Случва ли ви се да ви дразнят чуждите деца?

  • 4 579
  • 87
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Ха сега! Я да видя дали ще ми се оправдаят очакванията...

Та - случва ли ви се да ви дразнят чуждите деца? С действия, думи, поведение изобщо? Ако вдигат повече шум, ако по някакъв начин дразнят вашето дете (без да го малтретират!) и изобщо - обичайните неща, които децата правят?
Показвате ли раздразнението си някак, реагирате ли на дразненето или премълчавате? Или като правило не се дразните от други деца (може би - нито от вашето)?

# 1
  • Мнения: 511
да случвало се е, направо ми се е искало да го раздрусам за раменцата, ноооооо.....
в следващия момент си казвам, че това не е мой проблем а на майка му
пък и не знам мойто пипи какви ще ми ги снесе някой ден, така че се въздържам от критики

# 2
  • Мнения: 2 700
Да, случвало ми се е. По принцип гледам да премълча и след това да кажа на моята дъщеря защо и с какво еди кое си дете ме е подразнило (един вид тебе думам сестро, сещай се снахо). Случвало ми се е и да реагирам. Конкретно - в кварталната градинка дъщеря ми си играе с нейна приятелка, аз си приказвам с майката на приятелката й, която е с гръб към децата. Въпросното дете започна да за скача по леко счупена пейка с идеята да я достроши. Не се сдържах и реагирах още преди да съм обърнала внимание на майката.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Има деца копия на майките си и да, дразнят ме. По принцип и без конкретни причини. Сещам се за две такива.

Иначе не критикувам децата по площадките освен в случаи които застрашават нечие здраве, или постъпват гаменски - това и за моите и за чуждите.

# 4
  • Мнения: 1 404
Да,много често.Гледам да се махна възможно най-бързо,ако ситуацията го позволява.Правила съм и забележки на чужди деца.

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Дразнят ме, да.
Трудно премълчавам, да не кажа, че ми е невъзможно, особено когато детето е по - голямо и целенасочено дразни по - малките.
Но гледам като правя забележки да го правя спокойно и с усмивка, даже повече се впечатляват, отколкото ако повишиш тон или викнеш.

Пресен пример - на детски РДен сме, едно по - големичко момченце окупира пързалката и дребните не могат да се пуснат, стоят скупчени горе. Помолих го поне два пъти да направи място - резултат никакъв. Попитах го с усмивка дали ще се махне сам, той изкрещя "Неееее" и аз го хванах и изнесох, без повече дума да му кажа. Нещо започна да вика момчето, но се върна повече при дребните.

# 6
  • Мнения: 25 586
Много често. За съжаление, добре възпитани деца се срещат рядко. Повечето са прекалено разглезени и не знаят как да се държат в обществото, и особено как да разговарят с възрастните.
Забележки не правя, освен, ако детето не е оставено под мой контрол.
Вчера например в един магазин станах свидетел как един 8-9-годишен пикльо правеше луда продавачката с капризите и лиготиите си. До него майка му и баба му - никаква реакция, явно това си му беше нормалният начин на общуване на детето. Излязох си, защото не можах да го изтрая, честно.  Sick

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, често ми се случва, но не реагирам и не позволявам раздразнението ми да излезе. Все пак е дете и ми е ясно, че това е до възпитание и то самото често не осъзнава, че дразни.

# 8
  • Мнения: 2 211
Да, случвало ми се е, но ми се е случвало и моето да ме дразни! Затова, гледам да проявявам търпимост.

# 9
  • Мнения: 4 841
В чуждите деца ме дразнят същите прояви, които ме дразнят (или биха ме подразнили) и в моето. В това отношение нямам двоен критерии.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
В чуждите деца ме дразнят същите прояви, които ме дразнят (или биха ме подразнили) и в моето. В това отношение нямам двоен критерии.

Добре, и? Какво правиш? Правиш ли нещо?

# 11
  • Мнения: 6 206
Не, не може да стане тази работа.
Понякога разни майки ме дразнят с неадекватни реакции, но дразнят е силна дума.

# 12
  • Мнения: 1 426
Случва се от време на време... най-вече, когато съм изнервена и преуморена. Гледам да отида по-надалече...

# 13
  • Мнения: 7 201
Иначе не критикувам децата по площадките освен в случаи които застрашават нечие здраве, или постъпват гаменски - това и за моите и за чуждите.
PeaceИ в случаите когато тормозят моето дете(не малтретират),а му развалят играта,вземат му играчките и т.н.

# 14
  • Мнения: 3 164
Не, не може да стане тази работа.
Понякога разни майки ме дразнят с неадекватни реакции, но дразнят е силна дума.

Peaceей така съм и аз Simple Smileмного често майките на децата са за бой Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт