Кърмене и вадене на зъб

  • 7 586
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 051
Бързи съвети моля!

Съвсем млада мама, бебе на 2 седмици, кърмят се много добре...логично няма време за нет.
Тя отдавна влачи проблем с мъдрец, не търпи отлагане и утре ще и го извадят.
Ще спре за 6 часа да кърми след упойката, но после?

Съвместими антибиотици с кърменето е питанката.
Разни билки за затваряне на раната в устната кухина (не тетра, тук я няма), давайте идеи!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 808
Няма нужда и от упойката да спира да кърми. Достатъчно е зъболекарят да знае, че кърми. По принцип упойките са местни и съвместими с кърменето (питала съм моята зъболекарка).
АБ - има много. Лекар ще й изпише.
Билки - не знам, съжалявам.

# 2
  • Мнения: 2 051
Няма нужда и от упойката да спира да кърми. Достатъчно е зъболекарят да знае, че кърми. По принцип упойките са местни и съвместими с кърменето (питала съм моята зъболекарка).
АБ - има много. Лекар ще й изпише. Билки - не знам, съжалявам.

Общото ни предположение с нея, че ще и изпишат общоприетите за случая антибиотици, а дали са съвместими  Rolling Eyes
На хирурга изобщо не му дреме за това, че тя кърми, току-що  и е казал, че трябва спре за 24 часа  Crazy

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 808
Общото ни предположение с нея, че ще и изпишат общоприетите за случая антибиотици, а дали са съвместими  Rolling Eyes
Даже така да е, само зъболекар или лекар може да й предпише АБ Confused А впоследствие можете да го проверите в е-лактансия и да видите съвместим ли е и какви алтернативи има Simple Smile

# 4
  • Мнения: 690
Може спокойно да си кърми след упойката Party Хирурга, трябва да се съобрази, че тя е кърмачка. Нищо не му пречи да изпише антибиотик, който няма да навреди на кърмата Tired
 

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
На мен ми вадиха мъдрец и не пих антибиотик, хем беше мъчно вадене и го вади на 2 пъти.
Между двата "сеанса" имаше 2 седмици и нищо не ми стана. Първия път зъба се счупи и остана парче, та с парчето изкарах 2 седмици. Втория път го доизвади и пак не пих антибиотик.
След 3 ден може да се жабуркаш със смрадлика, лайка или сандрин. Важно е и как почисти мястото.

# 6
  • Мнения: 2 381
Oткакто кърмя, ми извадиха 2 мъдреца.С първия нямах проблем, но след изваждането(оперативно) на втория се наложи да взимам АБ, даже 2.И двата бяха съвместими с кърменето.Проверете в сайта по акт.съставка.

# 7
На мен вчера ми извадиха мъдрец. Упойката е напълно съвместима с кърменето. Заради топлото време ми биха мускулно инжекция урбазон и спрях да кърмя до сутринта на другия ден. Важното е да се слага много лед на мястото, за да не се подуе, ама наистина постоянно и може да не се взема антибиотик. Аз ще ходя в чужбина и за всеки случай пия и антибиотик. Изписаха ми "оспексин" от 1000 mg на 12 часа, напълно съвместим с кърменето е - пише го в листовката, а за всеки случай питах и педито и тя потвърди. След втория ден се започват промивки с тетра, лайка.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 654
Дано не съм закъсняла прекалено много с отговора. На мен ми се случи същото съвсем скоро, търпях го проклетия мъдрец повече от 6 месеца, защото дъщеря ми е изключително кърмена и не желаех да я отбивам заради това. Докато вдигнах температура една нощ и на следващия ден отидох и го извадиха по спешност. Хирурга беше много разбрана и се съобрази с това, че кърмя, постави ми лидокаин минимална доза, това е локален анестетик и не влияе на кърменето, така че не пропуснахме дори и едно кърмене. Тя прецени, че не е нужно да ми изписва антибиотик за последващо лечение, промивах няколко дни с тетра, лайка и готова вода за уста от аптеката Елудрил. Истината е, че вероятно поради упойката, а може би и от температурата, която поддържах 2-3 дни, кърмата ми намаля осезаемо, но решихме проблема с по-често кърмене и беба беше доволна и сита.
Успех на мамчето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт