Май сме алергични към банана:(

  • 6 100
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Лошо, момичета, много лошо!Това е най-достъпният в момента на пазара плод, Ники го обожава, направо като ме види, че ям почва да креши и да си иска Stuck Out Tongue , а се оказва май, че от него се изрива по бузките.Гледам аз преди две-три седмици едни пъпчици, тъкмо му бях дала банан, две-три хапчици от моя.Понеже си записвам, установих,че всичко друго вече беше го ял, само банана -  нов.Повече не му дадох.Не мога да кажа, че пъпчиците изчезнаха напълно, има все пак някаква грапавина по бузките, но действително може и да е просто изпръхнало, то май на всички бебоци са така, като ви чета.Преди няколко дни пак се пробвах с банана - 2-3 хапчици.На втория ден му дадох половин банан с ябълка.На третия се събудохме с нови ситни бели пъпчици по бузките и покрай ушите Sad Направо се изяждам от яд!Наистина ще да е от банана.А нали уж го препоръчват като плод за захранване, т.е. хипоалергенен?Има ли други майки тук с подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 5 713
Ами и при нас излезнаха едни пъпчици около вратлето, но не такива както ти описваш. И аз реших че са от банана, тъй като 3 дена един след друг й давах в комбинация с ябълка/ бананът беше суров/. Спях го за една седмица. Онзи ден й дадох и няма засега ядове. В темата на Пела с анкетата четох, че трябва да се внимава т.е. да не се прекалява с даването му поради непоносимост към него от някои деца.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 291
И ние имаме проблем с банан... а Али толкова го обича  Close
Като и дам баначе, бузките почервеняват, много и кожата по ръчичките и крачетата става грапава на места...

# 3
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
банана алергизира- аз не бих го препоръчала при захранване на бебе, освен това е богат на белтък който товари нежните бебешки стомахчета. Като му се изчистят пъпчиците му дай пак но в скромни количества и не по често от веднъж на четири дни. Съжалявам че ще лишиш дечко от любимия му плод, но както се избягва глутена така се избягва и банана.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Бананът хич не е хипоалергенен - съдържа хистамин, доста деца реагират на него. Особено за начало на захранването и аз не го препоръчвам.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Аууу, в каква дълбока заблуда съм била Imp Да се знам и аз в читанката, уж все информирана, накрая се изложих яко Embarassed А кое друго съдържа хистамин, че да внимавам?

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Доматът.

# 7
  • Мнения: 2 807
Цитат на: belinda
А кое друго съдържа хистамин, че да внимавам?


Доматът също съдържа.
Ако решиш да го пробваш - но по-добре изчакай още поне два месеца, първо - термично обработен и ако не даде реакция - пресен.
Реакцията от домата би трябвало да се появи до 1/2 - 1 час след приема - в повечето случаи се изразява в обрив (малки червени пъпчици) около устата и брадичката - няма как да го сбъркаш с обрив от друго.

А за банана - може след известно време пак да пробваш, но първо от пюре - чела съм някъде, че като е обработен, вероятността бебо да НЕ реагира е голяма.

Дано, когато пак пробваш - не даде реакция.
Успех!

# 8
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Може да не сте алергични към банана,просто както казаха другите момичета е много трудно смилаем.А по тялото имахте ли пъпчици?Акото ако е било добре(нормална консистенция,без слуз),няма място за притеснение,просто давай по-рядко банан,по възможност не в суров вид(за алергични,каквито сме ние,е препоръчително плодове без термична обработка,чак след 8-9 месец) Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Такаааа.....положението се затяга Imp Откакто писах предния път не сме яли банани - нито той, нито аз, а пъпчиците си стоят.Какво става?Някакви идеи?Тези дни е ял само неща, дето ги яде от много отдавна - картофче, тиквички, ябълки и круши.В недоумение съм.Възможно ли е все пак да е от банана, но да изчезва бавно?Или щом седи вече няколко дни, значи е от друго?Няма никъде по телцето нищичко, акото си е нормано...не знам вече какво да мисля.А възможно ли е от зъби да се изринат бузките, а не само да се зачервят?Защото може горните да пробиват, гледам че все си чеше венеца, а и долните съвсем наскоро пробиха...Ох, не знам вече ooooh! Накрая ще го оставя само на кърма докато тръгне на училище, да ми е мирна главата Laughing  Laughing  Laughing

# 10
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ами ние като направихме алергия,бяхме "на диета"(само на кърма) по препоръка на лекарката и в рамките на тези 2 седмици обрива изчезна,ама при нас беше по цялото тяло и много упорит.Ако е алергия,по скоро е контактен дерматит,щом няма други прояви,но разбира се не поставям диагнози.
За зъбките-напълно е възможно да е от това,така че не се товари излишно Wink .

# 11
  • Мнения: 3 379
Виж, не се притеснявай, бананът съдържа хистамин, който е проводник за алергичната реакция. Т.е. може да не е реакция към банана, а към нещо друго, за което бананът е помогнал да се "надигне"... Уф, че обяснение! Може и да е чувствителен към самия банан, разбира се. Може и да са му зачервени бузките от вятъра навън. Може да е от много неща...

Алергичната реакция ще се прояви по-сериозно, не само от няколко пъпчици по бузките. Гого също е чувствителен към банана, просто го давам по- рядко, отвреме навреме му излизат и пъпчици. Но, както казва нашата педиатърка, която е алерголог и привърженик на кърменето и късното захранване, "една птичка пролет не прави", т.е. няколко пъпчици алергия не правят. Просто внимавай!

Общи условия

Активация на акаунт