ноктите - лечение може би!...

  • 751
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте, Simple Smile
Имам един проблем с ноктите. Постоянно се лющят на пластове и се чупят от най-малкото. Пускам ги наи мн до 4мм дължина и после... става купон.. Цепят се на пластове и от лющене 2/3 от нокътя остава люспа.То и да не искам да ги махам нямам избор. После си ги чакам да поникнат  и пак на нова сметка.
Има ли вариант при които да мога да го пооправя малко?

# 1
  • Мнения: 58
Здравей, мисля че е най-добре да се консултираш с някой, за да видиш дали няма проблем (гъбички например) и ако всичко е ОК и не се налага такова лечение, просто ще те консултират за различни препарати.

Аз примерно за да избегна това (а на мен ми се случва пролетта), внимавам как си пиля ноктите и ползвам вечер (щото само тогава се сещам) една мазнина, която е в шишенце като лак - тя е и за бързо съхнене на лака, но и ги заздравява, ако я слагам без лак.

Иначе има разни препарати по козметиките и аптеките, но според мен трябва да си сигурна каква е причината - например може и липса на витамини.

# 2
# 3
  • Мнения: 5 299
Витамин Е(течен) -капиш всеки ден в основата на нокътя(матрикса). Също много помага мазане на нокътната плочка с лимон. Wink

# 4
  • Мнения: 3 456
Nelli, предвид и на другата ти тема за слабеенето мисля, че е НАЛОЖИТЕЛНО да се консултираш с добър диагностик...

# 5
Здравейте.
Благодаря на всички за отговорите и за съветите. Всъщност при мен проблема е откакто се помня, в смисъл, че винаги са били такива. Исках да разбера за някакви витамини, мазила и трикове, които биха могли да пооправят нещата. И както amymommy казва, може и това, че и аз мия с почти гореща вода чиниите. Ако наистина оказва такова голямо влияние... Т.е. работя и в цветарски магазин и там доста често ми се налага да съм мокра почти цялата и миенето в къщи....
До тук нещата се изясниха Smile  Определено ще се съобразя със съветите на dilandii и още на следваща заплата отивам да си взема каквото е необходимо, и щом се налага и помага, отивам и на маникюр Smile
Благодаря на всички ви bouquet
Намерих и още една такава тема и там попрочетох интересни неща

# 6
  • Мнения: X
Моите цял живот са били разделени, докато не ми откриха анемия и не започнах да я лекувам - сега всичко е наред.
Апропо - и аз слабеех от нищото, но това се оказа причината - хормоните ми си бяха в ред  Peace Изследвай се   bouquet

# 7
Извинете, съвсем се омотах... Дадохте ми я Embarassed

# 8
На какъв доктор се ходи за тези неща?
В смисул, че те понякога и на вълнички никнат и ти ме изплаши съвсем..
Кажете, че да ходя натам
Моля

# 9
  • Мнения: X
 Whistling При мен беше спешен случай, защото колабирах, но иначе при личния лекар и й обясняваш какво ти е - ако сметне за необходимо, след изследванията ще те изпрати при хематолог.   Peace

# 10
  • Мнения: 4 770
Вземи масло за нокти Икаров или ампули витамин А, с масълцето излиза по-евтино. Мажи редовно и ще останеш доволна!

# 11
  • Мнения: 601
Има едно олио на Старнейлз за здрави нокти. Много е добро! Препоръчвам ти го с две ръце!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 467
И на мен ми се разпластяват ноктите от доста години, като единствено след като пих Пантогар една пролет, лятото имах дълги и здрави нокти, а като бонус- и здрава лъскава коса. Но и този прекрасен ефект продължи няколко месеца след като спрях да ги пия, после- същото положение. Sad

Общи условия

Активация на акаунт