За колко време храна, която съм яла ще се отрази на кърмата ?

  • 1 164
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 925
Надявам се да ми е ясен въпроса. От няколко дена се чудя за колко време дадена храна се отразява на кърмата, за да преценя от кои храни и се получават колики. Като цяло нямаме много колики, но идва сезона на ягодите и прасковите и искам да проследя за алергична реакция. Thinking

# 1
  • Мнения: 851
Ами аз знам че за около 3-4 часа. Горе долу толкова след като си кърмила и си се наяла Peace

# 2
  • Мнения: 19 289
това зависи от храната.някои храни се усвояват по-лесно от организма и съответно влизат по-бързо в кърмата.понеже си писала праскови ,ние получихме доста силни колики от тях.по принцип малката е получавала всичко на всичко два пъти колики и въобще не ми дойде на ум,че прасковите може да предизвикват колики.изядох няколко и около 30-40мин след това кърмих.спука се да плаче.така че пробвай с малко в началото.

# 3
  • Мнения: 192
Този въпрос и аз щях да го задавам, но ако позволиш ще използвам темата, за да споделя наблюдения. Мисля, че се получава нещо като натрупване, т.е. бебето не реагира веднага след хранене с колики, а след примерно 2-3 хранения. Забелязах, че ако съм хапнала нещо "подозрително"  Mr. Green за вечеря, нощното кърмене /докато го имаше/ и сутрешното на другия ден преминават без последствия. Коликите го нападат  чак след обедното кърмене, като до това време обикновено все още не съм хапвала нищо друго.
Дори да се придържам към "обичайното", уж безопасно меню има дни, в които се скъсва от болка и рев.
Та затова ми е интересен и на мен отговора на въпроса, тъй като за три месеца не можах да разбера на какво реагира.

# 4
  • Мнения: 19 289
face off,има бебета,които имат колики не само от храната,която консумира майката.
при нас мога да кажа,че коликите изцяло почти зависят от това какво съм яла аз.първият път беше от половин купичка леща и след около 2 часа започна да плаче,а след прасковите беше почти веднага след по-малко от час.
Stra4iatela,може да почнеш да ядеш храни,които са неутрални и да опитваш по малко от други,за да видиш как реагира бебето.аз в началото ядях предимно тиквички,моркови,картофи,круши,банани,домати от време на време,пиле,ориз.въвеждаш нова храна с поне 3дена разстояние.

Общи условия

Активация на акаунт