за режима на хранене на 7месечно бебе

  • 829
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте!
Бихте ли споделили с мен как храните 7мес си бебета? Какъв е хранителния им режим? Какви пюрета, какви каши давате, по колко мл мляко? Аз я храня два пъти дневно (сутрин и вечер с 180мл адаптирано мляко), попара 1път дневно,зел.пюре с 1жълтък или месно пюре и каша (или кисел) - общо 5 хранения. И като междинка плодов сок или плодово пюре.

# 1
  • Мнения: 215
По 1/2 жълтък.

# 2
  • Мнения: 46 432
На 7 месеца ядеше: зеленчуково на обяд, плодово следобяд, през другото време- мляко и пресни плодове на поискване, не съм броила колко пъти яде.

Каша прояде след 8 м.
Месо дадох след 9 м.
Жълтък на 1г. и 7м.

# 3
  • Мнения: 458
Зеленчуково или месно /редувам ги / на обяд и следобед плодово.През другото време кърма на поискване Peace

# 4
  • Мнения: 288
ок ти е режима

# 5
  • Мнения: 307
Здравей!
На седем месеца бебо папкаше - първо и последно хранене - ад. мляко, на обяд - зеленчуково или месно пюре /редувах ги/, следобяд - плодово пюре, и привечер - каша.
Жълтък не давам още, но докторката каза по 1/4 два пъти в седмицата в зеленчуковото пюре. По-добре вместо попара давай плодово пюренце   Peace

# 6
  • Мнения: 393
Сутрин - 180~210 мл. АМ
Обед - 125 гр. зеленчуково + половин плодово пюре
Ранен следобед - 180~210 мл. АМ
Късен следобед - 150-180 гр. каша
Вечер - 180~210 мл. АМ

Не съм захранила нито с жълтък (оставям го поне за след месец), нито с месце (него го започваме утре всъщност).

# 7
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Ние хапваме така:
рано сутрин 150мл АМ
закуска : попара, грис, мляко с бисквити, овесени ядки
обяд: пюре/месно или зеленчуково/, слагам 1/2 жълтък, сиренце в зеленчуковото
следобед: банан, кремче, плодово пюре с бисквитка и др.
късен следобед: каша
вечер: 180 мл. АМ
Понякога преди да заспи на обед пие по 120-140 мл. АМ.
Вече се записахме и на кухня. Днес пробвахме супичката. Много ни хареса. От утре ще взимам и основното.
 Peace

# 8
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 700
Ние хапваме абсолютно същите неща, както и ВИе, но вместо сутрешното мляко й давам попара, АМ ни е 180мл. /отскоро/, жълтъка е половин и хапванията на ден са ни 4. Рали от 5 -6 месец яде по 4 пъти.  По повече не иска и не мога да я насилвам. Grinning

# 9
  • Мнения: 2 677
На седем месеца: сутрин и вечер АМ; като второ попара или плодово пюре (стигаше му за едно хранене); зеленчуково или месно пюре; каша (всякакви видове без глутен).
Жълтък не съм давала.

# 10
  • Мнения: 67
а сок давате ли

# 11
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Не иска да пие сок. Само вода, и то много. Сок му  давам сега отвреме навреме от череши, но с лъжица. Peace

# 12
  • Мнения: 46 432

Не. Плодовете само на парчета или като плодово пюре.

Общи условия

Активация на акаунт