лактационна криза

  • 1 031
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 715
Май сме в такъв период. Бебката днес яде на 2 часа, а вечерта и на по-малко. И плачка след кърмене от глад. Усещам, че млекцето не и достига.
Да давм ли по малко замразена кърма, за да е спокойна - 30-40 мл?
От около 2 седмици не се буди за ядене нощем. Кърмата се беше регулирала на такъв режим, но дали да не я будя за ядене? Ако не се събуди сама де, понеже днес възникна проблема. Вчера само след обяд имаше лек недостиг. Иначе от 2-3 дни спи от 10 вечерта до 7 сутринта.
Мерси предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 242
Според мен не додавай нищо, понеже като изсуче добавката=> няма да е гладна=> съответно няма да търси да суче=> няма да подаде сигнал че млякото недостига=> гърдите няма да увеличат производството на търсеното количество=> кризата се задълбочава=> увеличавате добавката=> малко по малко кърменето приключва.
Ключето е в честото кърмене, ако ще на час, докато се увеличи кърмата. Но ако бебето спи значи е нахранено. Какво всъщност те кара да мислиш че кърмата е намаляла? Плаче ли, неспокойно ли е, нервничи ли на гърдата, колко са ви мокрите памперси за денонощие (при положение че не даваш нищо освен кърма)?

# 2
  • Мнения: 2 616
Понеже и аз съм със същия проблем, та да питам до колко тези лактационни кризи са свързани с количеството поета храна на мама? Не че се оправдавам, но наистина не ми остава време да се нахраня като хората през дена, успявам да ям нормално едва, когато нашия татко се прибере и може да гледа детенце. Днес в 7.30ч реших да се изцедя, за да видя аз аджаба колко мляко има, вчера ми сучеше на 1 час за по половин час, събрах едва 20 мл от двете гърди  Cry Иначе сме със същия режим като теб, Мила-мама, само дето моя мъж яде  поне веднъж и през нощта, понякога и 2  пъти. Ти защо не храниш бебока през нощта, не е нужно да го будиш даже, да използваш "промоцията" на мляко между 3 и 8ч, за да го увеличиш?

# 3
  • Мнения: 93
Момичета спокойно ! Моята сладурка от мързел продължава да си яде на час и половина без да изсуква цялата гърда и това е от 1-1.5 месеца .Ама колкото иска и колкото често иска детето - толкова . Даже и вода и биберона ми отказва . Знам че е изморително ама всичко ще се нормализира все някога . Praynig

# 4
  • София
  • Мнения: 1 715
Какво всъщност те кара да мислиш че кърмата е намаляла? Плаче ли, неспокойно ли е, нервничи ли на гърдата, колко са ви мокрите памперси за денонощие (при положение че не даваш нищо освен кърма)?

Да, плачеше. Накрая заспа на гърдата Sad Памперсът беше малко мокър. Днес нещата са по-добре. Все пак въпросът ми е за много малко количество замразена кърма, колкото да се залъже да не плаче, но пак да поиска да суче след час, да речем.

Мерси за отговорите и за куража, който ми дадохте  bouquet

# 5
  • Мнения: 386
И ние минахме през това. Шест дни ядеше на 1-1.5ч. и кърмата се регулира. Пий повече течности, и хапвай ядки и варено жито. Успех! Hug

# 6
  • Мнения: 264
Да и при нас имаше такъв момент - денонощно на 2 часа. Почнете повече да се храните, да пиете течности и да си почивате. Дори за момент да занемарите домакинството, по-важно е да се преборите кърмата да се увеличи. И спокойно. Бебето ще се погрижи  с честото сукане всичко да е наред.

# 7
  • Мнения: 4 242
Само спокойствие и често сукане. Нека не те тревожи да седите с часове, ако детето желае, на гърдата, това е от огромно значение, това е неговия начин да си увеличи млякото. А от твоя страна може да помогнеш на първо място като си спокойна и уверена, ще видиш че до ден-два всичко ще е наред. Хапвай овесени ядки, варено жито, бадеми, месо, яйце, зеленчуци и плодове, доставяй си кулинарни и други удоволствия, блаженството е много добро лактогонно средство! Пий бирена мая на таблетки и лактогонен чай, старай се, особено сега в жегите, да поемаш поне 3л течности на ден. Но на първо място кърми възможно по- често и дълго!

# 8
  • Мнения: 1 111
и аз имах същия проблем...Втората седмица от раждането бебето не наддаде и лекарката ми каза,че явно ще трябва да се дохранва,но първо да пробвам да го кърмя през 2 часа,като му давам и от двете гърди...малко мъка си е да кърмиш бебе,което заспива на гърдата и е трудно за уригване Confused А иначе лекарката каза да се изцедя и аз едвам събрах 30 мл от двете гърди след половин час ръчно цедене и събиране капка по капка... /хич не се справям с помпите/
След 2 седмици хранене през 2 часа бяхме наддали цели 400 гр.,което ме кара да мисля,че явно потока на кърма се е саморегулирал.
сега ни карат да отказваме нощното хранене и да се залъгваме с вода...дали ще се получи newsm78
А кажете нещо за уригването - много е трудно да се уригне малкия,дори и след 3- мин. държане и чакане...И вместо да заспи става нервен и реве...

# 9
  • София
  • Мнения: 2 162

сега ни карат да отказваме нощното хранене и да се залъгваме с вода...дали ще се получи newsm78
А кажете нещо за уригването - много е трудно да се уригне малкия,дори и след 3- мин. държане и чакане...И вместо да заспи става нервен и реве...

Ами, ако ще го залъгваш със захарна вода напълно възможно е и да се получи. Въпросът е защо да го правиш? Имай предвид, че премахването на нощното хранене на толкова малко бебенце може пак да ви докара лактационна криза, а за да се справиш с нея ще трябва пак да въведеш нощното. Първото си дете кърмих с триста зора и на смесено хранене едва до 3-я месец: премахнах нощното още на 20я ден, въведох сокчета от 40я, хранех я на 3 часа и т.н. С второто продължаваме да се кърмим на поискване.

За уригването- аз не съм уригвала малката и не съм имала проблеми;  Peace

Общи условия

Активация на акаунт