Подстригвали ли сте бебчовците и кога

  • 1 096
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
Здравейте. Чудно ми е дали сте подстритвали бебчовците и кога за първи път го направихте. Моята беба има много смешна коса, от едната страна дълга, от другата опада, та се замислих дали да не я подстрижа, но засега се въздържам. Вие хващали ли сте вече ножиците?

# 1
  • Мнения: 6 164
Уж не съм суеверна, но изчаках да направи 1 година. И то едва изтраях Crazy - отпред му влизаше в очите вече, много ме дразнеше, иначе му беше доста тъничка косата и не беше гъста, и ми беше мерак да видя дали ако я отрежа ще дръпне повече. Съвсем малко я подкъсих отгоре и отзад, 3-4 дни след Рождения ден.

# 2
  • Мнения: 4 915
Ами на каката косата й стана за подстригване чак след втората годинка, много бавно расте.  Laughing Само бретончето подкъсявах доскоро.
Беба и тя малко плешо си пада.  Laughing

Но ако детето ми имаше неравномерно дълга коса, на кичури, с по-"празни" места и т.н., бих подсригвала косичката, за да има по-приятен вид като цяло, а не да изглежда като разплетена.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 46 437
Ако не ти харесва- режи, от какво се въздържаш?
Преди да започне са седи и моето имаше плешиво петно на главата, но си я харесвам с коса, за първи път я заведох на фризьор на 2г. и 7м., само за леко оформяне на прическата Sunglasses

# 4
  • Мнения: 10 982
Рая се роди с голяма, рошава косичка. Харесвам си я така и засега няма да я подстригвам. Ще й подкъся бретончето, когато се наложи. Simple Smile

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
На 5 месеца я подстръгах с машинката 5ти номер.Тери се роди с голяма коса и беше много пораснала.Стана много сладко бебче.

# 6
  • Мнения: X
Да,когато косите им почнаха да стърчат и да висят разни кичури оттук оттам......има един период дето окапва първата косичка и покарва нова и през това време бебоците са като проскубани....та ,понеже не робувам на суеверия си ги подстригвах....С порастването ,обаче,мисията става все по трудна...и затова сега и двамата просто плачат за ножица.......

# 7
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
На мойта Плехарска няма какво да подстригвам -- УВИ!  Sad (А може би е за късмет?! newsm78) Но пък не виждам смисъл да се робува на суеверия. Те хората миглите им стрижат Mr. Green Mr. Green Mr. Green...

# 8
  • Мнения: 2 677
Подстригах го на седем месеца, защото бретонът му влизаше в очите. Много скоро смятам да повторя операцията.

# 9
  • Мнения: 522
Подстригах го още на 1месец Grinning.Косата му беше голяма ,а беше много горещо.Вратлето му все беше със ситни пъпчици.Откакто навърши 1год си ходим всеки месец на фризьор Wink.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 243
Още нямаха и един месец и им отрязах косата отзад на врата за да не се изпотяват. Peace

# 11
  • Мнения: 386
Сина си го подстригах на 5 месеца, иначе трябжаше да му връзвам опашки, но на дъщеря ми с нетърпение чакам да стане по-дълга

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Сина ми се роди с дълга и гъста коса,като възрастен човек-равномерна отвсякъде.Въпреки,че по чаршафите намирах доста косми,като цяло въобще не оплешивя,напротив.Косата му расте страшно бързо,стана около 10 см. и на всичкото отгоре се накъдри.Постоянно ми закачаха "момиченцето" .Преди три дни ни подариха машинка за подстригване и го подстригах 4-ти номер.Беше точно на 6 мес. и 22 дни.Съжалявам,че не го направих по-рано,много сладък стана.Прие процедурата много спокойно,без никакви сълзи.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 423
Подстригах го на 7 месеца, защото той си имаше доста коса. Роди се с дълга и гъста коса и постоянно се потеше в тия жеги. Много скоро трябва да повторя  newsm78

# 14
  • Мнения: 215
За първи път го постригах, когато беше на 5 месеца, защото косата му влизаше в очите. За втори път го подкастрих преди 2 дена. Момченце е и не върви да му връзвам опашлета  Wink

Общи условия

Активация на акаунт