Повръщане при кърмачето.

  • 1 423
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 344
При много кърмачета се наблюдава така нареченото хабитуално повръщане.
Регулацията на отваряне и затваряне на горния отвор на стомаха,наречен кардия,е несъвършена в ранната кърмаческа възраст,дори до една година след раждането.Съдържанието на стомаха лесно може да проникне обратно в хранопровода при притискане на корема,при колики и при поглъщане на въздух по време на хранене.Връщането на малко количество течна храна в устната кухина и извън нея се означава като рефлукс,а изливането на голямо количество стомашно съдържимо се нарича повръщане.Безобидни са тези състояния които не са много чести и не водят до задържане на теглото. Sad
Аз имам дъщеричка на 5 месеца.Тя започна да повръща още когато беше на един месец.Тогава аз спрях да я кърмя защото кърмата ми много намаля и на бебето не му стигаше.Започнах да я храня с Фризолак но от него започна да повръща страшно много.Консултирах се със специалист и започнах да я храня с Фризовом.От него също повръща но по-малко.Лекарите ми казаха че не е сериозно и ще се оправи до годинка.Вече ядеме и твърда храна - пюрета и кашички и повръщането започва да намалява.
Написах тази тема защото много кърмачета имат такова повръщане.
Ако и вашето бебе е едно от тях напишете с какво го храните и въобще как процедирате за намаляване на повръщането?Ако му е минало на колко месеца е било бебчето?Също така за мнението ви по темата. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 173
Ох, ами ние сме с този проблем от скоро. Никога не ми е повръщала, а сега сме на 4 и половина и започна да връща по малко храна и то не веднага след хранене, а няколко часа след това. Немога да си обясня какво е причината. Хрумва ми да е млякото, макар че не би трябвало.Бяхме на НАН ХА, а сега сме на НАН 1, все пак е същата марка.
Дано повече мами пишат по нещо.

# 2
  • Мнения: 344
Смени млякото или отидете на лекар.Аз мойта пак ще я водя защото започна да бълва още повече и даже се дави. Cry

# 3
Ние сме с този проблем от както сме се родили какво ли не опитахме и сега
лекарката ни изписа Фризовом по 30мл. на хранене тъй като той набъбвал в стомахчето и не позволявал на храната да се бърне обратно. А ние още се кърмим

# 4
  • София
  • Мнения: 1 433
Ние започнахме да поръщаме към края на първия мес, но педито каза че няма проблем защото си наддава добре. Храната не й оказваше по-различно влияние, просто си течеше след всяко хранене и така докато почнахме с кашите и пюретата. Т.е. спря да повръща като почнахме с гъстите храни. Дотогава вечно си ходехме с лигавници и стоеше в полулегнало положение на люлка и пак връщаше. Но не й се отрази на теглото. И сега напр. ако се смее много започва да хълца. Педито каза че й е по слабо "отвора" на стомахчето. Незнам дали точно така се казваше.

# 5
  • Мнения: 61
На 2 месеца и половина е моята дъщеричка.Кърмих я някъде месец и после започнахме с Фризолак.Но започна да  повръща и лекарката каза да го смесвам с Фризовом.Намали повръщането, но не много. От десетина дена сменихме млякото и взехме Аptamil AR, който е за повръщане и от него наистина спря.Но лекарката каза да вземем вече  Аptamil 1. Но вече 2 пъти яде от него и пак повръща. Незнам защо не е хубаво да яде Аptamil AR по продължително, според нашата лекарка.Някой ползвал ли го е.

# 6
  • София
  • Мнения: 22
Дъщеря ми е на почти 4 месеца и не е спирала да повръща откакто сме на нан 1, вече 2 месеца. Педиатърката не ми казва да направя нещо по въпроса. Аз обаче се притеснявам, защото тя не наддава много на тегло. Роди се едричка 4 кг., а сега не е стигнала пълни 6 кг. На нейната възраст сестра й вече беше над 6кг. Аз също мисля, че ще спре да понръща, когато започнем с твърда храна, но не съм сигурна дали да не пробвам още сега с картофено пюре. Все пак остават няколко дни докато навърши 4 месеца.

# 7
  • Мнения: 34
Дъщеря ми също повръщаше като бебе,но педито ни каза да даваме Фризовом и повръщането спря.

# 8
  • Мнения: 9 973
 Shocked и ние така-смесено хранене с Фризолак ooooh!мъжа ми е взел 7 кутии ooooh!

# 9
  • Мнения: 344
Да ви се похваля.Вече от 1 месец мойта дъщеричка неповръща.Това нейното повръщане я мъчи 9 месеца и сега всичко е наред.То не бяха лекарства не бе чудо.Последното лекарство;което пи беше от Германия;тъй като няма внос в България а от Българските лекарства нямаше ефект.Казва се Мотилиом.Много добре й подейства и от него повръщането й намаля.И така постепенно повръщането спря.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 617
На 2 месеца и половина е моята дъщеричка.Кърмих я някъде месец и после започнахме с Фризолак.Но започна да  повръща и лекарката каза да го смесвам с Фризовом.Намали повръщането, но не много. От десетина дена сменихме млякото и взехме Аptamil AR, който е за повръщане и от него наистина спря.Но лекарката каза да вземем вече  Аptamil 1. Но вече 2 пъти яде от него и пак повръща. Незнам защо не е хубаво да яде Аptamil AR по продължително, според нашата лекарка.Някой ползвал ли го е.
За първи път чувам, Аптамил АР не се препоръчва за по-дълъг период  newsm78. Дъщеря ми също много повръщаше. пробвах и с Фризовом, но ефект почти никакъв. С Аптамила се родих! Давала съм го гоге долу до 7-8м като последния месец само вечер, защото тя си ядеше от детската кухня през деня. Тогава го намирах много трудно, а сега ваче виждам, че не е такъв дефицит.

# 11
  • Мнения: 506
и ние повръщахме до 7ия месец при всяко усилие да се изправи,сега ,когато се храним с по-твърди храни вече нямаме такъв проблем.Иначе започна още в началото да повръща,но наддаваше добре,кърмен е до 8ия месец,мисля,че за всичко е "виновна" тази клапа към стомаха Wink и по-твърдите храни по-трудно излизат

# 12
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Моята повръщаше откакто се е родила почти всичко.До 6 месец премина

# 13
  • Мнения: 71
за съжаление и нашето момче вече започна да връща голяма част от храна (на мен дори ми се струва, че връща всичко, което е поел). Храним го с NAN HA, а педиатърката ни препоръча да го смесим с NAN AR. За момента това не помага и съм силно притеснена. Той яде и повръща и пак иска да яде!!!  Sick

Общи условия

Активация на акаунт