къде в Гърция за един ден?

  • 37 198
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Мислим да отскочим до Гърция за един ден, без приспиване  и не знаем къде да отидем като се има предвид, че трябва да не е много отдалечено от границата, за да се приберем по навреме, освен това не сме наясно и откъде да излезем, не сме пътували натам, тръгваме от Велинград, моля дайте Вашите идеи и съвети, мерси!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Сметнете колко километра можете да минете за този един ден като имате предвид планираните часове на тръгване и връщане, както и стила си на шофиране. След това вижте на картата кои гръцки градове са на съответното разстояние от всеки от двата гранични пункта (при Кулата и при Гоце Делчев) и изберете къде да отидете този път. При следващ свободен ден - подхващате следващия маршрут.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 419
Препоръчвам Кавала, щом тръгвате от Велинград можете да минете през Гоце делчев - по-пряко  е от Кулата. В Кавала е много красиво, оттам можете да хванете ферито до о. Тасос Peace , да пиете и там по едно кафе и да се върнете в Кавала. Доколкото знам от Велинград до Кавала са около 300км, но това го провери, защото не съм сигурна.

# 3
  • София
  • Мнения: 461
Препоръчвам Кавала, щом тръгвате от Велинград можете да минете през Гоце делчев - по-пряко  е от Кулата. В Кавала е много красиво, оттам можете да хванете ферито до о. Тасос Peace , да пиете и там по едно кафе и да се върнете в Кавала. Доколкото знам от Велинград до Кавала са около 300км, но това го провери, защото не съм сигурна.

Добра идея, но за един ден ще е много. Иначе пунктът през Гоце Делчев е на около 60 км от Драма, на още около 40-50 км на юг е Кавала. Ние ходихме миналата седмица, но ни посъветваха да минем през Кулата, защото от Гоце Делчев до границата пътят бил отвратителен и се пътува много дълго. Ако решите да минавате през Кулата, ти препоръчвам да отидете до Солун, на около 120 км е от границата и е много хубав град, според мен. И аз така съм ходила само на разходка и не е много път.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 419
Не знаех, че пътя е лош, наши познати така пътуват точно от Велинград до Кавала и като км е по-близо, отколкото да ходят до Кулата и до Солун. Но и Солун е добра идея, само с паркирането в града е кошмар....

# 5
  • Мнения: 1 299
Провери си разстояния тук : http://www.uk.map24.com/

# 6
  • Мнения: 4 668
И аз мисля , че освен в Солун няма къде за един ден ... Кавала , добре  Peace ама ще трябва да си спестите о. Тасос ...
Солун е добра идея, само с паркирането в града е кошмар....
Има предостатъчно платени паркинги !

# 7
  • Мнения: 2 575
СОЛУН,разбира се! само не в съботен ден.... Laughing Sunglasses

# 8
  • Мнения: 93
Кавала!Много красив град!С амфитеатрално разположение! Peace Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 426
Солун! Солун!
Само че през седмицата, да не е събота и неделя.

# 10
  • Мнения: 2 309
И аз да кажа за пътя до КПП Илинден - ужасен е, целия е в завои и дупки, ние бяхме трънали от Банско и нямахме избор, после пътя в Гърция е добър, минава се през Драма /може и до там да спрете има хубави кафета и хубав парк, ако сте с дете/, а после до Кавала са 36 км.Много красив град, може да се паркира с талони, подобно на нашата синя зона. От друга страна, ако минете през Кулата можете да идете до Солун, отново разкошен град. Други дестинации в Северна Гърция - Серес, Неа Каликратия /първия ръкав на Халкидики/ - можете да се топнете в морето...напълно постижими дестинации в рамките на 1 ден.

# 11
  • Мнения: 143
Много Ви благодаря, днес пуснах документите на децата, ще излязат в края на седмицата.Понеже не съм пътувала извън страната, мъжо е ходил до Турция, та не сме сигурни какво да си вземем за да не ни върнат на границата,  Embarassed можете ли да ми обясните, прочетох някъде за туристически ваучер  newsm78, а пък и не мога да намеря подробна карта на Гърция в тази част. Освен това започваме да се колебаем дали да не пренущуваме една нощ, за да имаме повече време за разглеждане, пък и да не се убием от път.Чао засега!

# 12
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз съм п/в Соун, шумен град, наподобяващ София, задръствания, лудница и т.н.
Аз предлагам крайбрежието на един от пръстените на Халкидики -круизче на  Атон, например, може да го вземете от Оуранополи....

# 13
  • Мнения: 2 309
На границата няма да ви върнат, за вас са достатъчни само личните карти, а за децата паспорти, за всеки случай им вземете актовете за раждане, за колата - зелена карта. Наистина най-добре ще е да нощувате там, за да разгледате по-подробно, незнам с какви пари разполагате, в Солун е скъпо, двойните стаи / казвам го като ориентир, че ние за такива гледахме/ на 3 звездните хотели са около 90-100 евро, могат да се намерят добри дискаунти на 4 звездни пак за около 100 евро, там е като във всички европейски градове, в Кавала незнам какви са цените, по Халкидики може да намерите приятни семейни двузвездни хотели по 35-40 евро. Най-евтино би излезло да нощувате в Сандански или Кресна и оттам да прескачете до Гърция в поредни дни.

# 14
  • Мнения: 1 492
Някой ходил ли е до Аспровалта? Това е май най-близкия плаж, ако се минава през Кулата.

Общи условия

Активация на акаунт