Не иска пюре на обяд

  • 452
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 487
Здравейте  Simple Smile
От около седмица синът ми спря да яде зеленчуковото пюре на обяд. Преди хапваше 50-60 гр., а сега изяжда 2-3 лъжички и до там.
Не знам на какво се дължи. По принцип първо го кърмя и след половин - един час му давам пюре. Не вярвам това да е причината, защото преди си хапваше без проблем. Сега не иска дори тиква, която преди обичаше. Иначе следобяд си хапва плод без проблеми. Моментът в който спря да яде на обяд горе-долу съвпадна с въвеждането на второ ядене за деня-плодово пюре следобяд. Освен това по това време опитах да му дам броколи, но хич не му хареса, единия ден повърна и аз спрях да предлагам. На другия ден отказа да яде. Може ли да има нещо общо? Иначе си суче нормално, не се притеснявам, че стои гладен. Предлагах всякакви възможни комбинации зеленчуци - не иска! Да спра ли изобщо да му предлагам за известно време храна на обяд и да си му давам само следобяд плод? Моля за съвет. Случвало ли се е на някой такова нещо?
Благодаря  предварително bouquet

# 1
  • Мнения: 190
Аз съм забелязала тези причини да не си иска зеленчуковото пюре:

- гъстота, която не й харесва - обича го полутечно, без частици, които да й полепват по езика;

- температура - четох, че на бебетата им е все едно дали яденето е топло или не - но на моята дъщеря й харесва затоплено - около 37 гадуса

- не е гладна - аз я кърмех към 11 и се опитвах да й дам пюрето в 13-13.30 - сега изместих с един час по-късно и има повече апетит.

- не яде пюре, в което няма поне 50 % тиква.

Естествено, при вас може да има някаква друга причина, която ще трябва да откриеш сама. Може просто да не му е до зеленчуци на човека в момента. Успех! Hug

Има и друго нещо - зависи каква ти е целта - наистина съветът е да се кърми преди пюрето, но само ако не искаш да заместваш хранене. Тогава кърмиш и даваш няколко лъжички пюре, за да се запознае с други вкусове, освен кърмата. Във всеки случай едва ли след кърменето ще изяде 100-150 гр. пюре. Ако искаш да заместиш обедното кърмене първо даваш пюрето и след това го кърмиш, докато количеството пюре му е достатъчно за едно хранене.

П.С. Броколито го дават чак от 12 месец, но не вярвам от това да е проблемът.


Последна редакция: ср, 30 май 2007, 22:00 от Ммария26

# 2
  • Мнения: 1 440
При нас се получи нещо подобно - както си хапваше сладко тиквата и изведнъж спря даже нея да яде...както и останалите зеленчуци, а преди това изяждаше почти половин пюренце от малките. И до сега има някакви особени предпочитания към храната си. Освен това не иска да яде пюре на обяд и за това аз го давам следобяд като се наспи, а за обяд хапва кърма Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 512
I ние изведнъж отказахме твърдите храни. плачеше още като види лигавника.Сега я храня навън с твърда храна и омита всичко за 5-6 мин.

# 4
  • Мнения: 1 081
На мен Мартин ми го прави тоя номер откакто почнаха жегите-суче му се от жажда, а не защото не си иска пюрето. Давам му малко вода преди да започна да го храня. Пробвах и с кърмене, ама няма откачане от циците:)

# 5
  • Мнения: 285
Според мен ти отказва зеленчуците по простата причина, че е опитал плодовите пюрета....те са много по-вкусни и сладки. Аз за това се чудя кога да въведа плодовете, за да не ми откаже зеленчуковите.Защо не пробваш да не му даваш няколко дни плодове и да видиш дали пак ще прояде зеленчуци.
Успех

# 6
  • Мнения: 1 298
Към 8 месец дъщеря ми също отказа пюрето на обед. Повече от 2-3 лъжички не изяждаше. Моето обяснение е че след каша за закуска не и се яде пюре, идва и много.
Това което аз направих е - давам пюрето за вечеря към 6.00-6.30 и така го яде без проблем.

# 7
  • Мнения: 46
Моето слънчице също отказа пюрето за обяд. В началото започна да не яде всичко, и аз реших, че е заради предложено пюре, което не му харесва (а такива вече има доста), но постепенно отказа да яде и тези, които обожаваше и хапваше по цяло бурканче. Сега спря да яде и плодови. Мисля, че е от зъбоникненето, макар още да нямаме зъбче, но няколко са на път. Само като види лъжицата и започва да върти глава. Днес с много увещания и малко насилие (за да пъхна лъжицата в устата и да опита какво му предлагам) изяде 2 лъжички пюре от ябълка, а вчера е бил само на кърма, нищо друго не яде.
Да не би и при вас да има нещо такова?

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Оправихте ли храненето с пюре? И ние имаме същия проблем. Кажете как!

Общи условия

Активация на акаунт