картофи от пазара или готово картофено пюре

  • 2 658
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте мили мами.Днес с моята малка принцеска бяхме на консултация и педито ми каза вече да я захранвам чудя се много дали да я послушам или да изчакам още малко да стане на 6месеца малката ми принцеска.Докторката ми каза ако започна сега да започна с готово картофено пюре,а не да купувам от пазара картофи и да и правя,защото били много нитратни.
Та въпросът ми сега е какво да правя дали да си търся от някъде Био картофи и сама да си и правя пюренцата или наистина да я захраня с готово такова?

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 18:00 от Black_Kitty

# 1
  • Мнения: 285
Здравей,
 както виждам нашите слънчица са родени на един ден!!!
И аз се чудех много, но започнах с готово пюренце по препоръка на педито, защото са много фино смлени, само че аз не успях да намеря на нито една фирма готово пюре само от картофи...винаги са в комбинация с нещо друго, така че аз започнах с моркови на Хип, после тиква на Хип, после моркови с картоф, тиква с картоф и сега вече въвеждам и оризова безмлечна каша. Само внимавай да не се запече от морковите и картофа.... ние обожаваме тиквата-тя регулира!
Успех!

# 2
  • Мнения: 153
Здравей Black_Kitty!
Би могла да изчакаш докато навършите шест месеца, но и сега да захраниш изобщо няма да е проблем. Според мен сте на подходяща възраст! Лично аз бях решила да захраня сина си, когато навърши пет месеца. Не знам обаче какво ме накара да изчакам няколко дни! Ненадейно обаче бебчо започна да ака слуз и това отложи захранването ни. Така един месец. Съжалих горчиво, че не захраних когато бях решила!
Мислех да захраня с картоф, но на пазара няма пюрета само от картоф. При споменатия проблем ми се наложи да захраня с оризова безмлечна каша. Прие я отлично. Слузта ни мина. Сега ми е лесно. Първото зеленчуково пюре, което дадох беше от моркови домашно производство. Такива вече могат да се намерят, докато за картофите още е рано. После дадох готово пюре моркови на ХИП/което е доста рядко/, но поради обстоятелството че бях давала оризова кашичка преди това, смесих пюрето с нея и се получи перфекна консистенция. Малчо лапаше лакомо. Вторият зеленчук, който въведох /днес/ беше картоф. Предпочетох пюре /картоф и морков на ХИП/, защото не разполагам с домашни картофи, а пък е и още рано за такива. Ако обаче имах такива и бебчо не бе получил проблеми щях да захраня с домашно приготвено пюре от картофи /не купени от магазина, а домашно отгледани/ и щях да захраня на пет месеца. /забравих да кажа, че ние растем и доста големи - на шест месеца - 10 кг и 73 см. та затова бях решила да захраня на пет месеца/.
Няма нищо по-добро от домашно отгледаните зеленчуци - не съдържат нитрати и знаеш как са отгледани. Когато не разполагам с такива обаче, предпочитам да давам готови пюрета. Не знам дали те са от екологично чисти продукти, но поне мога да се надявам, че като се приготвят за деца, са по строго контролирани.

# 3
  • Мнения: 214
Благодаря ви момичета за отговорите...но за моя радост може би ще си намеря домашни картофи за който съм на 100%сигурна че не са нитратни

# 4
  • София
  • Мнения: 6 356
на българския пазар не се предлага готово чисто картофено пюре за бебета. поради тази причина, аз започнах с тиква (на Хип), след което дадох тиква с картоф (пак на Хип).
за био картофи - ако намериш от производител. но сега се вадят ранни картофи, които не са подходящи за бебешко пюре. другите - чак на есен. затова по-добре почни с тиква или морков. после вече има комбинирани с тези зеленчуци и картоф.

# 5
  • Мнения: 564
... но сега се вадят ранни картофи, които не са подходящи за бебешко пюре...
Jam, защо не са подходящи? Аз толкова им се зарадвах и побързах да сготвя на бебка... ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
... но сега се вадят ранни картофи, които не са подходящи за бебешко пюре...
Jam, защо не са подходящи? Аз толкова им се зарадвах и побързах да сготвя на бебка... ooooh!

имаше наскоро една тема за пресните картофи, но не мога да я намеря сега. съдържат повече оксалати, които товарят бъбреците на бебетата. (оксалати има и в зелените листни зеленчуци, без спанака, които затова не се дават на малки бебета). освен това, тия картофи са вносни, както се разбра. не се знае с какво са обработвани, за да изтраят до тук.

# 7
  • Мнения: 153

Е, това за ранните картофи не го знаех и аз!
Jam какво може да стане, ако се дават ранни картофи. А от кой месец може? На какъв етап от захранването!
Тъкмо свекито е посадила ранни, за след месец.... rotfImao

# 8
  • Мнения: 1 449
имаше наскоро една тема за пресните картофи, но не мога да я намеря сега.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191675.0/

# 9
  • Мнения: 153
Мерси за инфото,   bouquet беше ми от полза макар, че мненията са противоречиви! Ако, не друго, то поне реших за себе си какво ще правя! Grinning

# 10
  • Мнения: 3 760
Аз съм за захранване след 6-ти навършен месец и то ако бебето показва, че е готово. Привърженик съм на домашните пюрета и каши. След 6-ти месец не е нужно пюрето да е фино пасирано. Достатъчно е картофът да е намачкан с вилица.

Общи условия

Активация на акаунт