varianti za pileshki vodeni4ki

  • 1 485
  • 8
  •   1
Отговори
imam vodeni4ki no neznam kak da gi prigotvq .Daite idei   newsm78                             
BLAGODARQ

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Ами, мъжа на сестра ми ги прави много вкусни. Първо ги сварява, а след това ги запържва в масло. Стават страхотно мезе за бира  Laughing

# 2
  • Мнения: 577
ПРОДУКТИ:
1 разфасовка пилешки воденички
1 средно голяма глава лук
1/2 ч.ч. червено вино
1 буркан стерилизирани гъби
сол
черен пипер
шарена сол
чубрица
мазнина


 
ПРИГОТВЯНЕ:
Суровите воденички се слагат за не повече от 10 минути, колкото да се отпенят в топла вода. След това се отцеждат и се слагат да се задушат в мазнината, като се прибавя малко вода. Непосредствено след това се добавя и настъргания лук. Всичко се разбърква и се оставя да се задушава около 10-15 минути. След това се добавят нарязаните на малки парченца гъби и виното, което по желание може да разредите с малко вода. Прибавят се подправките на вкус, оставя се още малко (около 5 минути) на котлона и най-накрая се слага чубрицата.
ИЗТОЧНИК: Валентина Колева

# 3
  • Мнения: 176
Сварявам ги и след това ги панирам, стават страхотни  Peace

# 4
  • Мнения: 1 998
Аз сварявам воденичките до готовност,запържвам лук,запържвам и ориз слагам вода 1:3 за ориза ,прибавям воденичките и 1 буркан гъби
Сол,черен пипер,гъбен бульон
Вкусно и лесно! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 537
Пилешки воденички - пане

Пилешки воденички със сметана

Пилешки воденички - варианти

Салата с воденички

0,5 кг. воденички
1 прясна краставица
3 с.л. сусам
50 гр. фъстъци
соев сос
чесън

Воденичките се сваряват много добре и се нарязват на тънки филийки.  Краставицата се нарязва на полу-кръгчета, прибавя се запечения сусам /запичам го в тефлонов тиган/ , фъстъците и добавям соевия сос и чесън на вкус.  За любителите на чесъна искам да спомена че салата е вкусна с повече чесън.


# 6
  • Мнения: 1 564
Аз сварявам воденичките до готовност,запържвам лук,запържвам и ориз слагам вода 1:3 за ориза ,прибавям воденичките и 1 буркан гъби
Сол,черен пипер,гъбен бульон
Вкусно и лесно! Simple Smile
И аз така или запържени в масло.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз понякога ги правя в тавата - сварявам воденичките и после в тавата с пресен лук, чушка и доматен сок ги запичам, слагам и малко чесън, магданоз и черен пипер, сол на вкус. Страхотно мезе за вино  Simple Smile

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз сварявам воденичките до готовност,запържвам лук,запържвам и ориз слагам вода 1:3 за ориза ,прибавям воденичките и 1 буркан гъби
Сол,черен пипер,гъбен бульон
Вкусно и лесно! Simple Smile
Ще пробвам!

Общи условия

Активация на акаунт