Хранене на вън!!!

  • 1 475
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Ще излизаме на вън на разходка с бебешока, но така съм си я научила че я храня на 1 час .Ако има къде бих й дала малко да си хапне детето от гърдата но знам ли.Май ще е по-удобно да събера малко кърма в шишинцето й .Чудех се дали мога да почна от сутринта да събирам в хладилника и следобед да й го извадя.Много малко събирам , а иначе й стига засега не я дохранвам.Вие как процедирате когато излизате на по-дълга разходка?

# 1
  • Мнения: 2 614
Само веднъж съм давала изцедена кърма, но просто се събра в колекторите и не исках да я изхвърлям и на следващата разходка и дадох.
Най-добре е да не се притесняваш, а да си я кърмиш навън, сега започва лятото и кърменето само вкъщи ще ви спира да се разхождате по цял ден из парковете. Можеш да вземеш тънка пеленка и да си я намяташ над рамото и главичката на детето. А и при кърмене не оголвам цялата гърда, а само толкова, колкото детето да засуче, доста често хората въобще не разбират какво става, отстрани изглежда все едно, че си гушнала детенцето да го приспиваш.
Но е доста по-различно с вече пораснало кърмаче, дискретното кърмене е почти невъзможно!  Grinning
Успех!   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 081
Защо направо не си накърмиш детенцето навън? Аз така и не успях да се науча до си кърмя бебето седнала, и така си се прибираме на всеки 2-3 часа. А колко щеше да ми е хубаво да сме повече време навън.

# 3
  • Мнения: 294
Кърми си спокойно навън и не се притеснявай. Няма нищо по-естествено от кърменето и няма причина да се срамуваш и криеш! Намери си по- закътана пейка, покрий се с пеленка и си кърми навън! Страшен кеф е Simple Smile (можеш да си купиш или направиш слинг и да кърмиш докато си я носиш в него, аз лично нямам опит в това ,но звучи много лесно и приятно )

# 4
  • Мнения: 196
Кърмила съм Марти навън няколко пъти, когато беше по-студено, но и сега бих го направила,  просто не ми се налага. Живеем близзо до центъра, така че... Няма нищо лошо в кърменето навън. Даже майката трябва да се гордее в такива моменти. Аз лично предпочитам да виждам майки, които си кърмят бебетата, отколкото такива, които хранят със шише.  newsm10

# 5
  • Мнения: 2 381
Кърми на вън.Седни удобно на някоя пейка.Няма място за притеснение, важното е, че бебчето е нахранено Peace

# 6
  • Мнения: 865
Не се лишавай от разходка с бебето само заради притеснението.Направи го веднъж и ще видиш, че не е толкова "страшно".Аз пробвах с шише, но Мария не го прие,а и в топлото време не знам дали няма да и стане нещо на изцедената кърма newsm78

# 7
  • Мнения: 1 924
Аз вече няколко пъти го кърмих навън, сег а и времето е сравнително  топло ...
Ако има проблем с кърменето " на открито" , той по-скоро се състои  в това да си намериш достатъчно удобно за теб самата местенце( на мен ми е неудобно да кърмя седнала например ),
а и сравнително уединено, за да не се притесняваш от хорските погледи.
Не че има нещо срамно , разбира се.

# 8
  • Мнения: 1 691
Кърменето на открито наистина е най-лесното, но ако прекалено много се притесняваш, може да пробваш да цедиш. Само че предвиди как ще съхраняваш кърмата в жегите (въпреки че за 1-2 часа едва ли нещо ще й стане).
Аз се притеснявах отначало, но един ден малкият отказа всякакъв друг метод на успокоение и се кърмихме на пейка в най-оживената част на парка, като покрай нас минаха 100-тина души. И от тях едва ли повече от трима разбраха какво става.

# 9
  • Мнения: 487
Аз не можах да се науча да кърмя навън Sad
Проблемът е, че не мога да се настаня удобно, защото съм свикнала да кърмя с възглавница или легнала. Много пъти съм пробвала, но на бебчо не му е удобно, само се извива и плаче. Отделно, че всичко му е интересно и постоянно се върти...

# 10
  • Мнения: 394
според мен само си усложняваш живота. кърми си спокойно. вярно е, че може и да не си се разположила особено удобно, а и бебенцето може да се оглежда повече, отколкото да суче, но е несравнимо по-лесно и приятно от това да цедиш и даваш със шише. аз лично не държа и да съм седнала, понякога съм я кърмила и на крак, като няма къде да ида наблизо. нинката също обича да посуква през час, а разходките ни бяха по 6-8 часа преди да стане толкова горещо. кърмя буквално  където ми падне т.е. където си поиска. идеята за слинга е много добра - много е дискретно (аз и на това не държа, ако някой има проблем с вида на кърмачка да си го решава сам, повече получавам комплименти всъщност).

# 11
  • Мнения: 1 924

Проблемът е, че не мога да се настаня удобно, защото съм свикнала да кърмя с възглавница или легнала. Много пъти съм пробвала, но на бебчо не му е удобно, само се извива и плаче. Отделно, че всичко му е интересно и постоянно се върти...

При мен е абсолютно същата история.Нито за мен,нито за бебето  е удобно да кърмя седнала.
Обаче със седене по турски става .( Друг е въпросът каква пейка ти трябва, за да се настаниш удобно по турски на нея Laughing)
А хората наистина не се зазяпват много - факт.

# 12
  • Мнения: 1 420
Няма какво да се притесняваш. Кърми си навън. Дори и в началото да ти е малко странно, бързо се свиква. Тъкмо няма да се притесняваш дали на изцедената кърма й има нещо. Аз като съм кърмила навън дори са се спирали разни баби да ми се радват  Rolling Eyes Успех  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 1 043
И аз кърмя на вън. Иначе, ако трябва да се прибирам на всеки два часа, то по-добре да си стоим вкъщи. Неудобно ми е, защото и аз кърмя само легнала, но няма как.

# 14
  • Мнения: 1 081
lila, моля те, сподели опит къде си полягваш с бебчето? Аз поради причината, че мога да го кърмя само легнала, все се прибирам у нас...

Общи условия

Активация на акаунт