Не мога да оттуча дъщеря си от памперса - помощ

  • 1 631
  • 22
  •   1
Отговори
Дъщеря ми скоро ще стане на 3 и не мога да я науча да ходи в тоалетната. Ясно осъзнава, когато й обяснявам, стоиме през час в тоалетната и когато излезем тя се напикава и започва да се смее. Имаме малко бебе и тя имитира бебето, тоест не толкова малко на седем месеца е.
Надявах се да престане да се прави на бебе след шест месеца, но не стана. Да ви кажа честно аз съм много търпелива, но вече започнах да избухвам и да й се карам непрекъснато на тая тема, но резултат никакъв. Какво ли не опитвах с шоколад я лъгах, с нови книжки и какво ли още не и не иска и не иска. След два месеца тръгва на детска градина, която предплатих и знам, че ще я изгонят. Не ми е до парите, по-скоро не искам да се стресира и да не иска да ходи изобщо на детска градина както едно време аз мразех детската градина.
Дайте съвети всичките ще ги изпълня само и само да се научи.

# 1
  • Мнения: 3 491
А защо мислиш, че ще я изгонят? Има ли специално изискване в тази детска градина децата да са без памперс? Ако е в САЩ, бих се учудила да е така, но кой знае. Много деца на 3г. са все още в памперс.
За съвет конкретен - не знам. Големият ми син се научи след 3г., като прескочи детското гърне, направо в голямата чиния започна да пишка. Тогава можеше вече да се събува и да пишка прав, изобщо истински мъж.
Малкият преди да стане на 3г. махна памперса, оставяхме го да се мотае по голо дупе у дома, а гърненцето беше винаги готово на удобно за него място - да седне, когато поиска. За 2-3 седмици се научи. 

# 2
  • Мнения: 2 051
Сладолед, пиши къде си, детските градини са доста различни по света...

При нас е рядкост дете на 3 да е с памперс и ако все още носи, го махат и започват да го оставят да се учи, гледайки от другите деца.

На тоалетната чиния ли сяда детето? Има деца, на които не им е много приятно да сядат над тази голяма дупка, в която водата после тече със страшна сила...и с тях по-добре на гърненце.

# 3
  • загубено
  • Мнения: 6 487
Здравей Сладолед, синът ми е на 2,6 и сега се учим на дет. гърне.В началото не искаше изобщо да сяда ,но постепено свикна.Намерихме др начин,много обича да се вози на коли,тези които са с монета.Тука ги има навсякъде,,и му обясних внимателно че ако не махнем памперса няма да имаме парички за колата,а ако е без памперс денем ще се вози.Е това свърши рработа . newsm10Но за сега само денем го държа в къщи по гащички.За разходката и съня е с памперс.
Опитай се да намериш някакъв нячин но без крясъци и наказания,не помагат.
Пак и децата копират много в тази възраст,ако види др детенце да го прави в гърне ....може да реши че и харесва   Peace


# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Първо поеми дълбоко дъх и брой до 10, успокой се, защото децата усещат настроенията и често правят нещата на пук. Знам че е трудно и аз съм минала по твоя път  Rolling Eyes При нас проблем беше голямата нужда, искаше да има памперс, за да я свърши, иначе се стискаше с дни наред! И така до 4 и половина години, когато баща му каза, че няма да му дава да играе на компютъра, защото не е за бебета и чудото стана от раз! Мисля че аз бях прекалено нервна и нетърпелива  Embarassed
Една приятелка и тя се беше отчаяла, нейният беше на 3 и скоро щеше да тръгва на градина и тя се тюхкаше какво ще го правят там. Научи го за нула време, като въведе potty training chart със стикери. Бяха й го изпратили от Памперс, но и онлайн можеш да намериш и разпечаташ, а стикерите да си ги купиш от магазина. Аз мисля така да пробвам моята, тя обожава да лепи стикери.

# 5
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
аз съм против всякакви изнудвания и награди. смятам, 4е с обяснения и търпение, ако детето е готово да махне памперса, проблемите са много малко.
за два дена махнах дневния и на двете ми дъЩери (тук на детска градина не ги взимат с памперс), на възраст горе_ долу 2г. и половина. с питане на всеки 15/20мин и 2/3 инцидента. и като се махне веднъж, пове4е не се слага, за да не се обърква детето.
бях предуупредила и в яслата, не ми създадоха никакви проблеми, само поискаха няколко 4ифта бельо и панталони за евентуална смяна.
за ноЩния из4аках оЩе малко.

При нас проблем беше голямата нужда, искаше да има памперс, за да я свърши, иначе се стискаше с дни наред!

ей това го минах и аз с малката, голям проблем наистина беШе  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 3 367
..в нашата градина-прискул има изискване да са без памперс на 3 години та знам през какво минаваш;няма да я изгонят,но няма  и да я приемат ако не е с гащи
ние ползвахме стикерната система;аз  в на4алото много се дразнех,после вдигнах ръце и тя в тоз миг взе да ходи сама..
има градини където не ги искат трейнд,а като гледа други деца ще се нау4и бързо..а има и още 2 месеца,не се кахъри..

# 7
  • Мнения: 1 793
В момента сме на тази стикерна система  Grinning и при нас действа доста добре за малката нужда. Но голямата нужда е проблем все още. Не дава акото да падне извън памперса  Laughing С обяснения не става, поне при нас. Мазоли ми излязоха на езика от обяснения, чудесно разбира за какво става дума, но като че ли колкото повече обяснявам, толкова повече се инати и не иска. На тоалетната също не иска да ходи по голяма нужда. Ами оставила съм го. Явно не е готов напълно. За момченца било нормално към 3 и половина години да махнат напълно памперса  Rolling Eyes Не знам дали могат да се правят такива обобщения, защото всяко дете си е различно.

# 8
  • Spain
  • Мнения: 3 750
търпение трябва за това . при ГЕри дневния памперс го махнах много лесно  - просто в градината и в къщи се договорихме откога ще го махнем и от този ден не и сложих пове4е памперс . тя оба4е не се напикаваше и запо4на да ходи в гърнето . оба4е ....акането не можахме да я нау4им 4е се прави в гърне .. и все още ака в памперс .. понякога " като големите" си сяда на туалетната и ака .. това е отскоро - тази седмица - просто и казах 4е памперсите са свършили и нямам пове4е . оба4е преди това задържаше с дни - по 3 -4 дни не ака и искам не искам и слагах памперс . мислех си 4е проблема си е само наш ,но както виждам доста де4ица го правят .специално при моята дъщеря деиства " изнудването" - казвам и 4е еди какво си няма да стане или няма да ходим еди къдеси ,ако не свърши нещо си .. и помага .. с молби .. нищо не съм постигнала досега . това 4е имаш друго  бебе може да е в основата на  проблема - моята например е такава глезла 4е понякога като каже бебе съм .. не мога да я разубедя 4е не е  Grinning - и по4ваме да искаме биберони , и памперси , и да пла4ем като бебе .. може би вижда детето ти и подсъзнателно иска "пове4е" внимание ..нещо като вид ревност и непод4инение . може да пробваш да обясни6 4е  е ве4е голяма и трябва да дава пример или пък да каже6 4е ако купи6 памперси няма  да има пари4ки за някаква игра4ка - разбира се ако си свър6и работата трябва да купи6 нещо дребно но все пак да е игра4ка ..и така всеки ден някакъв стимул
..а какви са тези стикери ? може ли да поясни някои то4но какво представляват и как деиствате с тях ?

# 9
  • Мнения: 3 098
Аз такъв проблем нямах.Дъщеря ми имаше огромното желание да ползва тоалетна...като възрастните. Heart Eyes
Мисля,4е насила и с нерви няма да стане.Защо се притесняваш,4е ще я изгонят.Говори с у4ителката й за малко търпение от нейна страна,все пак дете е.Обясни й,4е в момента сте в процес на махане на памперса,но срещаш затруднения.Мисля си,4е дори градината ще й се отрази положително,тъй като там вси4ки деца ще й служат за пример.Това ще я стимулира мисля. Peace

# 10
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Нас ни отучи нагледния пример. Миналата година като си бяхме в България се срещахме с една мама от форума всеки ден. Нейната дъщеричка вече беше без памперс. Моята първия път като клекна да се изпишка я гледаше с интерес, на втория път клекна с нея, а на третия вече бяхме без памперс. А като разбра колко е хубаво да седнеш на гърнето или тоалетната да се изакаш, сега не мога да я накарам да използва пампа като сме навън(понякога го слагам, когато излизаме за по-дълго). Стиска се и чака да се приберем в къщи.   

# 11
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
търпение трябва за това . при ГЕри дневния памперс го махнах много лесно  - просто в градината и в къщи се договорихме откога ще го махнем и от този ден не и сложих пове4е памперс . тя оба4е не се напикаваше и запо4на да ходи в гърнето . оба4е ....акането не можахме да я нау4им 4е се прави в гърне .. и все още ака в памперс .. понякога " като големите" си сяда на туалетната и ака .. това е отскоро - тази седмица - просто и казах 4е памперсите са свършили и нямам пове4е . оба4е преди това задържаше с дни - по 3 -4 дни не ака и искам не искам и слагах памперс . мислех си 4е проблема си е само наш ,но както виждам доста де4ица го правят .специално при моята дъщеря деиства " изнудването" - казвам и 4е еди какво си няма да стане или няма да ходим еди къдеси ,ако не свърши нещо си .. и помага .. с молби .. нищо не съм постигнала досега . това 4е имаш друго  бебе може да е в основата на  проблема - моята например е такава глезла 4е понякога като каже бебе съм .. не мога да я разубедя 4е не е  Grinning - и по4ваме да искаме биберони , и памперси , и да пла4ем като бебе .. може би вижда детето ти и подсъзнателно иска "пове4е" внимание ..нещо като вид ревност и непод4инение . може да пробваш да обясни6 4е  е ве4е голяма и трябва да дава пример или пък да каже6 4е ако купи6 памперси няма  да има пари4ки за някаква игра4ка - разбира се ако си свър6и работата трябва да купи6 нещо дребно но все пак да е игра4ка ..и така всеки ден някакъв стимул
..а какви са тези стикери ? може ли да поясни някои то4но какво представляват и как деиствате с тях ?

съЩата е и моята  Laughing, и гледам и възрастта е горе_долу иденти4на.
специално на нея, бях забелязала, 4е механизмът на акането и е тотално неясен. извиваШе се и се мъ4еШе в право положение  Shocked и по някаква при4ина беШе реШила, 4е без памперс акото "не идва"  Rolling Eyes Rolling Eyes
след многократни увеЩания и обяснения, сядаШе на гърнето, оба4е не напъваШе и пак си искаШе памперса. принудила се бях да сядам на земята до нея, да я прегръЩам и да и пея, та след няколко пъти усети най_сетне, 4е клекнала е по_лесно, отколкото права Laughing
но целият период беШе ужасен.

пп. сега като се замисля, може да се е "предала", за да спра да пея  newsm78, то даже в у4илиЩния хор не ме искаха на времето Mr. Green

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 16:23 от feiam

# 12
  • Мнения: 4 629
При нас свършиха работа наградите - бонбонки М&М  Grinning

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
..а какви са тези стикери ? може ли да поясни някои то4но какво представляват и как деиствате с тях ?
Можеш да ги купиш, а можеш и сама да си направиш  Mr. Green Купуваш стикерчета по твой избор от магазина, разпечатваш табличка на един лист и когато детето свърши работа където трябва, даваш му да залепи стикер Wink Да речем малък стикер за пиш, по-голям за аки  Flutter Ако обаче се е изпуснало в гащите или не прави нищо, като го сложиш на гърне или тоалетна, не му даваш да лепи. Хубаво е табличката да е постоянно пред очите му, така че да му прави впечатление, когато не му даваш да лепне стикер Wink Това е моята идея.
Ани, ти как процедираш?

# 14
  • Мнения: 6 167
..а какви са тези стикери ? може ли да поясни някои то4но какво представляват и как деиствате с тях ?
Можеш да ги купиш, а можеш и сама да си направиш  ....

и какво накрая?
тоест, то следи баланса на точки , само това ли е, или има и поощрения

Общи условия

Активация на акаунт