ОРИЗ СЪС ГЪБИ

  • 12 126
  • 7
  •   1
Отговори
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Мамчета, кажете как правите оризче с гъбки Laughing

# 1
  • Мнения: 24
Нарязвам праз лук или кромид слагам го да се задуши,след това добавям гъбите.Към всичко това добавям малко домати и моркови и накрая слагам ориза,(за ориза ако сложа 2 чаши ориз 6 вода)Слага се да се пече.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
500 гр. гъби
1 чаена чаша ориз
1-2 глави лук
2 гъбени бульона, черен пипера, джоджен, магданоз, копър
Гъбите се сваряват и се нарязват на филийки. Лука се нарязва на филийки и се задушава в олио плюс малко водичка. Когато е готов се добавя ориза и се бърка докато стане "стъклен". В тавичка, поръсена с малко олио, се изсипва ориза с лука и се добяват гъбите, слагат се подправките и гъбените бульони и се сипват 3-4 чаени чаши топла вода (използва се и водата в която са вряли гъбките). Пече се около 30-40 минути.

# 3
Аз не слагам лук.
1 пакет гъби(300-400гр.)
1 ч.ч ориз
Задушавам ориза и прибавям нарязаните гъби,заливам с 4 ч.ч.вода,малко чер пипер и пека.Става бързо и вкусно eat

# 4
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Anonymous
Аз не слагам лук.
1 пакет гъби(300-400гр.)
1 ч.ч ориз
Задушавам ориза и прибавям нарязаните гъби,заливам с 4 ч.ч.вода,малко чер пипер и пека.Става бързо и вкусно eat

  Embarassed Аз съм госта Embarassed

# 5
  • Мнения: 3 562
Аз също не слагам лук като buubinka,
но с една разлика - първо задушавам гъбите - да пуснат сокче и след това добавям ориза.

# 6
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
бЛАГОДАРЯ ВИ МАМ4ЕТА 6ТЕ ПРОБВАМ

# 7
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Вчера видях на магазина някакви консервирани китайски гъби и експериментирах с тях (за празника уж). Не им запомних името, но са едни дребнички, превода беше пънчушки. Станаха страхотно с ориз.

Общи условия

Активация на акаунт