Помогнете да си избера лекар за ЖК във Варна!

  • 619
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Здравейте!
Знам, че има обсъждана такава тема, прочетох мнения за много лекари и сега пак съм объркана.
Ще разкажа историята ми. През септември миналата година преживях спонтанен аборт в началото на 6-ти месец. Бях се записала на консултации в АГ, ходих и постоянно на прегледи при д-р Танев (само хубави неща съм чувала за него, но.........). Танев действително беше много внимателен, всеки път като му се обадех по телефона беше много отзивчив, в 8 г.с. ми махна успешно полип на маточната шийка. Всичко вървеше нормално до 21 г.с., когато прокървих и много притеснена му се обадих, отидох да ме прегледа, но не откри нищо обезпокоително и ме изпрати в къщи да си пия но шпа и магнерот. Да, но същата вечер получих болки и на сутринта по мое настояване ме приеха в патологията на АГ, но цял ден нищо не можаха да направят, никакви лекарства и системи не ми подействаха, болезнените контракции се усилихи и накрая получих 5 см. разкритие и........загубих бебето. Когато се обадих после на Танев той гузно почна да ме успоява, че ще има следващ път и т.н. Разочаровах се от АГ............
Сега 8 месеца по късно пак съм бременна в 8-9 г.с. Този път реших да се настроя положително, реших да сменя мястото. От съвети и четене на мнения реших да отида в Майчин дом и избрах д-р Бейлерян. На първия преглед ми направи много добро впечатление, видя плодното сакче, отнесе се с разбиране към мен, изписа ми инжекции прегнил за всеки случай и аз реших, че това ще е моя лекар. След 2 седмици ми каза пак да отида на преглед за да види сърдечна дейност. Бях на 25-ти май на преглед и тя ме прегледа с вагинален ехограф и каза, че е силно обезпокоена и не вижда сърдечна дейност, а вече трябвало да се вижда. И почна да ми говори разни отрицателни неща направо я отписа тая бременност. Аз изпаднах в паника, веднага се обадих на мъжа ми и решихме да отидем при друг лекар за мнение. Отидохме в АГ (въпреки, че не ми се искаше да ходя там, но беше празничен ден и повечето частни лекари почиваха). Попаднах на дежурен д-р Герджиков, прегледа ме и видя сърдечна дейност, увери ме, че това което вижда е 100% сигурно и, че зависи от техниката дали ще се види добре сърдечната дейност. Каза ми да се успокоя и ми препоръча нов преглед към 10 юни.
Извинявайте, че стана много дълъг постинга ми..............., но за пореден път се разочаровах уж от добър лекар. Моля ви насочете ме към някой лекар, на който мога да се доверя, може би ще се наложи да ме следят по интензивно.

# 1
много съжалявам за предишната ти бременност и се надявам този път вси4ко да проте4е както трябва. Аз самата ходя на консултации при д-р В. Савулева - до скоро беше в мед.ц-р Вега, а сега в мед. ц-р д-р Цолов на Ген. Колев 86. Чувала съм и страхотни отзиви за д-р Петинка Цветкова, кабинетът й до Пикадили център, знам 4е там има и 3-D ехограф.

# 2
Д-р Градинаров - поликлиниката на окр. б-ца, ет.3. Добър е много на ултразвук. Консултацията е 200 лв, но всеки път те гледа и на всичко отгоре - вижда. Сестрата е малко дръпната, но като те опознае е готина. Ходила съм къде ли не във Варна и имам доста опит. Другото име е доц. Балев в п-ка Темелков, но той не е гинеколог и ще ти предложи само 3 прегледа на ултразвук+доплер. Успех този път.





# 3
  • Мнения: 2 746
За водене на ЖК - или Тодорова от Вега /пуска всички изследвания/, или Савулева.
За второ мнение - д-р Петкова от АГ болница.
За ултразвук - с две ръце за доц.Балев от "Темелкови" PeaceХубаво е да отидеш при него поне веднъж през бременността.

# 4
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
fever -мацка...аз няма да ти давам мнение при кого да се запишеш и д аходиш.Но аз ходя по здраван каса просто по формалност..А инъче си ходя и на частно...По здравна каса хич ги няма лекарите..според мен.Затова не им се доверявам ама никак

Общи условия

Активация на акаунт