Съвети от вас за съхранението на готвено за бебе

  • 6 575
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 955
От скоро започнах да му готвя и съм пред дилема дали да му готвя или да го запиша на кухня.
Въпроса ми е конкретно за това, кой метод е за предпочитане:
1. Консервиране
2. Замрaзяване
С консервирането не се справям никак добре. От осем бурканчета 1,2 се затварят. Другите не пукат като ги отварям. Хвърлям храна за кучето на поразия.  Banghead  Нещо бъркам тук. Дали таткото трябва силно да притяга капачките, дали минутите са ни малко. Варя по 20 минути.
С замразяването - пак пълен провал. След като се счупиха няколко бурканчета във фризера  ooooh!   стигнах до заключението, че трябва да купя някакви кутийки с хубави похлупаци.

И въобще, кажете ми моля ви, вие как процедирате. Или може би трябва да му готвя всеки ден.  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Моето дете ходи на кухня, обаче и аз му готвя-за дните, в които кухнята не работи, за събота и неделя. Вечер яде супа мое производство. Когато готвя правя 2-3 порции-така ми е по-лесно. Не мисля, че е трагедия, ако яде едно и също нещо 2 дни подред. Та-докато храната е още съвсем гореща-веднага след като съм свалила тенджерата от огъня-сипвам в бурканчето и затварям с капачката. Това е достатъчно. Не варя допълнително. Не ги обръщам с капачките надолу. След като изстинат слагам бурканчетата в хладилника. Всички капачки хлътват и след това ги боря с нож, за да ги отворя.
Ти да не би да не сипваш достатъчно количество храна в буркана? Така си обяснявам, че не ти "пукат" капачките. Погледни едно готово пюре-виж докъде се пълни бурканчето. Ако го пълниш по-малко-няма да се получи вакуум. Ако го пълниш до горе-пак може да не се получи.

# 2
  • Мнения: 455
Дани е на домашно готвена храна. Винаги правя за седмица, че и повече, напред. Аз сипвам студена храна в бурканчетата 1 пръст под рабчето. Слагам ги в камерата на хладилника без да завинтвам капачетата, само ги похлупвам отгоре. Храната се надува при замръзването и когато капачето не е затворено не се пука бурканчето. Размразявам в микровалновата печка или на стайна температура.

# 3
  • Мнения: 5 713
Аз готвя също за седмица напред и замразявам. Сипвам в бурканчета, които не ги пълня до горе/ оставям 1 пръст свободно място /и не ги затварям плътно. Размразявам на водна баня.

# 4
  • Мнения: 18 542
Аз замразявам. В бурканчета. Не се пукат ако не ги пълниш до горе. Иначе, можеш да си купиш пластмасови кутийки и в тях да замразяваш. Имай предвид обаче, че картофите сготвени и замразени се прецакват - стават като хария накисната във вода.

# 5
  • Мнения: 955
Благодаря ви за идеите, много са ми полезни. Като стана дума за картофите се сещам, че май нямаме място за рецепти Детска кухня. Тези рецепти тук са за мамите и татковците. В нет-а намерих само една книжка с рецепти. Дизайна й е точно като на книжка. От към идеи за потвене също не преливам от идеи. Ние с таткото сме на такива яденета дето все не стават за бебета. Дивеч, подправки, пържено. Имате ли някакви сайтове с рецепти за бебоци?

# 6
  • Мнения: 5 713
Цитат на: cheta
Имай предвид обаче, че картофите сготвени и замразени се прецакват - стават като хария накисната във вода.

В този случай ти как процедираш с картофа? Защото аз готвен го замразявам, но не съм забелязала да става така както ти казваш. Може би защото е винаги в някаква комбинация.

# 7
  • Мнения: 18 542
Аз имам много ресепти за бебешки манджи. Ако направим библиотека, ще ги постна.

# 8
  • Мнения: 18 542
Цитат на: verri_77
В този случай ти как процедираш с картофа? Защото аз готвен го замразявам, но не съм забелязала да става така както ти казваш. Може би защото е винаги в някаква комбинация.

Аз бях замразила картофено пюре. Беше станало отврат. Ако искам да има картоф, приготвям го само него отделно или направо приготвям прясна манджичка.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 797
Картофът, размразен, притоплен и пасиран наново става нелош.

# 10
  • Мнения: 276
Картофа трябва наново да се кипне при размръзяването! Става все едно сега е направен. Аз ползвам микровълнова, макар че незнам до колко е полезно.  Confused Размръзявам на водна баня и после за 5 мин.в микровълновата да кипне.

# 11
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Katelina
Картофа трябва наново да се кипне при размръзяването! Става все едно сега е направен. Аз ползвам микровълнова, макар че незнам до колко е полезно.  Confused Размръзявам на водна баня и после за 5 мин.в микровълновата да кипне.


Това е начина картофа да е като сега приготвен  Grinning . Кипваш в микровълновата и е супер  Wink .
Иначе и аз или замразявам - тогава не пълня до горе бурканчетата или ги пълня с горещата храна повече и хубаво затварям, обръщам и после само в хладилника.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз давам само прясно приготвено. Имам резерви към всичко друго.

# 13
  • Мнения: 6 206
Всичко се приготвя на момента - да живее херметическата тенджера, всяка манджа е готова за 15 минути. Мен примерно ще ме мързи да го записвам на кухня и да ходя всеки ден. Или пък да замразявам.

# 14
  • Мнения: 196
Ми аз готвя всеки ден. Не мисля, че отнема много време,:D, а може би съм и свикнала вече  Thinking . но аз съм от тези, на които готвенето им е хоби Grinning

Общи условия

Активация на акаунт