на какво се дължи този рев, втрещявам се?!

  • 494
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
на година сме, кърмим се на поискване, дори малко по-честичко отколкот е нужно понякога..... запсива със сучене. навън е спокойна и любопитна, контактна и отворена. но от 3 дни забелязвам, че ме следва навсякъде в стаята (пълзи),  акогато изляза и не ме догони, истеричен рев до треперене, зачервяване и чак преграква...  #Crazy без значение дали баща й е в стаята или е сама.

дори докато се къпя на прибежки пак така чувам да реве все едно я мъчат.

преди седмица се върнахме от гости при баба и дядо, там не ме търсеше, било сама или с тях в стаята....

фаза ли е това, какво е? да добавя, темп. като за зъби имаше първия ден вечерта, та отдадох на това, но вчера не. направо недоумявам. прилича ни на страх да не я оставим. но това е нашата интерпретация. днес ще ида на консултация да чуя и лекарското мнение. определено не е моето бебе това, което виждам последните 3 дни.

моля за вашите коментари от личен опит   bouquet

# 1
  • Мнения: 941
може би е период,може би се е уплашила от нещо,знам ли newsm78 децата ни поднасят такива неща,които само се чудим какво става

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Ванила, все едно описваш ситуацията при нас. Напоследък госпожицата ми е станала супер капризна и своенравна. Постоянно иска да съм до нея, да си играя с нея и ако се наложи да изляза от стаята започва да реве много сърцераздирателно. Ако пък й взема нещо, което не бива да е в ръцете й става пожар.
Според мен е период - децата ни са във възраст, в която опознават все по-голяма част от заобикалящата ги среда, любопитството им расте, искат все по-напред, все по-нагоре, да стигнат навсякъде, да опитат всичко. В същото време разширяването на светогледа може би ги плаши и искат мама да е наблизо, за да могат по всяко време да се гушнат до нея и да получат сигурността, от която се нуждаят. Като добавиш към това и никнещите зъби, които също им създават голям дискомфорт - ето ти пълната картинка.
Аз така си обяснявам нещата. Трудно е обаче винаги да се запазва спокойствие и понякога търпението ми се изчерпва. Но се успокоявам, че това е период и ще отмине. Е, старая се и да не й позволявам всичко, защото после ще стане още по-трудно с възпитанието.
Абе сложна и комплекса е работата. Но пък се учим на много неща и ние заедно с малчовците Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 723
....

фаза ли е това, какво е?...прилича ни на страх да не я оставим. но това е нашата интерпретация.....
Да, точно това е причината според мен...
И да- фаза е, която ще я израсте.... Peace

# 4
  • Мнения: 4 555
Този рев се дължи на инстинкт.
Когато бебето проходи, има голяма опасност да се загуби, ако не стои близо до майка си, затова природата се е погрижила бебето да има инстинкт да иска да бъде непрекъснато до майка си и той се засилва много в периода около прохождането.
Отминава, когато на детето му се развие мисленето достатъчно, за да може да осъзнае, че мама е просто в другата стая и може във всеки един момент да се върне. Преди това обаче нямаш никакъв начин да накараш детето да озсъзнае този факт, така че просто трябва да почакаш да порасне достатъчно, като през това време гледаш да си около него, за да няма стресови ситуации за него.

# 5
  • Мнения: 3 116
Този рев се дължи на инстинкт.
Когато бебето проходи, има голяма опасност да се загуби, ако не стои близо до майка си, затова природата се е погрижила бебето да има инстинкт да иска да бъде непрекъснато до майка си и той се засилва много в периода около прохождането.
Отминава, когато на детето му се развие мисленето достатъчно, за да може да осъзнае, че мама е просто в другата стая и може във всеки един момент да се върне. Преди това обаче нямаш никакъв начин да накараш детето да озсъзнае този факт, така че просто трябва да почакаш да порасне достатъчно, като през това време гледаш да си около него, за да няма стресови ситуации за него.

Поредният период, ще отмине  Hug Карина е дала едно много интересно обяснение, което е доста близо до здравия разум  newsm78 Не се бях замисляла  newsm78

# 6
  • Мнения: 128
За пореден път се убеждавам, че родителите притежават отличен инстинкт да усещат какво му има на детето.
В тази възраст бебето разбира, че е напълно отделен индивид от обкръжаващата го среда.
В този ред на мисли то за първи път разбира, че е напълно зависимо от благоволението на мама и както правилно сте помислили със съпруга ти става въпрос за панически страх от изоставяне защото е осъзнало колко е безпомощно без грижи от друг човек.
Хубавото е това, че е само период но се подготви още известно време да се къпеш и ходиш до тоалетната на отворена врата.
Желая ви успех.  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 1 877
мерси момичета, оказа се че миа е с лек вирус, явно от това е била кисела. почнахме сиропче и вече е по - спокойна.

# 8
  • Мнения: 3 069
След 7-я месец децата започват да изпитват страх от изоставяне.Почти съм съм сигурна, че е от това.
Просто гледай да си край нея докато премине този етап.
Аз не мога да си позволя да се изкъпя през деня например.Трябва Вики да е заспал и тогава си върша повечето домакинска работа и отделям време за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт