Колко голямо бебе може да е медицинско показание за секцио?

  • 2 241
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 555
Чета темата за раждане на деца над 4-5 кг и се чудя дали размерът на бебето може да бъде медицинско показание за секцио? Преди си мислех, че е, но сега оставам с впечатление, че по-скоро не е. И ако искаш да раждаш над 4 кг бебе с операция, това се води по-скоро "по желание", отколкото по медицински показания.
Питам и защото май моят случай ще е такъв и искам да се информирам от сега какви са ми вариантите.

# 1
  • Мнения: 9 973
моя позната с 4 кг роди секцио да не се напъва,1 бебе,късогледство и си плати за ``удоволствието``!Помоли докито да пробва да те покрие да минеш тънко! Blush

# 2
  • Мнения: 114
Когато бременна та е с диоптри винаги трябва раждането да е секцио.Това ми го е казал моя доктор.А килограмите на бебето не са гаранция за секцио.Ако бебето е голямо а майката е дребничка или има тесен таз тогава раждането е със секцио.

# 3
  • Мнения: 4 447
Когато бременна та е с диоптри винаги трябва раждането да е секцио.Това ми го е казал моя доктор.А килограмите на бебето не са гаранция за секцио.Ако бебето е голямо а майката е дребничка или има тесен таз тогава раждането е със секцио.
Peace

И пак има подобна тема !!

# 4
  • София
  • Мнения: 9 098
Ами при мен се оказа, че е над 4200 - до толкова мереше ехографът и аз настоявах да пробвам нормално, но те (лекарите) услужливо ме изчакаха да дозрея до идеята за секцио- и накрая даже казаха, че съм била инат, защото не съм искала секцио.... А аз просто питах може ли нормално да се роди и никой от лекарите не каза- не може. Водиха си го секцио по медицински причини. Че то накрая даже стана и по спешност май- нещо не харесаха тоновете на бебето.
Роди се 4550.

# 5
  • Мнения: 114
Ами при мен се оказа, че е над 4200 - до толкова мереше ехографът и аз настоявах да пробвам нормално, но те (лекарите) услужливо ме изчакаха да дозрея до идеята за секцио- и накрая даже казаха, че съм била инат, защото не съм искала секцио.... А аз просто питах може ли нормално да се роди и никой от лекарите не каза- не може. Водиха си го секцио по медицински причини. Че то накрая даже стана и по спешност май- нещо не харесаха тоновете на бебето.
Роди се 4550.
Те са си имали причини да искат секцио но не са ти ги казали направо за да не се притесниш.Поне аз така си мисля.

# 6
  • Мнения: 2 807


Бебе над 4 000 - 4 200 кг е медицинско показание за секцио.
Има се предвид също и кое поред раждане е. Ако е второ или трето например според преценка на лекар може да се роди и нормално, и пак се има предвид предишното раждане/раждания.

Това, което аз си мисля че става е, че (ако нямаш уговорка с лекар, де) искат да им дадеш парички под масата, за да впишат раждането ти като секцио, поради невъзможност за нормално такова.
За съжаление така стоят нещата в нашата страна  Rolling Eyes

Успех ти желая!

# 7
  • Мнения: 2 825
Когато бременна та е с диоптри винаги трябва раждането да е секцио....

Това е само в България май  newsm78 при нас си раждаш нормално и това, също няма значение и колко е голямо бебето. Секциото винаги се решава в последния момент, ако има някакви усложнения, много рядко има планово секцио, а пожелание да не говорим.

# 8
  • Мнения: 1 230
Имам няколко познати мами, на които лекарите прогнозираха деца над 4 кг. Винаги препоръчват секцио. Счита се, че размерът на плода би предизвикал усложнения при раждането (отлепване на ретина, разкъсвания и т.н) и се застраховат. А между другото ти си помисли дали си готова да раждаш голямо бебе Grinning нормално. Има и такива мами ама не знам дали искат да повторят Sunglasses

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ще падна от написаното тук!
И бебе 3 кила може да затрудни някоя жена, зависи как е разположено и от структурата на родилката.
Аз съм с диоптри и астигматизъм на едното око. Имам 2 НОРМАЛНИ раждания. Едното бебе 4 кила, второто 4620. Имах разкъсвания, но в границата на нормалното!
И за повтарянето не ме спря, отказах и епидуралната, за което бях порицана от медицинския персонал, но потретването ме е страх да не е 5 кила  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 230
Ще падна от написаното тук!
И бебе 3 кила може да затрудни някоя жена, зависи как е разположено и от структурата на родилката.
Аз съм с диоптри и астигматизъм на едното око. Имам 2 НОРМАЛНИ раждания. Едното бебе 4 кила, второто 4620. Имах разкъсвания, но в границата на нормалното!
И за повтарянето не ме спря, отказах и епидуралната, за което бях порицана от медицинския персонал, но потретването ме е страх да не е 5 кила  Mr. Green
Имах предвид, че всеки си прави избора - ти твоя, карина - нейния. Разбира се,че има и над 5 кг. бебета родени нормално и без усложнения Grinning

# 11
  • Мнения: 207
Една моя позната роди секцио и знам , че причината беше, че бебето е 4.5 кг.

# 12
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Имах предвид, че всеки си прави избора - ти твоя, карина - нейния. Разбира се,че има и над 5 кг. бебета родени нормално и без усложнения Grinning
Въпросът беше "Колко голямо бебе може да е медицинско показание за секцио?", не ставаше дума за избор  newsm78
Няма точен размер, зависи от конкретната ситуация! В моята ситуация плод над 4500 не беше проблем  Peace Но за моя приятелка бебе малко над 3 кила беше проблем  Rolling Eyes
Същото важи и за диоптрите, не всеки с увредени очи трябва задължително да ражда секцио  Peace

# 13
  • Мнения: 4 621
Моя приятелка роди нормално сина си - 4 500. Мъчи се цяла нощ, накрая се е напожило да използват форцепс. Е слава бого, всичко е минало добре, но сега не иска да си спомня за раждането.

# 14
  • Мнения: 2 677
Голямото бебе само по себе си не е показател за секцио.
Близка приятелка роди нормално дъщеря си само с един шев, която тежеше 4 900.
Има много други фактори и показатели, които се вземат предвид, освен големината му.

Общи условия

Активация на акаунт