За засилване на имунната система

  • 2 774
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте, мами!
Моля за съвет от името на моя приятелка, която има момченце на 1г. 8м. То често боледува и е на антибиотици, предписани от педиатър. Тя не е доволна от своя лекар и се е посъветвала с друг педиатър, който й е препоръчал лекарството РЕСПИВАКС 25, което се взимало 2 години по схема за засилване на имунната система. Някой прилагал ли го е? Има ли ефект? А ползвали ли сте нещо друго за ващите малчугани - например хомеопатично лекарство за повишаване на имунната защита?
Моята приятелка живее в малък град и няма голям избор от педиатри, затова очакваме вашите съвети.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 3 929
Ами, етърва ми дава Есберитокс за деца на сина си. Става и за възрастни. Препоръчал го е един много добър педиатър в София. Освен това слага във водата за пиене на детето Цитросепт. И аз смятам да опитам, че наесен ни предстои постъпване в ясла, а племенникът ми постоянно боледуваше в яслата.

# 2
  • Мнения: 498
Есберитокс капки...вътре има ехинацея,която е имуностимулатор.
Има и още един сироп,но е скъпичък и не се намира във всички аптеки:Add liquid imunno baby
Струва към 38-40 лв.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 095
Фен съм на естествените материали, а не на химически добитите.

Затова давам коластра, водорасли, мастни киселини, мед ..., въобще всичко което е от натурален произход. В краен случай ползувам хомеопатични средства.
 Flutter Избягвам имуностимулаторите. Наблягам на храните. Мисля, че е по-естествено да се храниш добре, отколкото да се тъпчеш със стимулатори.


 От къде е приятелката ти? Току виж познавам някой от нейното място.

# 4
  • Мнения: 1 233
Мултисаностол й давах през зимата само.

# 5
  • софия
  • Мнения: 432
аз давам зелена енергия на аквасорс

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много педиатри не препоръчват даването на  имуностимулатори.Аз съм давала Есберитокс и мисля,че имаше ефект.Кажи на твоята приятелка да заведе детето на специалист уши,нос,гърло.Много е вероятно детето да е с трета сливица.Тогава се дават няколко хомеопатични докато детето навърши години за вадене на сливициците.

# 7
РЕСПИВАКС е за деца над 3г възраст.Пише го и на упътването.
Аз също препоръчвам Есберитокс.

# 8
  • Мнения: 64

 От къде е приятелката ти? Току виж познавам някой от нейното място.

Живее в Крумовград.

# 9
  • Мнения: 256
Моята педиатърка препоръча Immuno baby - сироп добавка към храната. С високо съдържание на витамин С е и спомага за активиране на отслабените защитни механизми на организма при вирусни и микробни инфекции. Подкрепя имунната система. Има едновременно защитни и антиоксидантни свойства.
Струва 10 лв. и се дават 5 гр. сутрин преди ядене за около месец  Peace

# 10
  • Мнения: 3 499
Есберитокс и Герисан съм давала. За Герисана със сигурност знам, че е билков.

# 11
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Сестра ми дава на децата си Респивакс и е доволна. Те са над 3 год. възраст. Аз на дъщеря ми  давам Мулти саностол и също съм доволна.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 907
Много мами дават изопринозин и са доволни, аз не съм го давала и нямам лични впечатления.

# 13
  • Мнения: 184
аз лично съм ползвала изопринозин 2 месеца,респивакс,центрум всичко това съм го пила едновременно и нищо не ми помогна докато ги пих прекарах бронхит и гнойна ангина,така че пак няма гаранция

# 14
  • Мнения: 1 044
АЗ ЗНАМ ЧЕ РЕСПИВАКС Е ЗА ДЕЦА НАД 3 ГОДИНИ.ДАВАМ ЕСБЕРИТОКС, ДВА ПЪТИ ГОДИШНО ВИТАМИНИ/ЕСЕН И ПРОЛЕТ/, А ИНАЧЕ МНОГО ЗЕЛЕНЧУЦИ И ПЛОДОВЕ В ПРЯСНО СЪСТОЯНИЕ, ОРЕХИ, ХУБАВО СМЛЯНИ С МЕД.

Общи условия

Активация на акаунт