Душ-кабина...

  • 3 030
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Интересува ме какво корито на душ-кабината сте предпочели-излято от цимент или купено,заедно с кабината.

# 1
  • Мнения: 5 178
Ти стандартна кабина ли искаш или отделена част от банята с параван?

# 2
  • Майничка
  • Мнения: 12 563
От цимент и облепено с плочки, на височина ок.40см и нагоре плъзгащи матирани стъкла над които остават още 25-30 см. до тавана. Останалите 3 стени са на банята, т.е., използвам цялата стена. В единия край ще предвидя нещо като пейка за сядане.
 Още не сме стигнали до изпълнението обаче Mr. Green, но 3-ма познати реализираха идеята и засега отзивите са много добри.

# 3
  • Мнения: 5 178
От цимент и облепено с плочки, на височина ок.40см и нагоре плъзгащи матирани стъкла над които остават още 25-30 см. до тавана. Останалите 3 стени са на банята, т.е., използвам цялата стена. В единия край ще предвидя нещо като пейка за сядане.
 Още не сме стигнали до изпълнението обаче Mr. Green, но 3-ма познати реализираха идеята и засега отзивите са много добри.
И аз това имах предвид

# 4
  • Мнения: 583
Никога не бих си взела от готовите корита за душ-кабина. Като стъпиш в него и пружинираш, колкото и стабилно да е поставено. Направихме си ние такова корито - както е пода на банята се издига с тухлички, и се прави правоъгълно или квадратно, или каквото искаш корито, високо пет пръста, облепва се с плочки, в средата се слага сифон, и след това си правиш кабината както на теб ти харесва, готовите се клатят и не ми харесват, а и са малки. Но все пак всеки си има различен вкус.

# 5
  • Мнения: 764
Ами аз заради това питам,защото купих кабината с готовото корито,а чак после разбрах,че можело да се отлее.Дори в магазина не ме попитаха дали искам и корито,заедно с кабината.Тя още не е сложена и се чудя дали да карам майсторите да почват да леят корито,макар че плочките са залепени или да слагам купеното и колкото издържи.....не знам. newsm78 newsm78

# 6
  • Мнения: 8 999
Ние сме с вана, но ако се наложи да слагам някъде някога душ кабина, бих предпочела от готовите, защото няма да имам фуги между плочки за чистене.

# 7
  • Мнения: 5 178
Готовите пружинират защото отдолу заради ревизията коритото е кухо ..
При готовите няма фуги, но там където се движат стъклата да се чисти е дваж по-гадно

# 8
  • Мнения: 764
То ,между другото, готовото корито как се захваща към пода ?Ще го сложа май така,пък каквото стане,че нямам нерви вече.
Готовите пружинират защото отдолу заради ревизията коритото е кухо ..
При готовите няма фуги, но там където се движат стъклата да се чисти е дваж по-гадно
В магазина ми казаха,че коритото отдолу е оребрено и ми изглеждаше стабилно,но като се сложи....не знам.Щото имаше по-евтини кабини,чийто корита бяха много нестабилни още в магазина като ги гледах,те пък били кухи,неоребрени...

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
По принцип повече ми харесва домашно направеното корито Wink Но по други съображения, които не ми се коментират сега, се наложи да купим готово. Става, да ти кажа. Не пружинира, стабилно е, дълбоко като малка ваничка, има малка седалка - абе удобно е. Предупреждавам те предварително много да внимаваш за стените ви. Трябва да са абсолютно прави и ъгълът да е точно 90 градуса. Иначе межди коритото и стената се образува малък луфт, в който ще ти се стича вода и ще мухлясате Sad При нас имаше бая големичък луфт, наложи се да го запълваме с теракол, отгоре да се фугира..абе, мазало ooooh! Но щом вече си го купила - слагай, пък ако не си доволна, ще го махнеш.

# 10
  • Мнения: 764
По принцип повече ми харесва домашно направеното корито Wink Но по други съображения, които не ми се коментират сега, се наложи да купим готово. Става, да ти кажа. Не пружинира, стабилно е, дълбоко като малка ваничка, има малка седалка - абе удобно е. Предупреждавам те предварително много да внимаваш за стените ви. Трябва да са абсолютно прави и ъгълът да е точно 90 градуса. Иначе межди коритото и стената се образува малък луфт, в който ще ти се стича вода и ще мухлясате Sad При нас имаше бая големичък луфт, наложи се да го запълваме с теракол, отгоре да се фугира..абе, мазало ooooh! Но щом вече си го купила - слагай, пък ако не си доволна, ще го махнеш.
Много благодаря за това,ще следя какво правят.Слагам купеното пък каквото стане.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 492
И на мен направените корита от плочки ми харесват повече,но имам въпрос.Сега има кабини, които се монтират направо на пода без корито,някой има ли такава ,не пропуска ли вода и ако е закрепена със силикон той не мухлясва ли от постоянната влага.

# 12
  • Мнения: 82
някой знае ли къде могат да се поръчат такива прегради от матирано стъкло за корита от итонг? Ходихме в Кристиян и Нейко, но се оказа доста скъпо. Нашият праг е около 5 пръста висок и нагоре мислим да го преградим от край до край със стъкло. Не можем да намерим изпълнител..Имате ли идеи от личен опит?

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
някой знае ли къде могат да се поръчат такива прегради от матирано стъкло за корита от итонг?
Знам със сигурност, че правят по поръчка в Сико, по ваши размери.

# 14
  • Мнения: 1 098
Нашата душ кабина е със собствено корито, легнало на основа от цимент,облицована с плочки. Стабилно е и не потъва

Общи условия

Активация на акаунт