един бърз въпрос за банка дск.

  • 808
  • 12
  •   1
Отговори
  • на пистата
  • Мнения: 5 827
моля ако някой знае при предсрочно погасяване на заем към дск дали приспадат от лихвите да пише,спешно ми е а не мога сега да ида до банката,моля модераторите да оставят малко темата и после да я изтрият  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 5 828
Питай на телефон 0700 10 375.

# 2
  • Мнения: 29
Ще ти кажа - банка ДСК е най-некоректната банка за мен. Януари месец с мъжа ми погасихме заемите си от 2004 година и ни начислиха лихва за предсрочно погасяване, но от ноември месец 2006г излезе закон с които тази наказателна лихва отпада и ние пуснахме жалби.Първо мъжът ми пусна и те не знаеха какво да правят, та чакахме около 20 дни и за 9500 лева заем му върнаха около 500 лв ,а мопже и повече да бяха.Помолиха ни да не разпространяваме това - отговори си сама защо.
 Онзи ден пък от картата на мъжа ми са изтеглени 25 лева(за застраховка<която той не желае и не е длъжен да я има след като няма заем в банката)- а никой няма право да му бърка в л.сметка ,та се карахме и пуснахме пак жалба,че злоупотребяват със служебното си полужение и с л.данни.Та като не ти върнат парите или ти вземат повече, намери това дето е излезе ноември за банките и си пусни една жалба.

# 3
  • Мнения: 419
Ще ти кажа - банка ДСК е най-некоректната банка за мен. Януари месец с мъжа ми погасихме заемите си от 2004 година и ни начислиха лихва за предсрочно погасяване, но от ноември месец 2006г излезе закон с които тази наказателна лихва отпада и ние пуснахме жалби.Първо мъжът ми пусна и те не знаеха какво да правят, та чакахме около 20 дни и за 9500 лева заем му върнаха около 500 лв ,а мопже и повече да бяха.Помолиха ни да не разпространяваме това - отговори си сама защо.
 Онзи ден пък от картата на мъжа ми са изтеглени 25 лева(за застраховка<която той не желае и не е длъжен да я има след като няма заем в банката)- а никой няма право да му бърка в л.сметка ,та се карахме и пуснахме пак жалба,че злоупотребяват със служебното си полужение и с л.данни.Та като не ти върнат парите или ти вземат повече, намери това дето е излезе ноември за банките и си пусни една жалба.
Относно застраховката е необходимо да ги уведомиш един месец преди срока, че не желаеш подновяване, иначе става автоматично. Колкото до теглене от сметката, всеки кредитополучател е подписал съгласие за незабавно инкасо, тъй че те най-безогледно се възползват от него.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Моля те да кажеж за развитието относно застраховката, защото и аз имам такъв проблем.
Банка ДСК наистина не са коретни.
Не трябва да начисляват лихви за предсрочно погасяване, а колкото до телефона - ами невъзможно е да се свържеш с някого  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Единственият съвет, който мога да дам на авторката е: КОНСУЛТИРАЙ СЕ С АДВОКАТ! Със сигурност ще ти излезе по-евтино    bouquet

# 4
  • Мнения: 29
А ако питаш служителите на касите си е чистогубене на време,те горките нищо не знаят както винаги, трябва да говорите с шефа, с управителя и дрън, дрън. Успех,правото е на твоя страна,така,че няма начин да ти вземат парите ,а ко си отваряш очите и пиши какво е станало,ааааааа на мен за 5600 лева ми върнаха 220-250 лева,защото при мъжа ми се объркали не знаели как се смята и мувърнали повече пари.Кашата е пълна,но парите си ги взехме

# 5
  • Мнения: 29
Не е точно така за застраховката преди 1 месец получихме писмо от ДСК и пишеше - ЗАСТРАХОВКАТА ВИ ИЗТИЧА НА 13.05 2007 АКО ЖЕЛАЕТЕ ДА Я ПОДНОВИТЕ ТРЯБВА ДА ОТИДИТЕ В КЛОН НА БАНКА ДСК И ДА СЕ ПРЕПОДПИШЕ,а ние не желаехме и не отидохме та затова пуснахме жалба

# 6
  • София
  • Мнения: 5 828
Защо да не можеш да се свържеш с никой на телефона им  newsm78
Там има денонощно оператори, и понеже разговорите се записват - са много любезни.
Иначе съм съгласна, че са адски некоректна банка  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 980
закона за наказателната лихва при предсрочно погасяване е написан така че всяка банка може да го заобиколи и точно така правят!!!!!! Каза ми го шеф на голяма банка! Никъде не е отпаднал и няма да отпадне!

# 8
  • Мнения: 29
Отпадна и съм сигурна, шеф на една такава голяма банка е сестрата на мъжа ми, та тя ни каза какво да правим иначе да не мислиш, че щяхме да направим нещо.

# 9
  • Мнения: 29
и още нещо има един безплатен телефон на централна банка т.е можеш да звъниш на него за информация ,но не се сещам за  номера иначе съм звъняла и там като си дам егн ми казаха, колко пари съм теглила, в коя банка колко средства има и колко имам да връщам и ако реша да тегля колко мога да изтегля.Това е телефон за информация ,към централна банка ,но.......Ако някой разбира за какво говоря може да те насочи повече.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 828
закона за наказателната лихва при предсрочно погасяване е написан така че всяка банка може да го заобиколи и точно така правят!!!!!! Каза ми го шеф на голяма банка! Никъде не е отпаднал и няма да отпадне!

Точно така, само дето сега не се казва наказателна лихва.
В документите, което си взех от ДСК пише така:
При предсрочно погасяване на кредита - внася се тримесечния еквивалент на ГПР (годишен процент на разходите) на кредита върху размера на предсрочно внесената сума, като ГПР е 8,19%.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 956
Със сигурност няма лихва  Naughty
Преди седмица погасявах моя и изрично попитах преди да платя.

# 12
  • Мнения: 419
Още една екстра от БДСК  #Crazy
Датата на погасяване на кредита ми е 28 число, избрах си го, за да съм спокойна, че няма да закъснявам с вноските.
Отивам в събота да тегля пари от картата, и там  Shocked Shocked Shocked няма нищооо  #Crazy , дори сметката ми беше на минус.  Thinking Thinking Thinking
Оказа се, че са ми блокирали парите преди ПЕТ дни, за да могат да осигурят плащането на вноската по кредита  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Като си отворих сметката се оказа, че няма и следа от парите, дори напротив, пишеше че са ми дали точно толкова, колкото е вноската  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И ме оставиха без пари  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Нововъведението  е май от този месец  #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire
Тъй че, вместо да съм спокойна за парите си, ще трябва да ги тегля от картата, щото БДСК са *****************

Общи условия

Активация на акаунт