Преминава ли флуорът в кърмата?

  • 906
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 081
Здравейте!

Вчера водих дребния на зъболекар(че се бях ошашкала за едни петънца по полу-зъбите му, но всичко е ОК). Питах за капките "Зимафлуор"-казаха ми, че е излишно да си тъпча детето с химия, като мога да му набавям флуор по естествен начин.Дотук добре(изчетох всички теми из форума Simple Smile,  обаче той не пие вода(Девин била флуорирана вода). Та се чудя:

1. Като готвя с флуорирана вода, флуорът запазва ли се newsm78
2. Като пия аз такава вода, преминава ли флуорът в кърмата, в какво количество, и усвоява ли се пълноценно?
3. Какво значи "точна доза" флуор за дребните, но не от капки( предозирането знам, че е опасно)?

Предварително мнооого ви благодаря за отговорите!

Между другото питам за флуорът и кърмата, за пчелите и флуора мисля да пусна отделна тема Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 555
Здравей, четох преди време една тема тук, доста подробна за флуора, но не мога да се сетя точно, за да ти дам линк. Флуорът преминава през кърмата и се запазва при готвене, даже се повишава концентрацията, защото част от водата извира. Доколкото знам за бебета, не трябва да се надвишават 0,2 мг на ден. Розовата Девин става за бебета, другата има 4мг на литър, което е много и не се препоръчва за деца под 7 години.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма защо да се притесняваш относно дали бебето си набавя достатъчно флуор - с кърмата си набавя всичко, което му е необходимо. Според ААР в Щатите се препоръчва бебето да се кърми, за да се избегне прием на  прекомерно количество флуор - заради флуоризираната им вода и заради това, че има добавен флуор в ред други неща (трябва да изровя линка към конкретното място в препоръките на ААР, но нямам време в момента). И макар че там става въпрос за Щатите, положението не е много различно и тук - след като получаваш ти самата флуор от храни, вода или добавки, и за бебето ще има достатъчно.
Смей се ти Laughing

# 3
  • Мнения: 1 081
Hedra, благодаря за инфо-то  bouquet  Както винаги си безкрайно изчерпателна! Успокоих се, че така се бях ошашкала за тия зъби на дребния...А дали знаеш кои храни съдържат флуор? Само за минералните води се сещам, ама нещо не ги харесвам, все на развалени яйца ми миришат.

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 13:27 от desiteam

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Морските дарове съдържат повече флуор от сладководните рибни, съм чела Simple Smile
Иначе не се посочват специфични храни - основно водата.

# 5
  • Мнения: 1 081
Simple Smile 10х, Бу, а не трябваше ли да се избягват морските дарове от кърмачки? Нещо такова ми се върти в главата? Или важеше за бременни? Спомням си, че миналото лято не ми даваха да ям миди и скариди Sad

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
За бременни важи - някой път морските дарове не са чак дотам пресни... Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 081
А сега ако кажете, че и в някое бяло винце има нещо полезно за кърмата...с тия скаридки Wine Glass

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Една чашка е много полезна - за душевното равновесие на мама Party

# 9
  • Мнения: 1 081
  bouquet      lovekiss      bouquet     lovekiss     bouquet     lovekiss

Сега съм една щастлива и спокойна мама на бебче с флуорирани зъби Joy Ама айде стига съм писала дивотии, че оспамих темата мноооого:)

Общи условия

Активация на акаунт