ВИТАМИН Д3-ВАЖНА ДОБАВКА

  • 1 534
  • 13
  •   1
Отговори
Един въпрос, на пръв поглед не толкова важен, но в никакъв случай не за подценяване.
Витамин Д. Единия педи ми казва- даваи до 1 годинка по 3 капки на ден, а след като попаднах на
другия, той казва-детето е вече на 9 месеца и е време да спреш фитамина...
        Знае ли някой кого да слушам...Аз освен това давам на малката Емма на своя глава по 6
капки дневно newsm78

# 1
  • Мнения: 676
Ама ти какво даваш-Вигантол или Деавит.Тези капки ми се виждат доста-в зимния период 2 ама 3.На нас също ни го спряха миналия месец,защото идва лято ,а вит.Д основно се набавя чрез слънчевите лъчи.

# 2
  • Мнения: 487
Как така даваш на своя глава по 6 капки? Защо реши, че детето има нужда от толкова много? Педиатърът трябва да прецени по колко капки да даваш, да не говорим, че през лятото повечето бебета нямат нужда от витамин Д.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не е много разумно на своя глава да даваш каквото и да е на бебето си. Избери си един педиатър и слушай него. Аз лично бих се доверила на втория, ако говорим само за профилактика.

# 4
  • Мнения: 1 064
Зимата давах Вигантол по две капки, през пролетта намалих на 1, а сега през лятото по препоръка на педи ще го спрем за 2-3 месеца и после пак по една капка до годинката! Peace
Подкрепям останалите мами, че не трябва да даваш по твое осмотрение капки Naughty

# 5
  • Мнения: 498
И според мен за дете на 9 месеца не е необходим вече Вигантола,още повече ...идва лято. :hug
Вит.Д е важен през първите месеци,когато бебетата нарастват значително за кратко време и през зимните периоди.
А 6 капки... ooooh!няма такава профилактична доза....къде го прочете това и защо реши сама да му даваш такава доза?
Аз лично бих спряла незабавно капките. Peace

# 6
  • Мнения: 3 205
Предозирането на вит. Д е изключително опасно. Както и на всички други лекарства. Не давай на своя глава нищо, първо се съветвай с педиатър.
Ако извеждаш редовно детето на разходка за по един-два часа, това ще му е достатъчно да си набави вит. Д самостоятелно, без изкуствена добавка (даже и да сте на сянка).

# 7
  • София
  • Мнения: 1 230
Ани  сега е на почти 11 месеца, бутилката от вигантола не е и на половината. През зимния период давах по 1 капка от време на време, зимата си беше доста слънчева. А тя е на АМ, а то от своя страна съдържа 1,2 μg на 100мл. мляко. Не сме имали проблеми с рахит. Смятам, лично мнение след безброй прочетени статии, че Вит. Д във формата, която се предлага при нас е токсичен, да не говорим за 6 капки на ден #Crazy. 6 капки се дават при рахит. Вит. Д в тази форма, не се дава дори в Англия, където слънчевите дни са мноооого по-малко отколкото тук. Ако има мами от Англия да се обадят и да кажат със сигурност. Никога не давай на своя глава каквото и да е лекарство или витамини на бебето.  Naughty
ПП видях, че Юл4е е дала точния съвет. За да се набави в организма по естествен път вит. Д, са нужни 20мин. на ден на слънце. Дори да изложиш само ръчичките на бебето, то пак ще си добави необходимото количество. А ако е в повече, организма си го складира за по-късно.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 230
Ето още инфо
Витамин Д

# 9
  • Мнения: 3 116
Не трябва да се предозира Вигантол ! Дава се определена дозировка само при лекарско предписание !

Давах по 2 капки, после по 1 капка, на 11 месеца го спряхме окончателно.

# 10
  • Мнения: 941
6 капки #Crazy абе,мила,много са!До годинката давах по 2к.,а сега лятото окончателно ги спрях по съвет на педито

# 11
  • Мнения: 8 769
Знае ли някой кого да слушам...Аз освен това давам на малката Емма на своя глава по 6
капки дневно newsm78
Добре де, защо след като лекар ти е дал дозировка, ти си решила да не я спазваш?
Дозировката на витамина се определя от състоянието на детето и от склонността му към рахит, както и от това доколко слънчев е периода, в който се дава. Абе фактори колкото щеш.
Щом вторият педиатър ти е казал да го спреш, по-добре го послушай.
Доколкото зная, особено лятото е излишно даването на Витамин Д.

# 12
  • Мнения: 154
На нас зимата педиатърът ни беше изписал по 6 капки,но аз лично съшо съм на мнението ,че това е конска доза и избягвах да го давам,а сега за лятото ни каза по 4,но аз вече май го спрях окончателно,защото съм чувала от други мами,че дават по много по - малки дози,а лятото не дават.

# 13
  • Мнения: 2 242
Ей не спирам да се връзвам – Аврил що ли имам чуството че си скучаеща мама (сменила за малко клюкарника), извинявай ако греша, но още първото ти изречение е с леко насочващ подтекст  Mr. Green Joy

Та за вит.Д има къде 100-тина теми, само в този форум - намери някой давал 6 капки дневно - постни темата тук- и ще ти отговоря сериозно на въпроса Peace обещавам

Общи условия

Активация на акаунт