Дървена кошарка или кошарка за игра и спане?

  • 4 385
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Здравейте мами! След няколко месеца наближава момента да ставаме мама и тати и започнахме да мислим какво ще трябва да му вземем на малкото човече. И така от много гледане и разглеждане сме пред големия въпрос на какво ще спи. Живеем в гарсониера и не можем да си позволим нещо с големи размери. Двоумим се между обикновена дървена кошарка и такава с две нива за игра и спане (много свежарски). Някак си ми се виждат нестабилни вторите и затова търся съвети тук. Вие от опит какво бихте ме посъветвали? Предварително ви благодаря!  Hug

# 1
  • Мнения: 3 069
Ние се спряхме на дървено легълце с решетка.
Мисля, че са по-стабилни но нека и други мами се изкажат.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 079
Имаме и двете като вариант, всяка има своите плюсове и минуси (като всяко нещо, де).
Лично аз съм доволна много от сгъваемата, освен, че е много красива и е доста стабилна (имаме Кангару), лека, може да се мести навсякъде, не заема практически много място, улеснява те при пътуване и пр. Голямо удобство. Стандартните легълца са удобни, но и кошарките вършат работа, нашата я взехме късно (не сме ползвали 1 - то ниво като за новородено и плота за повиване), а ми се струва голямо удобство и улеснение. Щом сега устоява на подскоците и изправянията на моя бандит, определено не е толкова паянтова, за колкото я мислех. Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 2 967
ГЛасувах с втора опция Simple Smile

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
С обикновена дървена кошара сме.Доволна съм,но все пак не съм иамала другата и не мога да направя сравнение.

# 5
  • Мнения: 198
Имаме и двата варианта. Адски доволна съм от сгъваемата,която е у дома. А когато ходим при майка ми използваме дървена. Там се притеснявам да го оставя да си играе в нея защото може да се удари, а в тази на бертони нямам такива притеснения. Това, че е по-компактна е ясно. Когато си избирах легълце едно от нещата,който ме наараха да се спра на сгъваемото беше това,че ще го ползвам само 2г и след това ще правя стая на бебко, а ако то е дървено ще ми е жал да го изхвърля от употреба.
Според мен сгъваемото е по-добрия вариант.

# 6
  • Мнения: 620
Това, че сте в гарсониера, е най-важния фактор в това обсъждане! И аз живеех в гарсониера, когато имах бебе. Колкото по-малко вещи имате, толкова по-добре, по-малко вещи означава повече пространство, а значи и повече лично пространство за всеки, което означава повече спокойствие и от там повече взаимна терпимост (битови условия са развалили не едно семейство).
Ние имахме обикновено дървено легълце, кой му казва кошарка, кой креватче, а бе - бебешко легло с решетки. Не сме имали специална кошарка за игра по гореописаните причини основно. Когато доеде възрастта за игра извън леглото, аз просто постилах одеяла на пода и заграждах с налични мебели пространството около одеялото така, че да не може детето да излиза от там. Това е. След това настъпва момент, когато детенцето е открило удоволствието от скоростното предвижване на четири крака и тогава и да имате кошарка, не можете да го задържите вътре, защото ще пищи и вика, че иска да излезе и да изследва света и тук е най-добре за развитието му да му предоставяте тази възможност. Този етап от израстването на детето е най-отслабващия за майката Simple Smile Голямо тичане пада!

# 7
  • Мнения: 305
Имаме дървено легло за спалната и подвижна кошара за хола.
С детето се местихме от стая в стая, и двете са ми еднакво удобни, а подвижната е много удобна за игра, докато мама има нужда от време за да свърши нещо например.В нея се научи да пристъпва и да се изправя.С подвижната кошара е страшно удобно и за пътуване.Вече подвижната я ползваме само при пътуване, но знам че детето ще спи в неговото си легло и че няма да изпадне или такива неприятни моменти.

Щом сте в гарсониера значи нямате много свободно пространство.Ако искате пробвайте с подвижна кошара.Ако все пак не си доволна ще вземете по-късно дървена и за път ще си позлвате подвижната.Има приятели които заради малкият апартамент избраха подвижната и децата им спяха в тях до 2-3 годишна възраст.
Нашата е на Чиполино и съм доволна.Стабилна е , има си и плот за преповиване.

Леко раждане и добър избор на легълце!

# 8
  • Мнения: 1 117
Нашето е дървена кошара с решетка - и баткото ни спеше в нея до раждането на бебо. Стабилна е. То детенце пак може да си играе след това в нея

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
Нашта е сгъваема и съм много доволна. От нея направо на голямо легло я прехвърлих, а сега ще си я ползвам отново за бебето.

# 10
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз съм за кошарите за игра и спане-красиви, леки ,удобни , практични!При сегашните каскади ,които прави синчето ми ако беше дървена кошара щеше да е вечно с цицини!

# 11
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ние купихме хубава дървена кошара, която се трансформира в детско легло и смятаме да си я ползване поне до 7-8 год. (ако до тогава не се появи друго бебче Mr. Green)
Смятам че това е по добра инвестиция.Като сожа обиколниците пак няма как да се удари.
Разбира се удобството на сгъваемите е ясно при пътуване, но не се ползват дълго.

# 12
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Аз взех дървена кошара с решетка, от люлеещите се  Peace

# 13
  • Мнения: 2 677
Купихме стабилно дървено креватче за спане. Сега порасна и взехме и сгъваема кошара, която му е предназначена за игра. И двете си имат своите предимства.

# 14
  • Мнения: 595
определено дървена
моя бесен син е на годинка и пластмасовата вече е счупена непоправимо

Общи условия

Активация на акаунт