Писна ми от здравната система в България!

  • 599
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 655
Здравейте!ох от много неща мога да се опла4а, но в момента съм разо4арована от тези нови здравниЕВОПЕЙКИ КАРТИ!
та тези ми ти карти са написани на латински, но име,презиме фамилия в смисъл кое име какво е и кой номер какъв е/ са на кирилица и етествено в еропа докторите не знаят български и единственото нещо което минава при докоти който са познати са звезди4ките на европейския съюз!
не мога да повярвам, все ще я свършим като ку4ето на нивата ей! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 1
  • Мнения: 941
какви са тези карти?

# 2
  • Мнения: 2 821
Когато се съчетават Европейската и Националната здравноосигурителна карта, данните от ЕЗОК се разполагат върху лицевата страна, а данните от Националната карта - върху обратната страна на картата. Наличието на електронен чип или магнитна лента засега не са задължителни. За текста на данните върху ЕЗОК се използва стандартизиран език, което ги прави четивни във всички страни-членки, независимо от съответния национален език.
повече - тук

# 3
  • Мнения: 1 655
исках да кажа че в германия ако аъ не кажа на доктоеа кое е първо и кое фамилно име той нама как да раъбере, или дана на издаване и валидност!поясненията да на български!което е глупаво,след като ще ги ползваме в европа защо пише на български????????//

Общи условия

Активация на акаунт