варицела и херпес зостер?

  • 6 930
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 878
момичета, здравейте! имам питанки Confused
племенницата ми се разболя от Варицела днес, Ники преди два дни си игра и нацелува хубаво с нея, очаквам включване и от него. разбирам, че инкубационния период е между 10 и 21 дни. може би е малко нелепо вместо да се притеснявам от болестта аз да се ядосвам, че вероятно ни пропада морето в началото на юни. но все пак да попитам. колко време след прекарване на болестта не трябва да се излага детето на слънце?

и едно въпросче за херпес зостер имам...когато си прекарал в миналото варицела както е случая с мен и мъжа ми и имаш контакт с болен голяма ли е вероятността да получиш херпес зостер? или не съм схванала правилно от прочетеното в нета newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 844
Синът ми също кара в момента варицела. Не са ми казвали че не трябва да го излагам на слънце. Като излязат първите пъпки карантината е девет дни, докато и последната пъпка не образува коричка. Ако си прекарала варицела не можеш да се заразиш с херпес зостер от сина си. Вирусът така или иначе все още е в теб, само че в латентно състояние. Може да да се активира херпес зостер при спадане на имунитета. Или ако се заразиш от херпес зостер  може да прекараш варицела ако не си я преболедувала. Надявам се да съм обяснила добре.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 878
мислиш ли, че не мога да се заразя от херпес зостер след прекарана варицела? защото прочетох следното тук http://www.puls.bg/cat/84/herpes_zoster_issue_260.html: Възможно е по-рядко херпес зостер да се развие при възрастни след контакт с деца, болни от варицела. Контактът с индивид, болен от херпес зостер не предизвиква същото заболяване у възрастни, боледували от варицела в миналото.

сега на кое да вярвам? newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 3 878
още нещичко да питам - ако синът ми се е заразил след колко дни ще е заразен, когато избият пъпките или вече е заразен за околните дечица?

# 4
  • Мнения: 46 438
още нещичко да питам - ако синът ми се е заразил след колко дни ще е заразен, когато избият пъпките или вече е заразен за околните дечица?

В сайта, който си посочила, пише и за инкубационния период  Peace

Интервалът от контакта с вируса до изявата на първите симптоми на заболяването се нарича инкубационен период. Инкубационният период на варицелата е от 11 до 23 дни, най-често около 14 дни.

Вирусът се отделя в носоглътъчния секрет и течността, изпълваща мехурчетата на обрива, което прави болния заразен и опасен за околните в периода от 5 дни (най-често ден-два) преди появата на първите обривни единици, до 5-9 дни след появата на същите. Обикновено когато обривът се покрие от характерните корички, болният престава да бъде заразен. Болни с болестно променена имунна (защитната за организма) система могат да бъдат заразни по-дълго или по-кратко време.


# 5
  • София
  • Мнения: 3 878
благодаря ти, Никол, това не го бях видяла bouquet

# 6
  • Мнения: 1 849
Можеш а се разболееш от херпес зостер след като си изкарала варицела. При нас стана точно по този начин. Вирусът се активира само като се отслаби имунната система. Съпругът ми се разболя по този начин, сега е болна дъщеря ми и лекарката казва, че синът ми двадесет дена ще е още в карантина без да се е разболявал...

# 7
  • Мнения: 1 983
Аз бях болна от херпес зостер преди месец и половина.Преди да ми избият раните и след това бях в контакт с Вики (според "умните" доктори не е заразно).Дори едната вечер спахме заедно, лице в лице.Е, не се зарази.Но що нерви изхабих да я мисля. #Cussing out

# 8
  • София
  • Мнения: 3 878
 migito, от какво са се разболели мъжа ти и дъщеря ти - от варицела или от херпес зостер? и това вследствие на варицела, която член в семейството е прекарал или просто единия се е разболял от херпес зостер и е заразил околните? /нали уж не ставало по този начин?/

# 9
  • под тепетата
  • Мнения: 9 176
От това, което съм чела мога да споделя накратко следното:
 От херпес зостер се разболяват само прекарали преди това варицела.В нервните окончания остават вируси,които се активират при отслабена имунна система или стрес.Затова обрива при тях е по  засегнатия нерв, а не по цялото тяло (като при шарката).Заболелият от херпес зостер може да зарази околните с варицела.(ако не са я карали)

# 10
  • Мнения: 9
Здрасти и от мен. Аз заведох сина си на море миналата година на третия ден откакто избиха пъпките. От морската вода и слънцето след още два дена вече пъпка не се виждаше а другите избиваха малки , малки. Като казах на докторката че тръгваме тя каза - акъл нямате. А за зостера всеки преболедувал някога от варицела носи вируса , който може да се активира в даден момент , но не и при контакт с болен от варицела. Баща ми в момента е такъв херпес зостер. леко искарване на варицелата.

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 20:23 от didka76

# 11
  • София
  • Мнения: 1 095
Аз карах херпес зостер преди няколко години. Не съм чувала за варианта от варицела да се развие херпес зостер. Но от херпес зостер, ако не си каралб варицела почти сигурно е, че ще я изкараш.

Тмоите трима мъже я прихванаха от мен, че и половината група в детската градина. Естествено разбрах за това следствие доста по-късно. Отидох веднага на лекал, но как не се сети да ме предупреди - нямам си на идея.  Sick Ако знаех, поне щях да се опитам да ги предпазя. Можеше да не се получи, но опит щях да направя.

Общи условия

Активация на акаунт