Лосион след епилация

  • 5 939
  • 24
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 511
Напоследък краката ми стават на червени точки от епилатора. Лошото е, че не се махат дори седмица след това!
Преди не беше така. Не знам на какво се дължи, но искам да направя нещо по въпроса!
Вие какъв лосион след епилация използвате?

# 1
  • Мнения: 196
И моите крака  стават на червени точки, но изчезват след 10-15 минути. Епилатора ми е Браун (стар модел) .Не използвам лосион след епилация, а мисля, че би трябвало  newsm78 Ще следя темата с интерес

# 2
  • Мнения: 22 343
Напоследък краката ми стават на червени точки от епилатора. Лошото е, че не се махат дори седмица след това!
Преди не беше така. Не знам на какво се дължи, но искам да направя нещо по въпроса!
Вие какъв лосион след епилация използвате?

При мен се получи след продължително използване на епилатор. Точно на коста, която е отгоре на крака (или най-изпъкналата част погледнато отгоре). Спрях с него за около 2-3месеца и всичко изчезна.
Ако си с по-чувствителна кожа е доста вероятно да се появи този проблем. Колкото и да е добър епилатора той все пак малко или много дразни кожата и тя реагира по свой начин.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 415
На мен винаги ми се получава така ...след кола маска, бръснене, епилатор и краката си остават така до следващото бръснене/епилиране ...аз не използвам специален лосион за след епилация, а стандартен лосион за тяло...просто кожата ми е такава за жалост...
а на теб интересно как преди не са ти се появявали червени точици, а сега да  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 975
Аз зная, че след епилация не трябва да се маже с нищо newsm78

# 5
  • Мнения: 120
Аз ако не се на мажа - тогава става лошо  Tired
Мажа се с бебешко олио, мисля че много добре ми понася, защото не ми се получават червени точки. А и важното според мен е веднага след епилацията, да се разтрие крака ( дали с лосион или не, май няма чак такова значение), за да се раздвижи кръвта и да не се получават точките. 

# 6
  • Мнения: 4 473
Да не би епилаторът да се е прецакал нещо Thinking Странно е да се задържат тези червени точки толкова дълго. Иначе и аз знам, че поне 2 часа след епилация не се третира мястото (вкл. и душ), но пък не използвам специални лосиони, а стандартен за след баня.

# 7
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
На мен такива точки ми ставаха докато ходех на кола маска.Бях се примирила по-добре точки отколкото косми.Купих си епилатор преди 5-6 години и за мое най-голямо учудване червените точки след скубане с него изчезват до 20 минути.Вече нямам проблем и с подкожните косъмчета.
И като си помисля че почти 15 години се мъчих кола маска.След епилация не се мажа с нищо.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 511
Да, и на мен ми е интересно как преди не беше така. А епилатора ми не е чак толкова зле, на една година е и ходя на кола маска от време на време и пак така става...

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 355
Моята кожа винаги си е ставала на точки. Даже си мисля, че имам т.нар."кокоша кожа"  Mr. Green В никой случай не е от епилатора. При мен действа НЕмазането с нищо след епилация. Точките се успокояват сами. В редките случаи, когато съм правила грешката да се намажа с нещо, после си ги влача цяла седмица Crazy

# 10
  • Русе
  • Мнения: 511
Ама аз с нищо не се мажа......... Cry

# 11
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
За лицето ползвам едни ленти на Strep и сега се сещам,че в кутииките винаги има едни кърпички.Пише да се използват след епилация.Те са нещо като мокри кърпички,но са напоени с нещо много мазно.Аз не ги ползвам,защото все бързам.Ама да си купиш 1 опаковка само заради кърпичките newsm78.

# 12
  • Мнения: 196
На мен такива точки ми ставаха докато ходех на кола маска.Бях се примирила по-добре точки отколкото косми.Купих си епилатор преди 5-6 години и за мое най-голямо учудване червените точки след скубане с него изчезват до 20 минути.Вече нямам проблем и с подкожните косъмчета.
И като си помисля че почти 15 години се мъчих кола маска.След епилация не се мажа с нищо.
Каква марка ти е епилатора?

# 13
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
Браун силк епил.

# 14
  • Мнения: 61
Използвам обикновен лосион за тяло, но не мисля че има значение за червените точки. Просто кожата ти е по - нежна. И на мен ми се появяват точки и стоят или 15 мин или цял ден, а ако се покажа на слънце.... стават огромни червени точки ,  smile3506 но както казах бързо ми минава

Общи условия

Активация на акаунт