Мононуклеоза

  • 3 951
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Здравейте, преди 15 дена откриха на сина ми това заболяване. Има ли мами, които са се сблъсквали с него?

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Линфомононуклеоза ли?

Ако е това, на колко години е синът ти?

# 2
  • Мнения: 466
На 2г.5м.
Увеличени лимфни възли, увеличен далак, увеличен черен дроб, кръвна картина- изменена и т.н.

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Странното на тази болест е, че единствения начин за предаване е....чрез целувка.
Болеста е кофти, бавно минава (20 дни), но не е чак толкова страшна.
Била съм болна от такова чудо на 14 години...

# 4
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз боледувах на 27 години. Само с витамини и добра храна се лекува. Може би трябва и диета. Добре, че са ви казали какво е, при мен това беше трудно, с тези подути лимфни възли на какви ли не страшни диагнози се наслушах.

# 5
  • Мнения: 910
Аз съм боледувала от това на 16 години. Спомням си, че беше много тежко, 3 месеца не ходих на училище, имунитета ми беше толкова спаднал, че ми се случваше да побелея и аха да припадна от безсилие. Спомням си също, че доктора тогава ми беше казал когато забременея, или ако имам някакви по-сложни операции или нещо такова винаги да казвам на докторите, че съм боледувала от това. Нямам представа защо, не си спомням, но това ми боледуване не съм го забравила, защото е единственото в живота ми с такава сложност до момента (чукам на дърво!). Е, мина и замина де, надявам се да ви лекуват по-адекватно от мен и да се оправите бързо. Стискам палци.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Дъщеря ми боледува на 3 години от мононуклеоза. Възстановяването е бавно,но детето се възстанови изцяло.
Много кофти беше самото протичане на болестта -  първо 3-4 дена беше с налепи по гърлото и висока температура, лекарите я лекуваха от ангина .скед това и се подуха лимфните възли зад ушетата и се разбра че е мононуклеоза. Лежахме в болница - вървяха инжекции на 6 часа,  там мина е един много гаден период с почти 24 часово повръщане - от което се обезводни и  беше на системи, мина и разстройство и май с това се свърши.
Тъй че стискай зъби, а аз стискам палци при вас да мине по-леко

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Добре е, че са го открили, на мен не ми го откриха веднага и ме набльскаха с антибиотици, от които се получи една реакция - цялата бях на морави петна. Че болница, че системи, че диети и чудеса...
Дъщеря ми се разболя от това нещо на около 2 год и половина, веднага го диагностицираха, оставихме я на по-лека храна и за 2 седмици се оправи без проблеми.
Наистина е известно като "болест на целувката", всъщност се предава не само чрез целувка, а от човек на човек.
Не е толкова страшно, не бива да се дават антибиотици.

# 8
  • Мнения: 466
На нас ни изписаха антибиотик-Класид.
Но странното е, че той въобще не е вдигал Т.
Нямал е обриви или повръщане.

# 9
  • Мнения: 466
Най-лошото е, че освен това има и една подутина в слабините, което един хирург казва, че е херния, друг- че е подут лимфен възел и се ошашках от всякъде. Cry

# 10
  • Мнения: 1 383
Ами че той ако има мононуклеоза е логично да е лимфен възел.

Бях чела в една книга, че един лекар лекувал мононуклеоза само с Есберитокс и вит С.

# 11
Зависи от протичането - при леките случаи не се предписват антибиотици. При малките деца обикновенно протича по-леко. Сигурно и при вас е така.А за лимфният възел в слабините - добрият хирург не бива да бърка херния с лимфен възел Shocked Ще се разбере, когато оздравее, кой е бил прав.

# 12
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Moqta plemenica na 7 godini boleduwa. Много трудно и поставиха диагнозата и тогава казаха, че е рядко заболяване. Беше на системи. После перодично и се надуваха лимфните възли, докато се усетят, че е алергична към котки и кучета. И тя спазваше диета.
Имах един ученик, който беше боледувал и който бяха лекували с хомеопатия.

Общи условия

Активация на акаунт