Бебе и самолет ? Моля дайте съвет !

  • 3 610
  • 15
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 144
Здравейте , имам един въпрос към мамите пътували със самолет и бебе !
Наши приятели ни поканиха август месец да почиваме в Испания за 2 седмици в специално наета вила за случая , която вила казват че ще има всички удобства за да можем ние да пътуваме с нашето бебе , което тогава ще бъде на 8 мес. Та на мен притесненията ми засега са от сорта на това как ще пътуваме с бебето в самолета ? Как ще му се отрази ? Има ли някави специални изисквания за безопасност ? Също има ли пригодени места за тази цел ? И т.н. и т.н. ?!?
Моля всички мами които са пътували с бебе в самолет да споделят своя опит !

# 1
  • Мнения: X
Мелиса пътува за първи път със самолет малко преди да стане на пет месеца. В самолета имаше още едно бебе, може би на 7- 8 месеца. Държах я седнала в мен, като за нея стюардесата ми даде специален колан, който се закача за моя, но това с коланите е само при излитане и кацане. Нито тя, нито другото бебе плакаха в самолета, дори Мелиса доста си поспа по време и на двата полета.

# 2
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187629.0

Разгледай тази тема. Grinning

# 3
  • Варна
  • Мнения: 144
fam благодаря ти много за линка ! Аз преди да пусна темата опитах да използвам търсачката но нещо не се получи !

# 4
MOETO MALKO MOMCHENCE E VECHE NA 4 GODINKI!
toj leti sys samoleti ot 6 mesechen mezdu Bg i Canada, t.e. okolo 12 letatelni chasa na otivane i na vryshtane + 7 chasa chasova razlika... tova uprazhnenie se pravi na pochti vseki 6 meseca...Pisha tezi podrobnosti, za da vi kazha, che vasheto pytuvane do Ispania shte e samo 2-2.5 chasa, nali? t.e. njama i da usetite, a bebeto - oshte po-malko!
Samo s edno neshto vinagi sme se syobrazjavali - da ne e bolen (xrema, temperatura...), zashtoto togava mnogo gi boljat ushite ot razlikata v naljaganeto, osobeno pri kazane... Preporyka - da smuche biberon ili da pie sok, voda, s edna duma da preglyshta po vreme na kazane. Mnogo pomaga, izpitala sym go! sega kato ne iska poveche biberon - minaxme na blizalki Hug

Nikoga ne sme imali problemi s leteneto s nego! Mnogo lesno bebetata ponasjat pytuvaniata! Kolkoto po-malki, tolkova po-lesno za vsichki!
Vesela i prijatna vakancia, a samoleta izobshto ne trjabv ada vi e grizha Simple Smile

# 5
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
преди седмица се върнахме от почивка в италия.пътувахме 4 пъти със самолет.кики изобщо не реагира на това че е в самолет.заспиваше преди да е излетял самолета и се налагаше да я будя след като кацахме.мен ме притесняваше че от налягането може да я заболят ушите при излитането и кацането но нямахме проблеми.а и като гледам вие сте малки и съм сигурна че няма да има проблеми.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 144
Момичета дадохте ми ценни съвети за което благодаря !

# 7
  • София
  • Мнения: 6 921
Преди 2 седмици се върнахме оттам.Полетът беше 3ч.и 15мин. Няма специални места за бебета,няма дори къде да го преобуеш и смениш памперса, изобщо не очаквай някакъв лукс/поне в самолетите на Бг ер./ Дават 1 плодово млекце и 1 пюре,също така и вода.В България персонала беше по-любезен към хората с бебета ,отколкото в Испания.
Иначе нашта мома почти през целия път на отиване и на връщане спа,така че много леко понесе пътуването  Peace.

# 8
  • Мнения: 33
MOETO MALKO MOMCHENCE E VECHE NA 4 GODINKI!
toj leti sys samoleti ot 6 mesechen mezdu Bg i Canada, t.e. okolo 12 letatelni chasa na otivane i na vryshtane + 7 chasa chasova razlika... tova uprazhnenie se pravi na pochti vseki 6 meseca...Pisha tezi podrobnosti, za da vi kazha, che vasheto pytuvane do Ispania shte e samo 2-2.5 chasa, nali? t.e. njama i da usetite, a bebeto - oshte po-malko!
Samo s edno neshto vinagi sme se syobrazjavali - da ne e bolen (xrema, temperatura...), zashtoto togava mnogo gi boljat ushite ot razlikata v naljaganeto, osobeno pri kazane... Preporyka - da smuche biberon ili da pie sok, voda, s edna duma da preglyshta po vreme na kazane. Mnogo pomaga, izpitala sym go! sega kato ne iska poveche biberon - minaxme na blizalki Hug

Nikoga ne sme imali problemi s leteneto s nego! Mnogo lesno bebetata ponasjat pytuvaniata! Kolkoto po-malki, tolkova po-lesno za vsichki!
Vesela i prijatna vakancia, a samoleta izobshto ne trjabv ada vi e grizha Simple Smile



Здравейте, на мен ми предстои пътуване от Канада до България следващия месец с бебе на 5 месеца и също много съм притеснена. Ще пътувам с Луфтханза. Има ли място, където може да се преобува бебока когато се напишка или наака, че не ми е много ясно как в скута ми ще извърша тази операция. Иначе ми казаха, че ще ползвам специална люлка за беба, защото е много малка. Мисля да кърмя по време на полета, защото и без това нищо друго не приема за сега.
Друг въпрос : как ще ме посъветвате, с количка ли да пътувам или с кенгуро, кое е по-удобно според вас за полет с прехвърляне във Франкфурт. Ръчен багаж не мисля да нося много освен дрехи и памперси за беба и нещо за хапване за мен, не разчитам на храната в самолета, особено с това кърмене.

# 9
zdravej iskizi,
dobre doshala v nashia mnogoluden tim na pytuvashtite majki mezhdu Bg i Canada Laughing
Izbrala si dobra aviokompania, az lichno ne sym ja plozvala, nie letim pochti vinagi s CSA, naj-veche zaradi babite, koito go predruzhavat. Njama znachenie! ima mjasto v washrooms za change, imat si masa kakto e navsjakyde po molovete v canada, naprimer, malko e tjasno, no stava Rolling Eyes
 Za kolichkata - vinagi e s nas! prodylzhava da e s nas, nishto che sega kato si zamina s baba si, veche beshe na 4 godini i 4 meseca...Udobno e. te ti ja vzimat na vxode na samoleta i ti ja davat na vxoda na samoleta, taka, che za men e po-dobroto reshenie, pone ima kyde da ja ostavish, a i bagazha da ne ti e na rycete... kenguruto pak si go vzemi, slozhi go v rychnia si bagazh, ako si sviknala s nego...Az ne sym polzvala, t.e. opitax, no Chris ne beshe shtastliv ot situaciata i do tam Naughty
Za kyrmeneto - chudesno, nj-dobroto, osobeno na izlitane i kazane, zaradi naljaganeto v ushite.
Edin syvet - predi poleta, njakolko dena se obadi na lufthanza i iskaj potvyrzhdenie za mestata si s bebeto - da si sigurna, che shte imash koshche, zashtoto inache e KOSHMAR!!!!!!!!!!!!!!! i za teb i beboka, mnogo e dylgo pytuvaneto. Ot kyde shte letite, ako iskash pishi mi na e-mail-a
Uspex

# 10
  • Мнения: 1 449
как ще пътуваме с бебето в самолета ?
Ще трябва да го държиш седнало в теб. Пътувах два пъти сама, когато Вела беше на 4 и съответно на 5 месеца, полетите бяха спокойни - важно е имаш всичко под ръка (шише, залъгалки, мокри кърпички, играчка). Но ако сте двама - няма страшно Simple Smile Полетът ви е кратък, едва ли ще те притеснява смяна на памперс, но на летищата има специални стаи, които можеш да ползваш за тази цел преди/след полет.

Как ще му се отрази ?
Не би трябвало да имате проблеми. Вела не е имала проблеми с ушите. Единият път успях да й дам кърма от шише при излитането, вторият път заспа, но беше спокойна и в двата случая. Спа доста.

Има ли някакви специални изисквания за безопасност ?
Дават ти колан, с който връзваш бебето към твоя колан при излитане и кацане. Първият път дори не ме накараха да го сложа (БГ Еър). Това е.

Също има ли пригодени места за тази цел ?
За бебе - държиш го в скута си. Ако полетът не е препълнен - няма да настанят хора на седалките до вас. Иначе...

Разчитай на себе си, стюардесите не се трогват много. Ако носиш кърма/мляко - за количеството никъде не са ми правили проблеми, въпреки че съм носила 2 шишета по 200 мл (за 2-3 часов полет).  За количеството на ръчния багаж също могат да си затворят очите при вида на бебето Simple Smile Количката ще ви я вземат непосредствено преди да влезете в самолета, после пак там ви я дават, така е много удобно при директен полет. Ако по време на пътуването бебето вече не си прилича със снимката от паспорта - няма проблеми Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 144
Косе Босе благодаря за изчерпателния отговор !

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Няма специални места за бебета,няма дори къде да го преобуеш и смениш памперса, изобщо не очаквай някакъв лукс/поне в самолетите на Бг ер./ Дават 1 плодово млекце и 1 пюре,също така и вода.
Интересно с какъв самолет си пътувала, винаги до сега съм имала масичка за преповиване на бебетата в тоалетните  Thinking Е, не е широко и удобно, както в къщи, но е по-добре от нищо  Peace А пък на мен никога не са ми давали храна за бебето  Laughing Като порасна голяма и мина на обща храна, започнаха да предлагат от храната за нас, но не винаги.
iskizi, ако те сложат на първия ред при междуконтиненталния полет е голям рай! Пространството пред теб е голямо, малкото може да се разхожда, играе и спи там Wink Аз лично постлах на моята на пода и там спа, но тя беше почти на 2 и специалните кошчета вече не ни вършат работа. После пък се раменихме, госпожицата гледа филмчета, а аз опънах краци на пода Simple Smile  Иначе да е в скута ти през цялото време е мъчение  Rolling Eyes На връщане пътувахме така.

# 13
  • Мнения: 27 524
Няма да имаш никакви притеснения. Всичко ще бъде наред. Освен това - колкото са по-малки децата - толкова по-лесно се лети. Летяла съм със сина ми на 2 и на  8 месеца. На годинка и 2 месеца, на годинка и 5 месеца. Никакви проблеми. Сядате си, гушкаш го, занимаваш го. Носи си винаги пълен биберон с вода и биберон-залъгалка, ако ползва. Дребни нещица за игра, зръчно, солети и подобни. Искай място до пътеката, а не до прозореца или в средата, защото след отмяна за коланите може да го пуснеш да пълзи и да ходи на пътеката и същевременно да го прибереш, ако пречи на някой тръгнал до WC-то или на количката с напитките и храните.
Децата са изключителни същества, които се нагаждат според ситуацията. Не са претенциозни като нас. Достатъчно е да му покажеш, че си спокойна и преживяването ви в момента е нормално и неизбежно, и детето го приема и реагира спокойно и с търпение.
Успех и поздрави  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 6 921
Няма специални места за бебета,няма дори къде да го преобуеш и смениш памперса, изобщо не очаквай някакъв лукс/поне в самолетите на Бг ер./ Дават 1 плодово млекце и 1 пюре,също така и вода.
Интересно с какъв самолет си пътувала, винаги до сега съм имала масичка за преповиване на бебетата в тоалетните  Thinking Е, не е широко и удобно, както в къщи, но е по-добре от нищо  Peace А пък на мен никога не са ми давали храна за бебето  Laughing.


Самоцитирам се,не си обърнала внимание явно:

...../поне в самолетите на Бг ер./ ....


..и по-специално Боинг 737

Относно храната,изобщо не сме стигали до нея,аз си носех и храна и сок и вода,просто го споделям  Rolling Eyes .

Общи условия

Активация на акаунт