такова нещо не бях опитвала.На нищо не ми прилича.Странното е ,че глазурата няма никакъв вкус,което се оказа идеално,защото не се бие с вкуса на самата торта.И беше мноого дебела Grinning
Ако бях питала готвача  chef,дали щеше да ми каже newsm78 

# 5
  • Мнения: 465
Става ми все по интересно ,кажи нещо повече за крема -ванилов ли беше ,с бял шоколад или нещо маслено ?

# 6
  • Мнения: 261
Крема с който бяха объркани натрошените бисквити беше бял,а глазурата стоеше леко жълта и нямаше абсолютно никакъв вкус.Само се усещаше с езика Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 103
Аз пък съм възхитена от сладките изкушения,които има в "Стратилат"/до Самоводската/Там също има страхотна бисквитена торта и винаги се чудя как ли я правят newsm78

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момичета, потекога ми лигите вече, давайте рецептата....... Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 261
Правих тортата момичета, или по скоро имитация на тортата.
Натроших бисквити закуска в кръгла купа.
Направих си крема-ягодов,защото с него най я обичаме.
Омешах го с бисквитите и оставих да изстине.
Обърнах това нещо в голяма чиния и то си стана торта Grinning
Отгоре намазах с крем на доктор Йоткер-без варене,ванилия.
Поръсих с орехи и стана МУЦКА  Grinning
То си е бисквитена торта ама в по-интересна форма от обичайната.
Много я харесаха децата,а на другия ден беше още по-вкусна,но бяха останали нищожни парченца.
Това е моя опит Hug
Пробвайте ако искате и добър апетит  bouquet

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
МАМА КРАСИ, а на мен парченце остави ли ми?  Sad

# 11
  • Мнения: 261
Eйй,tilieva....!Ще направя нова специално за теб Heart Eyes

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Eйй,tilieva....!Ще направя нова специално за теб Heart Eyes

Ееее, това си е обещание! Ще чакам! Аз няма да забравя за такова обещание! Мммм!  Heart Eyes

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 177
Ох, и аз съм голям фен на Търново,пица като в Щастливеца другъде не съм яла  Heart Eyes

И аз да питам нещо ,къде се погуби тортата Виена,която имаха в Полтава едно време ,нали се правеха в Интерхотела ,а последните години я нямаше ,а сега гледам и Полтава я няма  CryСпомням си ,че продаваха и на една сладкарница до Пазара ,но не беше същата Виена.

# 14
  • Мнения: 764
Ох, и аз съм голям фен на Търново,пица като в Щастливеца другъде не съм яла  Heart Eyes

И аз да питам нещо ,къде се погуби тортата Виена,която имаха в Полтава едно време ,нали се правеха в Интерхотела ,а последните години я нямаше ,а сега гледам и Полтава я няма  CryСпомням си ,че продаваха и на една сладкарница до Пазара ,но не беше същата Виена.
Ех,спомени от студентските години!Имаше такава торта"Виена" и беше страхотна.Спомням си,че беше с вишнево сладко вътре.Потекоха ми слюнките!

Общи условия

Активация на акаунт