sladko rulo

  • 1 764
  • 4
  •   1
Отговори
Imashe edna recepta s pudra zahar,biskviti  i....za rulo deto se slagashe v hladilnika(ili frizera) beshe mnogo hubavo ,no sam  q zagubila.Moje li nqkoi  da q dade ,ako q ima ?PREDVARITELNO BLAGODARQ   helpuu

# 1
  • София
  • Мнения: 974
Незнам дали е това рулото, което имаш предвид , но все пак ето моята рецепта Hug

Сладко руло

1 коф. Заквасена сметана /голяма/
2 пак. чаени бисквити  /с дупка в средата/
пудра захар на вкус
Какао 2-3 суп. лъж. /горчиво, ако имаш най-добре Grinning/

Сметаната разбиваш с пудрата захар и какаото , с бъркалка...миксера не е необходим в случая Laughing Аз слагам около 3-4 суп. лъж с връх пудра захар, ама ние го обичаме по-сладко, затова просто опитвай докато ти хареса на сладост.
После мажеш една бисквита със сместта и залепваш, така докато стане на руло
Варианти за украса, колкото искаш....шок. пръчици, кокосови стърготини /аз слагам  от тях в сметаната/, смлени орехи, в дупката на бисквитката можеш да сложиш парченце плод или сладко, можеш да редуваш ванилена с шоколадова бисквита, или вътре сметаната да е кафява, а отвън бяла ....изобщо много благодатен десерт от към вариации Laughing

Дозата която съм писала е доста голяма, за около две рула, но в къщи това руло никога не стига и затова съм посочила тези количества  bouquet

П.С сега се сетих...ако питаш за Сладък салам, рецептата е съвсем различна...виж в Готварската книга

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 16:02 от Anim

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Аз правя ето това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=148998.0

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 260
100 г. масло
120 г. захар
2 яйца
1/2 лъжици какао
150 г смлени орехи
250 г натрошени бисквити
2 ванилии
1 чаша коняк

Маслото се разбива със захарта до побеляване.Прибавят се яйцата,орехите,какаото,ванилията и натрошените на дребно бисквити напоени предварително с коняк.Сместа се разбърква и се изсипва върху фолио поръсено предварително с пудра захар.Навива се на руло и се оставя 24 часа в хладилника.

Дано съм ти била полезна  Hug

# 4
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ето и моето:

Общи условия

Активация на акаунт