Зацапване преди цикъл

  • 42 659
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 937
Здравейте, момичета!
От година- две насам цикълът ми нещо се измени - не ми идва както обикновено  изведнъж и обилно, а 3-4 дни преди да ми дойде имам бледорозово зацапване. Когато това започна да се случва все още не мислехме за второ дете и не ми направи впечатление, с времето свикнах на този цикъл.  Но ето, че вече година бебето не се получава и започнах да си мисля, че има нещо нередно в цикъла ми. Въпреки че съм споменавала на няколко гинеколози за това зацапване и те нищо не са ми казвали. Порових се из нета и прочетох, че подобно зацапване обикновено е признак на нисък прогестерон. Затова си пуснах хормонални изследвания - оказа се, че прогестеронът ми си е съвсем наред и в никакъв случай не е нисък.
Установи се обаче почти невероятно висок тестостерон - 18,4.   Shocked Тепърва ще се установява дали не е лабораторна грешка.
Пролактина ми е в норма.
А ФСХто е доста по-високо от ЛХто. /Четох, че при ПКЯ е обратното.../
Нямам никакви симптоми на висок прогестерон и никога не са ми казвали, че имам кисти - а последните месеци са ме гледали няколко пъти на ултразвук...

Със сигурност ще се консултирам и с доктор, но още не съм решила към кой точно да се обърна.

Има ли сред вас такива със сходни на моите проблеми?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
При мен се получава такова зацапване,но не винаги и е кафеникаво.И аз съм чувала за прогестерона,но наскоро разбрах,че можело да се дължи това зацапване и на полип #CrazyДокторът ми каза,че нямам такъв,но в крайна сметка пак не ми стана ясно от какво е това зацапване.Като съм изследвала преди прогестерона ми е бил наред,но беше отдавна,сега не знам как е.

# 2
  • Мнения: 4 324
Здрасти,

На кой ден от цикъла и от овулацията изследва прогестерона?

# 3
  • Мнения: 8 937
Прогестеронът го пуснах на седмия ден след ову. Понеже моята е малко по-късна - на 24 ден.
А останалите хормони - на 3 ден.

# 4
  • Мнения: 820
Аз също имам подобно зацапване, според моята лекарка се дължи на полип в матката. При мен  стойностите на прогестерона са в норма. Края на юни ще правя хистероскопия за премахване на полипа. Дано и зацапването изчезне заедно с него.

# 5
  • Мнения: 8 937
Дидка, а някакви други симптоми имаш ли за тоя полип? Прекалено обилен или болезнен М? Изобщо как се установява полип????  И пречи ли на забременяването?

# 6
Откакто цикъла ми се появи за първи път, съм с кафеникаво зацапване преди цикъл. Случвало се е и да е по седмица време. Ходила съм на хиляди доктори. Честно казано хормони съм пускала, само че по повод на ПКЯ. Имала съм на два пъти полипи, но ми ги махаха. Цикълът ми не беше от най- редовните, но нали имах и ПКЯ. И аз много се бях притеснила дали ще забраменея, но докато се маех и ходих от гинеколог на гинеколог, взех, че забременях. Но в началото имах проблеми. Появяваше ми се пак това кафеникамво зацапване, което застраши бременността ми. Тогава се появи една гинеколожка (да е жива и здрава), която каза, че това е прогестеронов недостатък. Изписа ми хапчета и така успях да запазя бременността си и да родя живо и здраво дете. Сега като се замисля, по- добре това нещо да се оправи навреме, защото дори и да забременееш, може да се получи като при мен Аз имах късмет, де.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Охлювче,как ти откриха полипите?

# 8
  • Мнения: 820
При мен симптомите са много обилна менструация със съсиреци и зацапване. Болки имам, но това е откакто се помня. Полипа на мен ми го откриха при ултразвуков преглед, но не всеки лекар е добър на ултразвук. По стечение на обстоятелствата последната година ме гледаха поне 10 различни гинеколози и само двама успяха да го забележат.

На забременяването може да пречи, а може и да не пречи. Зависи къде е разположен, колко е голям - само лекар може да прецени.

# 9
  • Мнения: 8 937
Моето зацапване не е кафеникаво, а бледорозово.
Цикълът ми си е съвсем редовен, но не на 28, а на 30 дни.
Точно заради съмнение за недостиг на прогестерон си пуснах хормонални изследвания, но се оказа че не е такъв недостиг...   newsm78
 

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Моята менструация е оскъдна и се "надявам" да е заради прогестерона това зацапване,пък и щом двамата доктори,които съм посещавала,не вижат полип,силно ми се иска да им вярвам.А аз за три години всеки месец по няколко пъти ме гледат с ехографа Laughing
П.П. Правя повече кекс с ехографа,отколкото със съпруга ми

# 11
  • Мнения: 820
utro77, колко дни преди цикъл ти е зацапването? Лекари са ми казвали, че 1-2 дни преди цикъл е нормално. Моето зацапване е 5-6 дни преди цикъл и толкова след цикъла, тъмно кафяво на цвят. Ако е до 1-2 дни не го мисли.

# 12
  • Мнения: 8 937
Различно - 3-4-5 дни.
И това е преди всеки цикъл от година - две насам.
Преди това никога не ми се е случвало.

# 13

Охлювче,как ти откриха полипите?

Само да отбележа, че полипите ми бяха два, но на шийката на матката, а не в кухината. В кухината се откривало само чрез лапароскопия. Така ми каза един гинеколог. А иначе моите ми ги откриваха на рутинен преглед на магарето, с просто око. Махаха ми ги чрез изгаряне. Казаха, че периодично се появявали. Воите бяха като глава на топлийка.

# 14
  • Мнения: 1 950
Аз имах полип, който ми отстраниха с хистероскопия. Нямала съм обаче никакви зацапвания, цикъла ми е бил нормален, понякога обилен но нищо притеснително. Доктора имаше съмнения от УЗ прегледи, но чак на хистероскопия се установи със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт