Какво липсва в хотелите, за да са удобни за семейства с деца???

  • 1 450
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте,
работя в едно туристическо списание и подготвям материал за на тема " С деца на море". Искам да ви помоля за помощ. Ще се радвам да споделите какво липсва в хотелите, които сте посещавали, така че да бъдат подходящи за деца. Какво би трябвало да се предлага, какво се предлага и какво не? Става дума както за хотели в БГ, така и в чужбина. Например бебешки и детски храни - попадали ли сте на място, където се предлагат такива в ресторанта? Каква храна според вас трябва да се предага за децата? Същото се отнася за обзавеждането и оборудването в хотела - детски столчета в ресторанта, стаи с детски кошари, рампи за количките и т.н. Или пък прилежащите атракции - достатъчно ли предлагане има според вас на детски площадки, анимация, развлекателни паркове и др. И каквото още се сетите по темата, ще се радвам да споделите опит.
Благодарности
Ани

# 1
  • Мнения: 2 309
Ани, досега съм пътувала с детето само из България, били сме с нея в семеен хотел, в дву-, три- и четиризвездни хотели, навсякъд предлагат кошара за спане /друг въпрос е, че ние не ползваме/, повивалник, даже гърне, никъде не е имало предвидено в менюто или на шведската маса храна за деца под две години / обикновено гарнитурите само могат да се предложат на детето/, никъде не е имало към хотела детска стая с аниматор, в която да оставиш детето за малко ил да си поиграеш заедно с него. Навсякъде без семейния хотел имаше детски столчета за хранене.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
Веднага мога да кажа, че ме впечатлява липсата на адекватна анимация на български език в българските курорти. Няколко пъти се сблъсквам със снизходително отношение от страна на аниматорите и реакция от типа: "Ще приемем детето ви по изключение, макар че то едва ли ще може да се забавлява с нас".

За децата, които се хранят с обща храна, всяко заведение предлага по нещо подходящо. За бебетата - най-често на място могат да се купят бебешки храни.

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Кошари има,но обикновенно са десетина и много често не стигат,анимациите много рядко са на български.Храната не винаги е подходяща за малки деца.Ако има забавачка,то тя е за деца над 3 години,рядко се предлага детегледачка,която да ги гледа в стаите.Много често хотелите са далечко от плажа и стигането до там е истинско приключение. Sick

# 4
  • София
  • Мнения: 6 522
*за храните - досега не сам попадала на място, където да се предлагат бебешки храни. водя децата си от 3 месечни с нас и мъкнем по една чанта с пюрета, млека, води и прочее. вярно, че никой не е длъжен да ни ги осигурява безплатно, но не съм видяла да се предлага тази услуга и като платена екстра.
*за столчетата - на повечето места са кът, няма достатъчно на 95% от местата, където сме били.
*друга моя идея е всичко свързано с бебето да е безплатно - кошара, уред за топлене на храна, бебефон и прочее - в повечето БГ хотели е платено. Пример - на Албена за 10 дни ми искаха наем за 2 бебешки кошари (с близнаци сме)  равен на стойността на една нова такава. пране и гладене на една бебешка дрешка ( боди или лигавник) е 4 лв.  #Crazy, би следвало да се помисли за преференциални цени за бебешки дрехи.
*друго, което според ме е недостатъчно основно в БГ е наличието (като брой) на фамилни стаи и апартаменти. за мен това е задължелно условие за нормална семейна почивка. сами знаете колко е голяма една двойна стая и как се разполагат вътре още 2 бебешки кошари и БАГАЖА за едно или две бебета. както и да има преференциални цени за децата, а не за фамилна стая да ни тасуват вместо 2 възр. с 2 деца на 2г.и 7 мес като 4 възрастни. В повечето хотели в Гърция и Испания например деца до 6 г. се настаняват безплатно.
* другата ми болна тема е за бебешките /детските басейни достъпа до тях и хигиената им. 2 поредни години имаме трудности да ги ползваме нормално, защото са пълни със застараяващи немски туристи, които се въргалят вътре като биволици в кал, лочейки коктейли. намам нищо против тях и почивката им в БГ, но считам, че в детски басейн с предимство са децата.
* анимацията е насочена основно към децата на чуждите гости, а българчетата се "приобщават" мимоходом и разчитат на добрата воля на аниматорите - на навсякъде, но на повечето места.
*  никъде не съм видяла специално място за изхвърляне на памперси
Общото ми в печатление е, че собствениците на хотели специално на нашето море ( и планина) гледат как да смъкнат всеки допълнителен лев от кожата на родителите и да ги откажат да ходят "с деца на море". сигурно ще се сетя и за още забележки, но ще допълвам...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 419
Абсолютно съм съгласна с bibi относно фамилните стаи, нямам бебе, но съм се занимавала достатъчно време с туризъм - на много малко места има фамилни стаи и студия, подходящи за семейства с деца, където има са недостатъчен брой или са на безумно по-висока цена.

# 6
много ви благодаря...ще ми бъде полезно всичко казано Hug

# 7
  • Мнения: 1 288
освен всичко изброено от биби, бих прибавила и липсата на детски площадки, зелени площи около хотелите и въобще някъде къдетода излезеш с детето на въздух без да е необходимо да сядаш на кафе или ресторант.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
Столчетата за хранене в хотелските ресторанти са недостатъчно, обикновено са максимум 3-4 и не стигат за децата. С кошарите нещата стоят по същия начин, но ние обикновено си носим наша, така че това не ни касае.
На повечето места липсва услугата -гледане на дете вечер в стаята докато мама и тати хапват в ресторанта или пък подходящо забавление на децата в ресторанта (имам много приятни впечатления от такива грижи в Египет Heart Eyes)
Стаите за семейна ваканция трябва да са доста по-големи от това, което масово се предлага по нашите хотели. По тази причина често ни се налага да взимаме двустаен апартамент Close

Ще допълвам по-късно, ако се сетя още нещо

# 9
  • Мнения: 114
майка на 2 деца съм на 2 и 11г.и почти във всички хотели които сме били ни е било тясно,стаите особено в АЛБЕНА са малки за сем. а фам.стаи почти липсват .Друго което според мен липсва са детски кътове.Почти никаде няма такива или ако има са малко.В ЕЛЕНИТЕ например в целия  комплекс имаше 1 люлка и 1 пързалка и то счупени а беше пълно с малки деца  1swingабе май никой не мисли че родителите ходят там кадето е удобно за цялото сем. family

# 10
  • Мнения: 1 207
Абе вие май искате за по 100лв на нощувка да ви свалят звезди за това,че сте с дете,че и гледачки по саите Crazy.
И аз ще ходя тази год. с малкия,но ще си търпя неудобствата.Все пак живеем в Бг.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 522
Абе вие май искате за по 100лв на нощувка да ви свалят звезди за това,че сте с дете,че и гледачки по саите Crazy.
И аз ще ходя тази год. с малкия,но ще си търпя неудобствата.Все пак живеем в Бг.
живеем в БГ, което не пречи да почиваме в чужбина нали, точно заради всичко гореописано. а там, ако трябва и звезди ще свалят само за да отидеш пак и защото децата са на почит (нищо, че на някои места почиват без пари)  : Flutter , а пък който иска е в правото си да търпи  Peace и да си плаща за което

# 12
  • София
  • Мнения: 1 419
Абе вие май искате за по 100лв на нощувка да ви свалят звезди за това,че сте с дете,че и гледачки по саите Crazy.
И аз ще ходя тази год. с малкия,но ще си търпя неудобствата.Все пак живеем в Бг.

Не знам ти 100лв за колко минути ги изкарваш, но принципно това е сума за нощувка, при която очаквам обслужване на ниво. И понеже в БГ имат да учат още много, почивам в 5 звездни хотели в Гърция, Турция и Египет - има достатъчно добри оферти за по-малко пари от това, което ще платя в БГ, за да гледам киселите физиономии на рецепция и в ресторанта, при това нямам още бебе и пак смятам , че не си заслужава парите.

# 13
  • София
  • Мнения: 250
Цитат
живеем в БГ, което не пречи да почиваме в чужбина нали, точно заради всичко гореописано. а там, ако трябва и звезди ще свалят само за да отидеш пак и защото децата са на почит (нищо, че на някои места почиват без пари)  : Flutter , а пък който иска е в правото си да търпи  Peace и да си плаща за което
  newsm10
Нямам никакво намерение да търпя каквито и да било неудобства за сумите, които плащам в България!
Като не ми искат парите тук, а предпочитат безработните на Европа, ще ходя там, където за тези пари ще получа поне това, което "чуждите" туристи получават.

Странно как в Гърция и Турция на повечето места не се плаща нищо за деца до 6 години, а има осигурени всички удобства! В България плащам, за сметка на това не получавам почти нищо. Който го кефи, да търпи! smile3515

# 14
  • София
  • Мнения: 3 679
Абе вие май искате за по 100лв на нощувка да ви свалят звезди за това,че сте с дете,че и гледачки по саите Crazy.
И аз ще ходя тази год. с малкия,но ще си търпя неудобствата.Все пак живеем в Бг.
Е ти на почивка ли ще ходиш или някъде да отбиеш номера.
Аз под почивка разбирам да си имам всички удобства и някой друг, на когота се плаща, да се старае аз и семейството ми да изкараме възможно най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт