раждане-документи

  • 1 211
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
какви точно документи трябват за раждането и кой точно трябва да ми ги издаде  - лекарят по ЗК или може и този, при който ходя на частно, но не работи със ЗК?
имам проблем с лекарката по ЗК - тя държи да раждам нормално, лекарят на частно и 2ма очни лекари казват, че трябва да съм секцио. джипито каза, че не може да ми издаде направление за раждане. имам ли право аз да реша как да раждам. и ако лекарката по ЗК държи да съм нормално, а аз секцио - плащам ли и какво в този случай?

# 1
  • Мнения: 4 053
нужна ти е само обменна карта,която ти я дава гинеколога,който ти е следил бременността,
а що се отнася за начина на раждане, нека специалистите да преценят,а не ти,
успех и леко раждане Hug

# 2
  • Мнения: 209
Обменната карта от следящия те гинеколог,лична карта и картонче за кръвна група HugЛеко раждане! Peace

# 3
  • Мнения: 2 821
Начинът на раждане няма общо с направлението за хоспитализация. Такова ти издава АГто по ЗК. Тази по ЗК очевидно няма да води раждането, така че какво ти се бърка. Нейната работа свършва докато ти родиш и 45 дена след това си под нейно наблюдение, но имаш право да не я посещаваш ако си имаш друг на частно...изборът е твой.
А плащането за секцио принципно не е рагламентирано и цената е по договаряне....
Леко раждане!

# 4
  • Мнения: X
Herelina ,в бургаската болница се плаща съвсем законно ,в случай ,че искаш да си избереш екипа.Без значение как ще раждаш-секцио или нормално.Ако имаш претенции за определен акушер-гинеколог+акушерка си плащаш като поп.Има си регламентирани цени и за тях се издава документ.Но освен "на масата", плащаш и на екипа, който те изражда "под масата".Ако се довериш на екипа, който е на смяна нищо не плащаш на болницата,само на доктора и акушерката.Уф, дано си ме разбрала... Rolling Eyes
А по въпроса за документите вече са ти казали-обменна карта, лична карта и (ако имаш) картонче за кръвна група.
Начина на раждане можеш да си избереш, но доколкото разбирам имаш проблем с очите.А на такива родилки почти винаги се препоръчва секцио.
Леко раждане и здраво бебче! Hug

Незнам защо реших, че си от Бургас, но ако съм сгрешила моля да бъда извинена.

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 08:45 от Анонимен

# 5
  • Мнения: 4 546
ами кой попълва документа кък е препоръчително да е раждането?
КУРсистката, да, от бургас съм  Simple Smile

# 6
  • Мнения: X
...2ма очни лекари казват, че трябва да съм секцио.
Според мен с писменото мнение на гореспоменатите от теб офталмолози, отиваш при гинеколога по ЗК, който ти следи бременноста и който трябва да ти издаде обменната карта.
Или другия вариант: частния доктор ти дава черно на бяло мнението си ,че трябва да родиш еди как си и прилагаш тази бележка към обменната карта.
Но ако ще раждаш планово просто трябва да решиш кой ще те изражда и да уговориш подробностите с него-дата ,час, цена и т.н.
Кои са докторите в цялата история? Ако искаш може и на лични.

Общи условия

Активация на акаунт