ентерококи - помощ

  • 2 142
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте момичета !
Някой от вас имал ли е ентерококи и как се е отървал от тях
Поздрави!

# 1
  • Мнения: 968
Ами аз имах...обаче незнам дали съм се отървала... Imp
3 месеца ми бяха добре резултатите...сега обаче пак чувствам някакво парене и утре съм на лекар.....отново!
Прави се антибиограма и се пият антибиотици или се слагат локално..лекарят трябва да прецени. Мен най-добре ми повлия Ампицилина.
Дано се оправиш бързо и пиши как се развиват нещата! Sunglasses

# 2
  • Мнения: 9 063
Само едно малко и тъпо въпросче: подобни напасти как се откриват? С цитонамазката ли?  Embarassed И има ли някакви оплаквания?

# 3
  • Мнения: 7 718
Предполагам, че става въпрос за ентерококи в урината.

# 4
След като се лекувах за  хламидии и гъбички  отидох на изследване - секрет и нямам но са се появили ентерококи
става въпрос за изследване на влагалищен секрет

# 5
откриват се чрез обикновено микробиологично изследване на секрет

# 6
  • Мнения: 968
Цитат на: Stefanie
Само едно малко и тъпо въпросче: подобни напасти как се откриват? С цитонамазката ли?  Embarassed И има ли някакви оплаквания?

Може и да няма оплаквания.
При мен имаше парене. Imp

# 7
  • Варна
  • Мнения: 841
Ентерококите са част от нормалната чревна флора, така както гъбите във вагиналната. В резултат обаче най-често на киселинен дисбаланс, антибиотици.....и др.,  коките започват да се въдят като луди и плъзват както във влагалището така и в урината. В зависимост от степента на инфекция, обикновено се няблюдава жълтеникаво течение съпроводено с парене при уриниране(могат да предизвикат цистит)или невъзможност за такова.
Аз имах енетерококи и ги излекувах с Нолицин, не е антибиотик, не пречи на евентуална бременност, но след лечението е възможно да се появят гъбки, затова използвам млечна киселина за промивки един до два пъти седмично, и си хапвам доста кисело мляко. Grinning
Откриват се с микробиологична посявка на влаг. секрет или изследване на урината

# 8
  • Мнения: 506
И на мен ми откриха във влагалищен секрет Sad  Дофтора каза да пия Ципрофлоксацин,ама още не съм стигнала до него защото изкарах бронхопневмония и трябваше да пия доста силни антибиотици и ми писна от лекарства.Естествено в следсвтие на антибиотиците сега пук съм с гъби и си слагам глобули.Абе някакъв затворен кръг!

Общи условия

Активация на акаунт