Отговори
  • Мнения: 150
Купувате си машинка, кефите се много, пълнете я с музика и филми, с какви ли не други чудеса, и един ден тя просто започва да работи със скоростта на охлюв. Ммм, да! Случва се дори и в НАСА, които са легендарни с мощните си компютри. WinAmp, най-разпространения свирач (ще се старая да не изолзвам ненужни чуждици), започва да зарежда протяжно и дълго. BCPlayer, широкорекламирания боклук, с нова, още по-бъгава версия, вече ви е издразнил окончателно. Windows Media Player, без значение коя версия - също. Макар че новата, 11 версия, е добра. Тя е платена, обаче. Не ме питайте какви геройства и каква храброст съм проявил, за да си я сложа на щайгата. Ама пак издиша.

Първо заместих всички тези ненужни джунджурийки с MV2 Player. На пръв поглед - добър. Но за него по-късно. И един прекрасен ден попаднах на една безплатна пробна (бета) версия на никому неизвестния

KMPlayer.



Както виждате, прилича малко на Windows Media Player 11. Това се постига с различни кожи (skins), които също можете да дръпнете безплатно. Свирачът чете безпогрешно всички видове субтитри, тъй като кодеците за тях са вградени в него (не се налага да ги инсталирате, както се прави с другите свирачи). А освен това навигацията му е опростена, може да се добавят настройките на WinAmp. Включително и тези за рип и запис на диск (рип - rip, функция, която превръща обикновен CD в mp3 формат).
Линк към инсталационния файл: http://www.unbase.com/n/3564090545
За компютри със защита - същия файл, но като архив: http://www.unbase.com/n/7322975323
Кожи: http://www.kmplayer.com/forums/downloads.php?do=cat&id=2

MV2



Не лош свирач, но доста тежко работи. За претоварена щайга (като моята) предимствата му са по-малко от недостатъците. Трудна навигация, според мен излишно сложна. Предимства (все пак): чете практически всички субтитри (ама наистина всички).

Няма да ви давам линкове за него, направо официалния му сайт, откъдето можете да си вземете всичко: http://mv2.czweb.org/index.php?lang=eng

Ако има въпроси, и ако не са толкова безсмислени, че да се налага да обяснявам какво е компютър, за какво служи мишката и подобни - с радост ще отговоря (ако знам отговора). Помощ ще окажа, ама не ме карайте да се чувствам така, все едно съм дал зареден пистолет на малко дете Simple Smile

# 1
  • Мнения: 6 991
Полезно, мерси. Все пак - по-малко ресурси ли заемат от уинампа и вмп? Че моята щайга е нова, но съм накачила какво ли не и искам да минавам на по-леки програмки Confused

# 2
  • Мнения: 150
Да, според мен дори в пъти по-малко. Все пак, за да не говоря наизуст, ще направя няколко експеримента и ще покажа картинки от резултатите.

# 3
  • Мнения: 6 991
Благодаря, ще чакам  Hug

# 4
  • Мнения: 150
Експеримент 1:

На компютъра са вклучени: Мозила, Фото пейнт, както и последователно два плеъра - KMP и WinAmp, като и двата просвирват едно и също онлайн радио.

Резултати:

КМР:


И WinAmp:



Коментар:
В интерес на истината КМ плеъра натоварва повече процесора (видно в графата CPU), но заема нищожна част от виртуалната (наричана още временна) памет на компютъра. Съвсем обратното е положението при WinAmp. И докато процесорът има пикове и спадове, то виртуалната памет се движи винаги нагоре. Компютъра сам се освобаждава от тези излишъци при рестарт (или при "Disc Clean up", което се прави ръчно). Ако може да дам едно такова сравнение - работата с КМР натоварва физически и емоционално ( Simple Smile ) компютъра, но поравно. Докато WinAmp го натоварва съвсем малко физически, но доста емоции му вкарва. Тези емоции се натрупват и лекарското предписание е сън (рестарт), или почивка сред природата (диск клиън ъп) Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 5 826
Този Windows Task Menager откъде да го видя и какво точно показва?

# 6
  • Мнения: 150
Този Windows Task Menager откъде да го видя и какво точно показва?
Най-лесно го намираш като щракнеш с десен бутон върху лентата, която ти е най-долу на екрана (на нея е старт бутона). А иначе показва какво точно става с компютъра в момента - какви програми вървят, колко и как натоварват компютъра, колко "юзъри" има активни и... и прочие Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 5 826
Уау, уплаших се колко много неща вървят - processes: 45
от тях знам 3-4 какви са, другите цъ  newsm78
Колко процента е нормално да показва, сега ми се движи между 50 и 60%?

сори, че не е по темата, ама ми стана интересно  Blush

# 8
  • Мнения: 150
Amidala, нищо страшно. Повечето процеси, които виждаш, са системни (към Уиндоус), към антивирусната програма, към различни други малки и незначителни неща. 50-60% не е много, не е и малко. Зависи от много неща. Всъщност не ти трябват тези цифри, за да видиш как се държи машината. Ако работи мудно, ако често "забива" - няма значение колко са процентите, нещо по самата машина се нуждае от промяна. И обратно - може и на 99% да е натоварен процесорът, но щом машината си върви нормално, то изобщо няма нищо за притеснение.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 826
Ок, благодаря Simple Smile
Това ми е служебния компютър, нищо кой знае какво не правя в момента, работи ми Ексела, ел.поща и ИЕ, работи си нормално.
Домашният ми е на ремонт, гръмна дънната платка, ще ходя довечера да си го взимам.
Дали ще ми даде проблем в софтуера?

Общи условия

Активация на акаунт