Стафилококи

  • 969
  • 5
  •   1
Отговори
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Здравейте мили мами,
изследваха секрет от носа на сина ми,педиатърката каза че има "златист стафилокок".Проведохме
лечение с Бактробан(мазило за нос) в продължение на 10 дена,след още 9-10дена му взеха
повторно секрет.Днес излязоха резултатите,отново се оказа че има въпросният стафилокок.
Педиатърката каза ,че е по-добре да не изписва антибиотици и че не е необходимо повторно
лечение с Бактробан.Попита кашля ли,има ли температура,хрема-отговорих че няма.В събота
ще го ваксинират срещу полиомиелит и ДТК.Дали след като не е излекуван от стафилококите
трябва да се ваксинира?Вие как се справихте със стафилококите?Вярно ли е,че при някои хора
стафилококите си живеят в носоглътката,без това да проблем?

# 1
  • Мнения: 173
Април месец имахме същия проблем. Само,че нашта педиатърка ни предписа Аугментин-10 дни
и Бактробан. И на мен не ми се даваше антибиотик,но тя настояваше. Това бил много упорит стафилокок и само така можел да се излекува. Peace

# 2
  • Мнения: 19 272
а защо решихте да изседвате секрет от носа?ние тъкмо се връщаме от кожен лекар.малката има обриви по тялото и главичката,които заппочнаха да я сърбят и от чесането са се инфектирали по главичката.лекарят каза,че е стафилококова инфекция и ни изписа някакъв мехлем за мазане.питах специално може ли да я ваксинирам,защото  в понеделник сме на ваксина и каза,че не е противопоказано.при нас може евентуално обривът да се засили.чудя се обаче дали не трябва да се изследва също секрет,за да се види какъв е стафилокока?не знам има ли значение и ще може ли да се излекуваме само с мазане.той каза ,че първо ще пробваме така и после антибиотик ако не стане.

# 3
  • Мнения: 173
Дъщеря ми вдигаше 2 дни температура.При прегледа педиатърката не можа да установи причина.За това ни даде направление за носен секрет(имахме само лека хрема).И така открихме,че има стафилокок-arius(не съм сигурна дали така се пишеше) "златист".
Аз и съпругът ми също се  изследвахме да не би да си предаваме инфекцията.За щастие нямахме нищо !
Мисля,че това с обривите е различно и трябва да се изследват пъпките newsm78 Идея нямам как става това.
Успех в борбата с гадните бацили  #2gunfire

# 4
  • Мнения: 173
О , мами  вашите съкровища са на по 3 месеца (чак сега видях Sick)А аз съм тръгнала да ви пиша за нашите  зарази,които си ги носим от детската градина ! Embarassed
Определено има голяма разлика !
Бързо оздравяване  Praynig

# 5
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Заведох бебо на консултация .Бях се притеснила,че езикът му е бял.Педиатърката ме посъветва да пуснем изследвания за секрет от устата и носа. За носа каза
че "хъркал".Секрета от устата беше ОК,но от носа не.Сега се сещам,че миналия ден имаше обрив,
но според мен е от претопляне.Педиатърката го прегледа,каза да не се притеснявам.
 bubi0909 щом и на вас са казали,че  не е противопоказна ваксинацията,значи да не се
притеснявам поне за това.Дано да се излекувате само с мазане,другият вариант е антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт